"Vakarinės Palangos" nuotr.

Nuo karantino metu galiojančių draudimų vykdyti veiklą nukentėjusiems kurorto verslininkams tiesiama pagalbos ranka – Palangos savivaldybės tarybos sprendimu, nustatytus kriterijus atitinkantiems verslo subjektams bus taikomos mokesčių lengvatos.

Siekdama sumažinti pandemijos sukeltus neigiamus padarinius verslui ir ekonomikai, ketvirtadienį, balandžio 29 d., Palangos miesto savivaldybės taryba apsisprendė atleisti verslo subjektus nuo nekilnojamojo turto ir žemės mokesčių bei nuo valstybinės žemės mokesčio. Šios lengvatos bus teikiamos miesto biudžeto sąskaita.

Į minėtas lengvatas galės pretenduoti tie mokesčių mokėtojai, kurie veiklos negalėjo vykdyti dėl karantino laikotarpiu nustatytų draudimų ir yra įtraukti į mokesčių mokėtojų, nukentėjusių nuo COVID-19, sąrašą.

Lengvata šiems mokesčių mokėtojams bus suteikiama tuo atveju, jei jų veikla buvo apribota ar nutraukta dėl karantino paskelbimo, atitinkamo mokesčio už 2021 metus dydis yra ne mažesnis nei 300 eurų, nurodytiems mokesčiams 2021 metais nebuvo taikomos lengvatos pagal kitus Mokesčių lengvatų teikimo taisyklių punktus bei mokesčių lengvatų suteikimas neapribotas minėtose taisyklėse nurodytų sąlygų.

Dėl pirmojo karantino, kuris tęsėsi 3 mėnesius, veiklos apribojimų už 2020 metus 30,1 tūkst. eurų mokesčių lengvatų buvo suteikta vienuolikai verslo subjektų. Antrasis karantinas, paskelbtas lapkričio 7 d., tęsiasi iki balandžio 30 d., t. y. beveik 6 mėnesius. Planuojama, kad verslo subjektams bus suteikta apie 60 tūkst. eurų mokesčių lengvatų.

Palangos savivaldybės inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: