Gettyimages nuotr.

Palangos savivaldybė praneša, jog visi 16 metų amžiaus ir vyresni palangiškiai kviečiami registruotis skiepui www.koronastop.lt interneto svetainėje arba Karštąja linija 1808. Svarbu: atvykdami turėkite asmens tapatybę liudijantį dokumentą.

Skiepytis nuo COVID-19 ligos apsisprendę pilnamečiai gyventojai turi teisę patys pasirinkti norimą vakciną. Pilnametystės dar nesulaukę jaunuoliai gali būti skiepijami tik „Comirnaty“ (gamintojas – „Pfizer“) vakcina, nes tai leidžia šios vakcinos registracijos sąlygos. „Moderna“, „Vaxzevria“ ir „Janssen“ vakcinos yra tinkamos žmonėms nuo 18 metų.

Šiuo metu Palangoje pirmajam skiepui yra „Comirnaty“, „Vaxzevria“ ir „Janssen“ vakcinų, o visos turimos „Modernos“ vakcinos yra numatytos antrajam skiepui. Naują vakcinos siuntą planuojama gauti birželio 21 d.

Primenama, kad „Janssen“ vakcinos skiepijimo schemą sudaro tik viena dozė, t. y. asmuo paskiepijamas tik viena injekcija. Kitos vakcinos yra skiepijamos dviem dozėmis, tarp pirmos ir antros darant tokias pertraukas: „Comirnaty“ vakcinoms – 21 dienos, „Moderna“ – 28 dienų, „Vaxzevria“ – rekomenduojama 12 savaičių.

Klinikinių tyrimų apžvalga rodo, kad, skiepijant „Vaxzevria“ vakcina, daugiau antikūnų ir tvirtesnis imunitetas susiformuoja antrąją vakcinos dozę suleidžiant po 9–12 savaičių. Dėl to SAM rekomenduoja taikyti maksimalią 12 savaičių pertrauką. Vis dėlto skiepijimo centrai, atsižvelgdami į individualias aplinkybes, pavyzdžiui, jeigu ilgesnė pertrauka neigiamai atsiliepia gyventojo vykdomai veiklai, antrą vakcinos dozę gali skirti anksčiau, gamintojo rekomenduojamu 4–12 savaičių intervalu. Gyventojai raginami objektyviai įvertinti poreikį trumpinti laiką tarp pirmos ir antros dozės ir rinktis jų sveikatai naudingiausią sprendimą.

Kada ir kam išduodamas Galimybių pasas? Galimybių pasas yra įrodymas, kad asmuo: buvo paskiepytas nuo COVID-19 ligos; paimto COVID-19 testo rezultatas yra neigiamas (24 val. nuo greitojo antigenų testo ėminio paėmimo laiko arba 72 val. nuo PGC testo ėminio paėmimo laiko); yra persirgęs COVID-19 (180 d. nuo teigiamo COVID-19 testo rezultato dienos).

Norint gauti galimybių pasą asmeniui reikia prisijungti prie gpasas.lt, identifikuoti save per e-valdžios vartus (e. bankininkyste, e. parašu), išsisaugoti telefone arba atsispausdinti QR kodą.

Šiuo metu nuo COVID-19 ligos jau paskiepyta daugiau nei 47 proc. kurorto gyventojų.

Palangos savivaldybės inf.

Taip pat skaitykite: