"Vakarinės Palangos" nuotr.

Šiandien Vyriausybė nusprendė, kad karantinas, kuris galiojo iki birželio 30 d. vidurnakčio, nebebus pratęsiamas, tačiau tam tikrų ribojimų neatsisakoma.

Kur ribojimai išliks ir po karantino?

Karantinas. Nuo liepos 1 dienos visoje Lietuvoje atšaukiamas karantino režimas. Antrasis karantinas, kuris buvo pratęstas net kelis kartus, Lietuvoje galioja nuo praėjusių metų lapkričio 7 dienos iki birželio 30 dienos imtinai.

Judėjimas. Vyriausybė nustatė valstybės sienos kirtimo sąlygas: išlieka būtinybė pateikti imunizavimą nuo COVID-19 ligos arba COVID-19 tyrimo atlikimo faktą patvirtinančius dokumentus.

Kaukės. Uždarose erdvėse kaukių bei respiratorių dėvėjimas liks tik rekomendacija. Tačiau apsauginės veido kaukės išliks privalomos vietose, kur teikiant paslaugas yra kontaktuojama su kitais žmonėmis.

„Nuo šiol kaukės privalomos yra ten, kur yra kontaktas tarp paslaugos gavėjo ir paslaugos teikėjo, tačiau Vyriausybė, svarstydama į nutarimą taip pat įtraukė ir nuostatą, kad vis tik yra labai rekomenduojama ir uždarose erdvėse naudoti kaukes ten, kur yra vidinis įstaigų gyvenimas, ne tik, kur teikiamos paslaugos“, – aiškino A.Dulkys.

Tikslesni reikalavimai bus nustatyti operacijų vadovo sprendimais artimiausiu metu.

Masiniai renginiai. Dideliuose renginiuose, kuriuos žiūrovai stebi ne tik iš sėdimų vietų – festivaliuose, masiniuose susibūrimuose, koncertuose, ir toliau reikės galimybių paso. Išlieka reikalavimas į renginius dalyvius registruoti iš anksto, platinant bilietus elektroniniu būdu.

Be galimybių paso renginiai galės vykti tik žiūrovams sėdint, viduje užpildant ne daugiau 75 proc. sėdimų vietų.

Atvirose erdvėse dalyvių skaičius neribojamas.

Neformalusis švietimas. Vykdant neformalųjį vaikų švietimą, užsiėmimuose uždarose erdvėse galės dalyvauti ne daugiau 30-ies vaikų – tai galios ir vaikų stovyklų grupėms, nebent visi vaikai ir darbuotojai yra persirgę ar pasiskiepiję.

Pacientų lankymas. COVID-19 pacientus ligoninėse ir toliau bus draudžiama lankyti, nebent tai būtų vaikai, terminalinės būklės pacientai arba lankytojai yra persirgę šia liga arba nuo jos pasiskiepiję.

Daugumą veiklos principų, tokių, kaip švietimo paslaugų teikimas, pacientų lankymas, numatoma reglamentuoti operacijų vadovo sprendimais.

Darbas. Nurodoma, kad darbas įstaigose organizuojamas ir klientai aptarnaujami užtikrinant operacijų vadovo nustatytas sąlygas. Pastarosiomis dienomis per parą fiksuojamų koronaviruso atvejų skaičius nesiekia šimto, gerokai sumažėjo ir mirčių – šią savaitę kelias dienas nefiksuota mirčių nuo COVID-19.

„V.P.”, lrytas.lt inf.

Taip pat skaitykite: