"Vakarinės Palangos" nuotr.

Šiandien posėdžiavusi Vyriausybė aptarė klausimus dėl karantino šalyje pratęsimo ir tam tikrų ribojimų atlaisvinimo, šių veiksmų imantis palaipsniui. Galutinai Vyriausybė apsispręs rytoj.

Vyriausybei siūloma karantiną pratęsti iki pat gegužės 31 dienos, tačiau kartu palaipsniui švelninti jo sąlygas. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys nurodė, kad jau artimiausiu metu veiklą galėtų atnaujinti prekybos centrai, išskyrus savaitgalius, dirbti būtų leista sporto klubams, lauko kavinėms, prie staliukų sodinant tik po du asmenis ir ribojant darbo laiką.

Greitu metu siūloma atverti ir kultūros įstaigas, kino teatrus, leisti kai kuriuos renginius, kuriuose galėtų dalyvauti iki 50 žmonių, numatant papildomus saugumo reikalavimus.

Taip pat svarstomi siūlymai nustatyti palengvinimus asmenims, kurie turi koronaviruso infekcijos imunitetą: „Leisti ne daugiau kaip dešimt asmenų imunitetą turinčių asmenų kontaktus, leisti lankyti žmones soc. paslaugų, asmens sveikatos priežiūros įstaigose, kad galėtų vykti ekskursijos, ribojant asmenų skaičių“.

Parduotuvės. Sveikatos apsaugos ministro teigimu, artimiausiu metu duris atverti galėtų prekybos centruose esančios parduotuvės, tiesa, išskyrus savaitgalius. Kiek vėliau galėtų pradėti veikti uždari turgaviečių paviljonai. Savaitgaliais ir toliau veiktų prekybos centruose esančios maisto, veterinarijos, gėlių, optikos, vaistų ir kitos parduotuvės.

„Aišku, dėliojant nuosekliai, ne visos veiklos iš karto, bet pasavaičiui būtų leidžiama veikti visoms parduotuvėms, įskaitant parduotuves prekybos ar pramogų centruose ir prekybos vietoms, išskyrus esančioms turgavietėse. Vėliau būtų leidžiama veiklą vykdyti įskaitant ir turgavietes ir kitas viešos prekybos vietas“, – sakė A.Dulkys.

Premjerė I.Šimonytė akcentavo, kad dalis atveriamų parduotuvių galėtų veikti jau nuo pirmadienio, balandžio 19 dienos, o kita dalis – nuo gegužės 3 dienos.

Jei sprendimas nebus pakeistas, visose atlaisvinamose prekybos vietose vienam lankytojui turės tekti ne mažiau kaip 50 kv. metrų viso prekybos centro ploto arba vienu metu galės būti aptarnaujamas tik vienas žmogus. Jau veikiančiose prekybos vietose šiuo metu galioja 20 kv. metrų ploto reikalavimas, o maisto parduotuvėse – 15 kv. metrų.

Maitinimo įstaigos. Greitu metu atsidaryti galėtų viešojo maitinimo įstaigos atvirose erdvėse. Maitinimo įstaigoms, tokioms, kaip restoranai, kavinės ir barai, būtų leidžiama veikti 7-21 val., tiekiant maistą vartoti vietoje tik lauke, prie vieno staliuko sėdint ne daugiau kaip dviem žmonėms, išskyrus vienos šeimos ar vieno namų ūkio narius.

Pasak A.Dulkio, Susisiekimo ministerija siūlo maitinimo įstaigoms, restoranams, kavinėms ir barams veikti ir jūrų bei oro uostų keleivių išvykimo terminaluose, nustatant papildomas apsaugos sąlygas.

Kitos veiklos. Žadama, kad artimiausiomis savaitėmis atsidarytų ir sporto klubai, leidžiant vykdyti ir grupines treniruotes, bet numatant papildomas saugumo sąlygas.

Vėl galėtų atsidaryti profesionaliojo scenos meto įstaigos ir kino teatrai, tačiau salėje turėtų būti ribojamas lankytojų skaičius. Kiek žiūrovų galėtų dalyvauti, dar bus tariamasi. Tokias pačias sąlygas siūloma nustatyti ir atvirose bei uždarose erdvėse vykstantiems sporto, kultūros ir kitiems renginiams. Svarstoma, kad juose galėtų dalyvauti iki 50 žmonių. Konkrečios veiklų atvėrimo datos neįvardijamos.

Nutarime įvedama sąlyga, kad dokumentą dėl persirgimo ar pilno pasiskiepijimo turintiems asmenims gali būti taikomos švelnesnės sąlygos: jie galėtų susiburti iki dešimties žmonių grupėmis, lankyti pacientus ligoninėse, vykti į ekskursijas, dalyvauti šventėse.

Galimybių pasas. Ekonomikos ir inovacijų ministerija Vyriausybei pateikė ir galimybių paso idėją, numatančią karantino švelninimo etapus. Galimybių paso tikslai – suteikti galimybę veikti verslams ir veikloms, kurie yra apriboti, o žmonėms leisti pasinaudoti jų paslaugomis, plėsti testavimo apimtis tarp asmenų, kurie yra mobilūs ir neturi galimybės vakcinuotis, kontroliuoti virusą.

„Jau matome šviesą tunelio gale“, – spaudos konferencijoje po Vyriausybės posėdžio sakė ministrė Aušrinė Armonaitė. Anot jos, Vyriausybei dar reikia pasitarti, todėl galutinis sprendimas bus priimtas rytoj.

„Vakarinės Palangos, Delfi, lrytas.lt inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: