Lygiai prieš 80 metų Sovietų Sąjunga pradėjo masinius Lietuvos gyventojų trėmimus į Sibirą. Didžioji dalis vežti į tremtį, kiti – į GULAG‘o stovyklas. Birželio 14-ą dieną – Gedulo ir vilties dieną – visa Lietuva prisimena tremtyje žuvusius lietuvius. Kviečiame dalyvauti minėjimo renginiuose.

Vidurdienį, kai laikrodžio rodyklės rodė 11.59 val., miestiečiai ir kurorto svečiai buvo raginami trumpam sustoti ir tylos minute pagerbti tautiečius, nukentėjusius nuo tremties ir kalinimų. Pagarbą taip pat bus galima atiduoti atėjus prie Tremtinių kryžiaus, klausant tremtinių vardų ir jų likimų. Garsinė instaliacija „Nepamiršk“ veiks šiandien iki 19 valandos.

Vakare, 18 valandą, Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia pakvies tikinčius į šv. Mišias, skirtas Gedulo ir Vilties dienai paminėti. O po jų, kaip ir kasmet, prie Tremtinių kryžiaus bus pagerbti Palangos tremtiniai. Senosios gimnazijos moksleiviai kartu su Jūros šaulių vyrų choru parengė programą, kupiną pagarbos dėkingumo tremtiniams.  Juk jų sunkūs išgyvenimai, milžiniškos stiprybės liudijimas padėjo pamatus nepriklausomos Lietuvos atkūrimui. Šio minėjimo gėlė – rugiagėlė, lai būna vilties simbolis. Vilties, kad atsiminant šį skaudų visai lietuvių tautai kančios laikotarpį, niekada neleistume panašiai istorijai pasikartoti.

Palangos savivaldybės inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: