Palangos meras Š.Vaitkus ir "Palangos komunalinio ūkio" vadovas G.Valinevičius. "Vakarinės Palangos" nuotr.

Konkurencijos taryba nusprendė, kad Palangos miesto savivaldybė, pavesdama savo įmonei „Palangos komunalinis ūkis“ teikti pastatų administravimo, statybos darbų ir statinio projektavimo paslaugas, peržengė vidaus sandorio išimties ribas ir ribojo konkurenciją. Savivaldybė įpareigota sumokėti 33 750 Eur baudą ir per 3 mėn. pašalinti Konkurencijos įstatymo pažeidimą.

Tyrimą atlikusi Konkurencijos taryba nustatė, kad 2018 m. gruodžio 31 d. savivaldybė su „Palangos komunaliniu ūkiu“ sudarė sutartį ir savo įmonei pavedė teikti įvairias paslaugas. Sudarydama sutartį savivaldybė rėmėsi vidaus sandorio, numatyto Viešųjų pirkimų įstatyme, išimtimi. Visgi, pagal minėtą sutartį savivaldybė įsigijo ir kitas, į vidaus sandorio išimtį nepatenkančias pastatų administravimo, statybos darbų ir statinio projektavimo paslaugas. Tokiais veiksmais savivaldybė ribojo konkurenciją, nes privilegijavo savo įmonę ir nesudarė galimybių kitoms bendrovėms konkuruoti su „Palangos komunaliniu ūkiu“ dėl minėtų paslaugų teikimo.

Pagal Viešųjų pirkimų įstatymą vietos savivaldos institucijos gali tam tikras viešąsias paslaugas pavesti teikti savo valdomoms įmonėms, neorganizuodamos konkurencingos atrankos procedūros. Visgi, vidaus sandoris yra išimtis, kuria savivaldybės turi naudotis tik išskirtiniais atvejais ir tik dėl Vietos savivaldos įstatyme nurodytų paslaugų: vandens, šilumos tiekimo, nuotekų ir atliekų tvarkymo, keleivių vežimo, teritorijų ir gatvių priežiūros, maitinimo paslaugų ugdymo, globos ar sveikatos priežiūros įstaigose teikimo.

„Vidaus sandorio išimtis leidžia savivaldybėms neorganizuoti konkurencingos procedūros tik griežtai pagal Viešųjų pirkimų įstatyme numatytas sąlygas. Konkurencijos taryba principingai vertins bet kokius konkurencijos ribojimus, kurie atsiranda bandant per plačiai naudotis minėta išimtimi“, – sakė Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas.

Palangos miesto savivaldybė įpareigota per 3 mėn. nutraukti pažeidimą ir organizuoti konkurencingą atrankos procedūrą minėtų paslaugų, jeigu šios vis dar būtų reikalingos, teikėjui atrinkti.

Nutarimas per vieną mėnesį nuo jo paskelbimo Konkurencijos tarybos interneto svetainėje dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

Konkurencijos tarybos inf.

19:08 Papildyta Palangos mero Šarūno Vaitkaus komentaru:

„Konkurencijos taryba paskelbė tai, ką norėjo paskelbti, tačiau nutylėjo, kad daugiau nei dvejus metus trukusio tyrimo metu buvo tirta 15 punktų, iš jų 14 pripažinti teisėti ir teisingi. Ir tik dėl vieno punkto, kuriuo Savivaldybė savo įmonei pavedė prižiūrėti Savivaldybės pastatą, nuspręsta, kad buvo ribota konkurencija, ir už tai buvo skirta bauda. Savivaldybė šį sprendimą skųs. Tačiau svarbiausia šioje situacijoje yra tai, kad po Konkurencijos tarybos atlikto tyrimo galime konstatuoti – miesto tvarkymo paslauga neprivalo būti perduota į privačias rankas, tad Savivaldybės kontroliuojama įmonė UAB „Palangos komunalinis ūkis“ ir toliau turės teisę prižiūrėti, tvarkyti bei gražinti mūsų kurortą”.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: