„Marriott“ viešbučio Palangoje, iškilsiančio buvusio „Jūratės“ baseino vietoje, projekto vizualizacija. „Tai darbinė vizualizacija, bet ne galutinė, fasadų spalvos ir medžiagos dar keisis“, – teigia K.Vedeckis, „Marriott“ viešbutį statysiančios „Vastint Lithuania“ generalinis direktorius. „Vastint Lithuania“ nuotr.

Eglė Jūraitė

Jau rytoj Palangoje pradedami ilgai laukto viešbučio „Marriott“ statybos darbai. Tiesa, šiais metais ketinama atlikti tik pirmąjį statybų parengiamąjį etapą ir išlieti būsimojo pastatų komplekso pamatus. Projekto vystytojos UAB „Vastint Lithuania“ generalinis direktorius Kęstutis Vedeckis „Vakarinei Palangai“ komentuoja, jog, jei nebus didesnių trukdžių, kurie galimi atsižvelgiant į pasaulį apėmusią pandemiją, visos statybos galėtų baigtis iki 2023 metų vasaros sezono. Kitu atveju įkurtuvėmis teks džiaugtis dar metais vėliau.

Buvę partneriai bankrutavo

 UAB „Vastint Lithuania“ gavo viešbučio „Marriott“ Palangoje, buvusio „Jūratės“ baseino vietoje, statybos leidimą dar 2017 metų gruodį. Tuomet planuota, kad 173 numerių „Marriott“ viešbučio su „SPA Vilnius“ sveikatingumo centru statybos bus pradėtos 2018 metų antrąjį ketvirtį. Projekto operatorė UAB „Vastint Lithuania“ jau 2018 – ųjų pradžioje ketino skelbti viešbučio statybų generalinio rangovo atranką.

Tačiau iki šiol jokie darbai nebuvo prasidėję.

2019 metais buvo pasiektas susitarimas dėl „Marriott“ tinklo viešbučio Palangoje valdymo paslaugų, jo operatore turėjo tapti viešbučių Europoje valdytoja Olandijos kompanija „Belvar“. Apie 30 mln. eurų vertės projekto statybas planuota pradėti 2019 metų vasarą.

Tačiau, kaip šiandien „Vakarinei Palangai“ sakė K.Vedeckis, pasaulinė koronaviruso pandemija ir su ja susiję ekonominiai sunkumai buvo pražūtingi užsienio partneriams – „Belvar“ bankrutavo.

Dabar operatorės vaidmuo bus patikėtas Olandijoje įkurtai dukterinei „Vastint Holding“, kuriai priklauso ir UAB „Vastint Lithuania“, įmonei „Hotel Co 51“.

„Hotel Co 51“ yra daugiau nei 20 viešbučių visoje Europoje nuomininkė ir operatorė. Ji vykdo operatoriaus funkcijas Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Norvegijoje, JK, Belgijoje, Nyderlanduose ir Lenkijoje. Šie viešbučiai yra „Vastint“ investicijų portfelio dalis.

Pagrindinis „Hotel Co 51“ biuras yra Amsterdame.

Operatorė Palangoje dirbs nusipirkusi tarptautinio viešbučio tinklo „Marriott“ frančizę.

Prieš mėnesį „Hotel Co 51“ atidarė naują 179 numerių viešbutį technologijų parke „Sophia Antipolis” Prancūzijoje, netoli Nicos. FB nuotr.

Keičiasi operatorius ir vizija

Kalbėdamas su „Vakarine Palanga“ UAB „Vastint Lithuania“ generalinis direktorius Kęstutis Vedeckis patvirtino, jog jau rytoj prasidės viešbučio „Marriott“ Palangoje statybos darbai – pirmuoju darbų etapu bus įrengiami pastato pamatai ir atraminė sienutė.

„Atliekant šiuos darbus pirmiausia bus išvežamas gruntas, po to daromi gręžtiniai pamatai, įrengiama atraminė sienutė, griaunamos likusios senojo pastato konstrukcijos, įrengiamas laikinas drenažas. Pirmąjį darbų etapą planuojama įgyvendinti dar šiais metais.

Kadangi darbai bus vykdomi šiltuoju metų laikotarpiu, kuris sutampa su aktyvesniu kurorto gyvenimu, statytojai, iš anksto atsiprašydami už galimus laikinus nepatogumus, sieks sukelti kuo mažiau nepatogumų vietos gyventojams ir svečiams – daugiau triukšmo keliantys darbai bus atliekami tik dienos metu“, – komentavo generalinis direktorius.

Kaip ir anksčiau, ties viešbučio projektu dirba architekto Algirdo Stripinio vadovaujama UAB „Uostamiesčio projektas“ grupė. Šiuo metu vyksta ir kitų statybos etapų projektavimas – interjero dizainas ir erdvių funkcijos kuriami kartu su „Marriott“ komanda.

K.Vedeckis patikino, jog pastato išorinė dalis nesikeičia, jis bus toks, kokiam statyti beveik prieš ketverius metus gautas Palangos savivaldybės leidimas. Tačiau pasikeitus operatoriui, keičiasi ir šio viešbučio Lietuvos pajūryje vizija, tad dabar tenka perplanuoti kai kurias vidaus patalpas, peržiūrėti jų funkcijas.

„Ankstesnis operatorius „Belvar“ Palangoje matė viešbutį, kurio pagrindinė vystymo kryptis buvo konferencijų organizavimo verslas. Naujasis operatorius „Hotel Co 51“ atsisako šios vizijos ir ketina visą dėmesį sutelkti į poilsio segmentą. Todėl gerokai mažinamos konferencijoms skirtos erdvės, ir tai nebebus pagrindinis „Marriott“ viešbučio Palangoje akcentas“, – „Vakarinei Palangai“ šiandien sakė UAB „Vastint Lithuania“ generalinis direktorius K.Vedeckis.

Operatorė „Hotel Co 51“ Palangoje dirbs nusipirkusi tarptautinio viešbučio tinklo „Marriott“ frančizę. Interneto nuotr.

Tarp partnerių nebelieka ir „SPA Vilnius“, turėjusio tapti SPA centro operatoriumi. SPA paslaugų zona taip pat mažinama, čia liks ne 50, kaip planuota anksčiau, o 30 įvairioms procedūros skirtų kabinetų. Grožio paslaugomis taip pat rūpinsis „Hotel Co 51“.

Statybų terminai kol kas nėra žinomi – priklausys nuo pandemijos

Kalbėdamas su „Vakarine Palanga“ K.Vedeckis teigė kol kas nenorįs labai konkrečiai įvardyti, kada bus baigtos statybos ir kokio dydžio bus galutinės investicijos.

„Siekiame, kad tarp darbų etapų metų pabaigoje nebūtų pauzės, tačiau daug kas priklausys nuo situacijos statybų rinkoje. Idealiu atveju viešbutis gali būti baigtas 2023 metų sezonui, tačiau, jei globalios tiekimo grandinės ir toliau trūkinės, terminai gali ir išsitęsti“, – sakė Kęstutis Vedeckis, „Marriott“ viešbutį statysiančios „Vastint Lithuania“ generalinis direktorius. 

Tuo atveju, jei pandemija ir toliau kaustys statytojus dėl statybinių medžiagų tiekimo sutrikimų, statybos gali užsibaigti ir metais vėliau.

„Dabar išliesime pamatus, ateinančių metų pradžioje tikimės turėti jau galutinį viešbučio projektą ir planuojame paskelbti generalinio statybų rangovo atranką. Tuomet bus aišku ir tai, kokio dydžio investicijos yra reikalingos“, – šiandien „Vakarinei Palangai“ sakė K.Vedeckis.

1 KOMENTARAS

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: