Interneto nuotr.

Jonas Augulis

Tikriausiai kiekvienas, bent kartą patyręs dantų skausmą, nenorėtų jo pajusti dar kartą. Tai itin nemaloni patirtis, kuri tik primena, kokia iš tiesų svarbi tinkama burnos higiena. Viena iš stipraus dantų skausmo priežasčių gali būti pulpitas. Taigi, ką verta apie jį žinoti kiekvienam?

Kas yra pulpitas?

Tai danties viduje esančio minkšto darinio, sudaryto iš kraujagyslių, limfagyslių, jungiamojo audinio ir nervų, kitaip vadinamo pulpa, uždegimas. Paprastai pulpitas būna itin skausmingas, todėl gali tapti sunku valgyti, gerti, miegoti, dirbti. Jo negydant skausmas tik dar labiau sustiprėja. Taip pat gali atsirasti patinimas, kraujavimas ir netgi karščiavimas. Todėl susirgus tokia liga svarbu nedelsti ir kuo skubiau kreiptis į specialistus, kurie gali suteikti profesionalią pagalbą.

Kas sukelia pulpitą?

Danties pulpą dengia emalis ir dentinas. Infekcinį pulpitą sukelia į vidinius audinius patekusios bakterijos, arba kitaip ėduonis (kariesas). Atsiradus uždegimui pulpa ima tinti, atsiranda skausmas. Jis gali būti nežymus ir pasireikšti tik pavartojus karštų ar šaltų maisto produktų arba būti labai stiprus, intensyvus – tai priklauso nuo infekcijos židinio dydžio.

Todėl net ir pajutus nedidelį skausmą, jo nereikėtų ignoruoti. Reguliarus lankymasis odontologijos klinikoje gali padėti išvengti itin rimtų dantų ligų. Žinoma, labai svarbu pasirūpinti ir tinkama asmenine burnos higiena, kuri yra vienas iš efektyviausių būdų, padedančių išvengti ėduonies.

Pulpitą taip pat gali lemti prasta mityba ir žalingi įpročiai, pavyzdžiui, didelis saldumynų, kavos vartojimas, rūkymas, piktnaudžiavimas alkoholiu. Šios ligos atsiradimui įtakos gali turėti ir vartojami vaistai, silpna imuninė sistema, hormonų pokyčiai, atsirandantys, pavyzdžiui, nėštumo metu, genetiniai veiksniai (paveldimumas).

Kokie simptomai būdingi šiai ligai?

Bene ryškiausias pulpito simptomas yra skausmas, kuris gali atsirasti be priežasties, taip pat pasireikšti jo priepuoliai. Ligos pradžioje jie dažniausiai būna trumpi ir vėliau ilgėja. Be to, iš pradžių skausmas būna lokalizuotas, kitaip tariant, pasireiškia viename dantyje. Nepradėjus gydymo jis plinta į aplinkines sritis: kaklą, ausį, akį, smilkinį ir panašiai. Dėl šios priežasties nustatyti infekcijos židinį tampa vis sunkiau.

Pulpitą taip pat gali išduoti dėl temperatūros pokyčių ar mechaninių dirgiklių atsirandantis skausmas, kuris juos pašalinus nepraeina. Dar vienas šiai ligai būdingas simptomas yra dantenų patinimas, kurį dažniausiai lengva pastebėti. Kad ir kurį iš jų pajutote, nelaukite, kol liga progresuos. Laiku atliktas endodontinis gydymas leidžia pašalinti bet kokį diskomfortą ir vėl džiaugtis sveika šypsena.

Pulpitas – rimta liga, kurios nereikėtų ignoruoti. Sprendžiant tokią problemą dažnai atliekamas dantų kanalų gydymas. Galbūt jis aktualus ir Jums? Jeigu taip, paspaudę ant nuorodos https://ozoklinika.com/paslaugos/dantu-kanalu-gydymas/ galite rasti daug su šia procedūra susijusios informacijos. Pasikonsultuokite su geriausiais savo srities profesionalais, pašalinkite bet kokias abejones ir tinkamai pasirūpinkite savo dantimis. 

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: