Interneto nuotr.

Jonas Augulis

Įvairiausi papuošalai iš perlų – tai viena didžiausių 2021 m. pavasario-vasaros mados naujovių. Ir tikrai pastaruoju metu ne viena pasaulinio garso mados ir meno įžymybė juos dėvi įvairiausiomis progomis. Štai, netgi garsusis šių metų Grammy statulėlės nugalėtojas, dainininkas Harry Styles nevengia kaklo puošti perlais! Perlai yra laikomi nesenstančia klasika, tačiau, kas turėjo įtakos tam, jog jie tapo tokie populiarūs? Šiame straipsnyje pristatysime visų laikų žymiausius perlų ambasadorius.

Coco Chanel – perlų karalienė, kuri nešiojo klastotes

Coco Chanel vardas turbūt daug kam asocijuojasi su juoda maža suknele, marinistinio stiliaus palaidinėmis, raudonu lūpdažiu, anglies juodumo plaukais ir, be abejo, perlais. Žvelgiant į šios moters nuotraukas, nesunku pastebėti, jog svarbi daugumos jos įvaizdžių detalė – akį traukiantys perlų karoliai ir auskarai.

Nors Coco Chanel kuriami įvaizdžiai buvo skirti prabangą mėgstančiai moteriai, ši garsi dizainerė buvo tikra inovatorė. Jai buvo svarbu moterims pasiūlyti šiuolaikišką, neįpareigojantį, kai kada netgi maskulininį stilių. Taigi, kyla klausimas, o kaip gi jos kuriamuose įvaizdžiuose atsirado vieni brangiausiai pasaulyje kainuojančių papuošalų – perlų? Atsakymas labai paprastas, dar 1932 m. Coco Chanel sukūrė savo atskirą juvelyrikos liniją, kurios pagrindą sudarė netikri perlai. Būtent taip perlai tapo prieinami ir išpopuliarėjo visoje Prancūzijoje.

Jackie Kennedy – ryškių drabužių ir kerinčių perlų tandemas  

Jackie Kennedy – garsiojo JAV presidento John F. Kennedy žmona, pasaulį pakerėjusi savo grožiu ir stiliumi. Ši moteris buvo viena tų Amerikos damų, kurios stilių sekė ir kopijavo kone visos šalies moterys.

Galima drąsiai pasakyti, jog Jackie Kennedy turėjo didelę aistrą perlams. Ji labai mėgo perlų auskarus ir vėrinius. Daugelyje fotografijų galima pastebėti, jog garsioji John F. Kennedy žmona dėvi trijų juostų perlų vėrinį – šis buvo jos pats mėgstamiausias, kadangi buvusi prezidentienė jį paveldėjo iš savo mamos.

J. Kennedy perlus dėvėjo įvairiausiomis progomis: ar tai būtų prašmatni vakarienė, ar oficialus vizitas į užsienį, o kartais net ir prie visiškai neįpareigojančio atostogų įvaizdžio. Visgi viena dalyką, ši stiliaus ikona darė kitaip nei dauguma Amerikos moterų – ji nevengė ryškių spalvų. Tad akinančių perlų ir ryškių kostiumėlių derinys tapo absoliučia moters vizitine kortele, kuri įkvėpė daugelį moterų visame pasaulyje.

Princesė Diana –  ikona tapusi juoda suknelė ir perlų vėrinys

Europoje  XX a. II pusės laikotarpiu viena ryškiausių stiliaus ikonų yra laikoma princesė Diana. Jos solidus įvaizdis einant monarchiškas pareigas ir išskirtiniai mados pareiškimai jau išsiskyrus su princu Charles visiems laikams išliko nuotraukose, mados žurnaluose, moterų atmintyje.

Praėjus trims metas po karališkos poros skyrybų ir žiniasklaidoje nuvilnijus skandalui, jog princas Charles buvo neištikimas savo buvusiai žmonai, Diana neužsidarė namuose. Priešingai, ji iškeitė savo iki tol buvusį konservatyvų įvaizdį, užsidėjo seksualią juodą suknelę taip duodama pasauliui suprasti, jog yra laisva ir laiminga. Tačiau kuo tai susiję su perlais? Minėtoji suknelė buvo atvirais pečiais ir krūtine, todėl jos dėvimas „cocker“ formos perlų vėrinys tapo svarbiu įvaizdžio akcentu, kurio tiesiog neįmanoma nepastebėti.

Beje, princesė Diana mėgo ir įprastus perlų vėrinius bei klasikinius perlų auskarus – panašių papuošalų visuomet galite rasti „Aukso sala“ el. parduotuvėje.

Sarah Jessica Parker  perlus pavertė žaismingu aksesuaru

Vieno garsiausių visų laikų serialų „Seksas ir miestas“ pagrindinė aktorė Sarah Jessica Parker yra laikoma šių dienų perlų atstove. Žymiojo serialo filmavimo aikštelėje ji nevengdavo įvairiausių stiliaus derinių, kurių esminis akcentas būdavo perlai.

O ir kiekvienas matęs serialą tikrai žino sceną, kuomet žavioji Kerry (vaidino Sarah Jessica Parker) šalia apgludusios rožinės spalvos palaidinės priderino nesuskaičiuojamą krūvą perlų vėrinių, kurie uždengė kone visą kaklą ir krūtinę. Nors šis epizodas iš šių dienų perspektyvos atrodo pakankamai komiškai, tąkart Kerry įvaizdžiu žavėjosi daugelis jaunų merginų visame pasaulyje, o perlai nuo dėl to tapo tik dar populiaresni!

Michelle Obama – šiuolaikinei tvirtai moteriai perlai kuo puikiausiai tinka

Michelle Obama. Interneto nuotr.

Michelle Obama dar viena JAV pirmoji ponia, kuri mėgsta perlus ir dažnai juos dėvi. Visgi lyginant su prieš tai aprašyta J. Kennedy, M. Obama įrodė, jog perlai gali būti ne tik švelnios ir nuolankios moters simboliu, bet ir tvirtos, savo nuomonę turinčios, šiuolaikiškos moters stiliaus akcentu.

Pačiu įsimintiniausiu ir daugiausiai aptarinėjamu M. Obamos perlų vėriniu tapo juvelyro Tom Binns kūrinys, kurį buvusio prezidento žmona dėvėjo Didžiosios Britanijos ministro D. Cameron vizito JAV metu. 

Harry Styles: perlus gali nešioti ir vyrai!

Harry Styles itin populiarus šių dienų pop atlikėjas, kuris žavi ne tik savo balsu bei dainomis, bet ir išskirtiniu stiliumi. Šis dainininkas dar pernai visus sužavėjo neįtikėtinu sprendimu: ant „Vogue“ viršelio nusifotografavo vilkėdamas suknelę. Šis drąsus dainininko žingsnis buvo ypač plačiai aptarinėjamas mados pasaulyje.

Stebint Harry Styles sunku nesižavėti jo stiliumi: šis dainininkas moka atrodyti ir labai seksualiai (prisiminkime tik ką nuvilnijusius „Grammy“ apdovanojimus, kuomet jis pasirodė su odiniu kostiumu, po kuriuo matėsi nuoga krūtinė), ir nebijo savo aprangoje paieškoti moteriškumo, romantikos. Jis vienas pirmųjų vyriškosios lyties atstovų, kuris pradėjo nešioti perlų vėrinius. Harry Styles juos derina ne tik prie šventinio apdaro, bet ir prie kasdienio įvaizdžio. Todėl daugelis mados ekspertų teigia, jog būtent Harry Styles dėka, perlai vėl sugrįš į kasdieninį jaunų žmonių stilių – nes iki šiol juos tiesiog būdavo sunku derinti dėl tam tikrų įsitikinimų, jog perlai – tik prašmatnaus įvaizdžio elementas.

Be to, perlus pradėjo nešioti ir kiti garsūs muzikos atstovai, o ypač reperiai. Todėl nenustebkite, jog vyrų madoje vis dažniau išvysite perlus! Jeigu norite perlų papuošalais paįvairinti savo stilių ir jūs, visuomet kviečiame užsukti į https://auksosala.lt/lt/perlai-papuosalai.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: