Nerijaus Kniūkštos nuotraukose – vyksmas praėjusį penktadienį Palangoje vykusiame pirmajame mobiliajame ūkininkų turgelyje

Šį penktadienį Palangoje ir vėl mobilusis ūkininkų turgelis: čia su savo užaugintomis ar pačių pagamintomis gėrybėmis suvažiuos aplinkinių ūkių atstovai. Lietuvos smulkiuosius ūkininkus vienijančio Žemės ūkio kooperatyvo „Lietuviško ūkio kokybė“ vadovas Mindaugas Maciulevičius teigia, kad ūkininkai nenusivylė palangiškiais pirkėjais ir kurorto svečiais.

Ūkininkai nenusivylė

„Labai džiaugiamės palangiškių ir kurorto svečių aktyvumu. Į pirmąjį ūkininkų turgelį, kurį surengėme prekybos centro „Rimi“ aikštelėje, pirkėjai pradėjo rinktis nuo pat 8 val. ryto, o kai kas atėjo ir anksčiau. Ūkininkai dar dėliojosi savo prekės, o pirmieji smalsuoliai jau zujo po turgelį ir žvalgėsi, kuo pradžiuginti namiškius“, – „Vakarinei Palangai“ pasakojo M.Maciulevičius.

Anot jo, į Palangą praėjusį penktadienį visu būriu atvykę aplinkiniai ūkininkai tikrai neliko nusivylę, priešingai – nesitikėta, kad bus tiek daug pirkėjų.

Nerijaus Kniūkštos nuotraukose – vyksmas praėjusį penktadienį Palangoje vykusiame pirmajame mobiliajame ūkininkų turgelyje

„Mus nuo 8 val., kai atsidarė turgelis, iki 15 val., kuomet ūkininkai jau baigė savo prekybą, aplankė keli šimtai žmonių. Eilės nuolat rikiavosi prie šviežio pieno ir produktų iš jo, žuvies, mėsos gaminių, žmonės pirko ir naminius kiaušinius, ar namų duoną ar medų. Tiesą sakant, kai kurie ūkininkai namo patraukė jau po poros valandų prekybos – nebeturėjo, ko pasiūlyti palangiškiams ir svečiams. Ypač greitai buvo išpirktos braškės, o jas atsivežęs uogų augintojas pats iš savęs stebėjosi, kodėl taip mažai pasiėmęs“, – šypsojosi „Vakarinės Palangos“ pašnekovas.

M.Maciulevičius ypač džiaugėsi, kad didžioji daugumą pirkėjų, kaip ir labai tikėjosi organizatoriai, į mobilų turgelį atvyko dviračiais ar pėsčiomis, taip rodydami pavyzdį, jog ekologiškų produktų pirkti nereikėtų vykti automobiliu.

Geriau ateikite anksčiau

Antrasis aplinkinių ūkininkų turgelis pirkėjų lauks šį penktadienį, birželio 25 dieną, prekybos centro „Rimi“ Malūno gatvėje aikštelėje, greta vaikams įrengtų pramogų parkelio.

Turgelis veiks nuo 8 iki 15 val., tačiau M.Maciulevičius ragina nelaukti popietės ir atvykti jau anksčiau, nes, anot jo, dažniausiai ūkininkų atsivežtos prekės būna išparduodamos jau pirmosiomis valandomis. „Ir tai suprantama, ūkininkai atsiveža tik tiek, kiek pagamino ar užaugino per keletą pastarųjų dienų, viskas labai šviežia, pavyzdžiui, daržovės ar prieskoninės žolelės būna skinamos iš vakaro ar net ankstų rytą prieš pat kelionę į prekybos vietą“, – pasakojo „Vakarinės Palangos“ pašnekovas.

Palangos savivaldybė išdavė leidimą rengti turgelį, kuriame dalyvautų vienuolika ūkininkų. Vėliau kooperatyvas kvies į kurortą prekiauti ir daugiau smulkių ūkininkų ar tautinio kulinarinio paveldo atstovų, tuomet bus prašoma ir daugiau leidimų.

Prekiauja išskirtinai tik savo ūkio produkcija

Ko itin šviežio ir namų gamybos savo vasaros stalui galėsime įsigyti jau rytoj?

„Turgelyje bus galima nusipirkti natūralaus, nepasterizuoto pieno, ką tik skintų vaisių ir daržovių, šviežių prieskoninių žolelių, lauko braškių, mėsos, žuvies gaminių, kaimiškų kiaušinių, duonos, medaus ir kitų produktų. Nemažai aplinkinių ūkininkų gerai pažįstami palangiškiams. Pavyzdžiui, pienininkai ištisus metus važinėja į Palangą, iš anksto susitarus, pristato savo produkciją gyventojams tiesiai į namų kiemus. Štai ir rytoj turgelyje pienu, namine varške, siūriais prekiaus Butkevičiai iš Kretingos rajono Akmenalės kaimo, jis įsikūręs visai šalia Darbėnų.

Laukinės žuvies gaminių siūlys „Žemaičių žuvis“ ir kiti priekrantės žvejai. Mėsos gaminių be jokių masinėje gamyboje naudojamų priedų atveš ūkininkai iš Klaipėdos ir Tauragės rajonų. O traškiomis, ką tik nuo lysvių nuskintomis salotomis, petražolėmis ir kitais prieskoniniais augalais jūsų valgius pasirengęs pagardinti palangiškis ūkininkas Andrius Gedvilas“, – jau praėjusią savaitę pasakojo Žemės ūkio kooperatyvo „Lietuviško ūkio kokybė“ vadovas M.Maciulevičius.

Žemės ūkio kooperatyvo „Lietuviško ūkio kokybė“ vadovas Mindaugas Maciulevičius teigia, kad ūkininkai nenusivylė palangiškiais pirkėjais ir kurorto svečiais

Turgelyje prekiaus tik patys ūkininkai ar jų ūkyje dirbantys pagalbininkai. Netgi griežtai kontroliuojama, kad pirkėjams būtų siūlomas tik to ūkio asortimentas. „Jie negali net kaimyno produktų paimti, tai turi būti būtinai tik iš to konkretaus ūkio, kuriam atstovaujama, ar ta tautinio kulinarinio paveldo produkcija, kuriai gaminti turimas leidimas, – pasakojo ūkininkus vienijančio kooperatyvo vadovas. – O ir kiekvieno ūkininko gaminiai labai skiriasi: kiekvienas turi savo receptus, savo tradicijas“.

Atvykusiems su Palangiškio kortele bus taikomos nuolaidos ar jų lauks ūkininkų paruoštos dovanėlės.

„V.P.“ inf.

Nerijaus Kniūkštos nuotraukose – vyksmas praėjusį penktadienį Palangoje vykusiame pirmajame mobiliajame ūkininkų turgelyje

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: