Palangos miesto tarybos narys, verslininkas V.Šimaitis. A. Ziabkaus nuotr.

Tamara Zaiceva

Šiandien Generalinė prokuratūra išplatino FNTT parengtą pranešimą apie baigtą ikiteisminį tyrimą, pareikštus kaltinimus ir bylos perdavimą į teismą. Byloje kaltinimai pareikšti trims asmenims, tarp jų Palangos miesto tarybos nariui, šventojiškiui verslininkui Vaidui Šimaičiui.

Nurodydavo mažesnes sumas nei gaudavo?

FNTT nurodo, jog prabangius motociklus pardavinėjusių dviejų įmonių atstovai kaltinami neva išvengę per 60 tūkst. eurų mokesčių ir pasisavinę ketvirtį milijono eurų. Pajūryje veikusiems asmenims įtarimai pareikšti dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, mokesčių vengimo teikiant neteisingus duomenis apie pajamas bei didelės vertės turto pasisavinimo. Pabaigtam ikiteisminiam tyrimui vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorė, tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai.

Kaip nurodo FNTT, Palangoje registruotas dvi įmones valdę asmenys papildomai užsiėmė prabangių motociklų „Harley Davidson“ prekyba. Jie pirkdavo iš Jungtinių Amerikos Valstijų į Lietuvą atgabentus motociklus su defektais ir juos suremontavę perparduodavo Nyderlanduose registruotai bendrovei.

Pareigūnai įtaria, kad asmenys dokumentuose galimai nurodydavo 3–4 kartus mažesnes sumas nei gaudavo pardavę transporto priemones. Šie dokumentai su tikrovės neatitinkančiomis sumomis galimai būdavo įtraukiami į kaltinamųjų valdomų bendrovių apskaitas, tokiu būdu išvengiant privalomų mokėti mokesčių į valstybės biudžetą. FNTT skaičiuoja, kad per kiek daugiau nei pusę metų galėjo būti nesumokėta per 40 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčio (PVM) bei dar per 20 tūkst. eurų pelno mokesčio.

Taip pat FNTT įtaria, kad 3 kaltinamieji gautas neapskaitytas pajamas už motociklus pasisavino, bendra pasisavintų pinigų suma gali siekti per 250 tūkst. eurų.

Klaipėdos apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorei surašius kaltinamąjį aktą, byla perduota Klaipėdos apygardos teismui.

Teismas už didelės vertės svetimo turto pasisavinimą gali skirti griežčiausią bausmę – laisvės atėmimą iki dešimties metų. Už mokesčių vengimą teikiant neteisingus duomenis apie pajamas, kai suma viršija 100 MGL, griežčiausia galima bausmė – laisvės atėmimas iki ketverių metų. Griežčiausia bausmė už apgaulingą apskaitos tvarkymą – laisvės atėmimas iki ketverių metų.

„Tai blefų blefas“

„Vakarinė Palanga“ išsiuntė užklausą į Klaipėdos apygardos prokuratūrą, prašydama nurodyti, ar tarp kaltinamųjų yra Palangos miesto tarybos narys Vaidas Šimaitis, garsėjantis kaip didelis motociklų „Harley Davidson“ gerbėjas.

Kol laukėme atsakymo, į žurnalistės telefono skambutį pagaliau atsiliepė ir pats V.Šimaitis, kuriam bandėme prisiskambinti nuo pat ryto.

„Tai blefų blefas“, – taip, paklausus apie ikiteisminį tyrimą ir bylos perdavimą teismui, sureagavo verslininkas.

„Manau, teismas įrodys mano nekaltumą. Kaip galima pasisavinti tai, ko neturi? Remiasi kažkokiomis mistinėmis dokumentų kopijomis… Aš nesijaučiu kaltas, nieko nepavogiau, nepadariau jokio nusikaltimo“, – „Vakarinei Palangai“ šįvakar sakė verslininkas. Jis teigė nenorįs nieko plačiau komentuoti, viskas bus pasakyta teisme.

„Žinoma, tai labai nemalonu, galiausiai tai kainuoja ir sveikatą. Tai tiesiog bandymas susidoroti su manimi, nes kovojau su valstybe“, – teigė pašnekovas.

Dirbantys „garažėliuose“ neužkliuvo

Anot V.Šimaičio,“šis veiksmas“ vyksta nuo 2016 metų pabaigos ar 2017 – ųjų pradžios. Viskas prasidėjo nuo to, kai Nyderlandų bendrovė, su kuria bendradarbiavo šventojiškiai, pabandė susigrąžinti PVM. „Jie pateikė dokumentus, kurių mes neturime…“, – „Vakarinei Palangai“ pasakojo V.Šimaitis.

„Tikrintojai patikrino pusę Lietuvos, kurie užsiima tokiu pat verslu, visur viskas gerai, tik mes vieninteliai užkliuvome. Aš suprantu, kodėl – būtent tuo metu, kai vyko tie patikrinimai, aš bylinėjausi su valstybe dėl milžiniškos žalos atlyginimo, kurią patyriau tuomet, kai valstybė brutaliai sustabdė „Elijos“ projektą – daugiaaukščių namų statybas Šventojoje. Surengto mano dviejų įmonių patikrinimo ir mano bylinėjimosi su valstybe laikas sutampa. Kaip suprantu, tai buvo atsakas į mano bylinėjimąsi“, – „Vakarinei Palangai“ sakė politikas.

Kaltinimai taip pat pareikšti V.Šimaičio žmonai, kad ji, būdama bendrovės direktore, nekontroliavo savo vyro. „Įsivaizduojate, koks absurdas! Žmona kaltinama, kad nekontroliavo manęs, savo vyro!“, – ironizavo V.Šimaitis.

Anot jo, trečiasis asmuo, kaltinamas šioje byloje, – kitos bendrovės direktorė, kuriai taip pat pareikšti kaltinimai nekontroliavus V.Šimaičio.

„Moteris laukiasi, ji nėščia penktą ar šeštą mėnesį, o jai tokie absurdiški kaltinimai, teismas…“, – kalbėjo verslininkas.

V.Šimaitis „Vakarinei Palangai“ šįvakar sakė, kad abi bendrovės veiklos, susijusios su motociklų „Harley Davidson“ prekyba, nebevykdo nuo 2017 metų.

„Mes todėl ir pasitraukėme, kad didžioji dalis Lietuvos dirba garažėliuose, kur remontuoja mocus, jie slepia pajamas, nemoka mokesčių. Su tokiais neįmanoma konkuruoti“, – teigė pašnekovas ir dar kartą akcentavo, kad tie, iš „garažėlių“, tikrintojams ar FNTT neužkliuvo, o jo įmonės buvo ilgai tampomos ir dabar teks keliauti į teismą.

Prokuratūros atsakymas

Kai šis straipsnis jau buvo parengtas spaudai, likus vos pusvalandžiui iki darbo dienos pabaigos, iš Klaipėdos apygardos prokuratūros gavome tokį atsakymą:

„Ikiteisminis tyrimas prabangius motociklus pardavinėjusių dviejų įmonių atžvilgiu buvo pradėtas praėjusių metų sausio mėnesį gavus Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos raštą. Pajūryje veikusiems trims asmenims įtarimai pareikšti dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, mokesčių vengimo teikiant neteisingus duomenis apie pajamas bei didelės vertės turto pasisavinimo. Pareigūnai įtaria, kad asmenys dokumentuose galimai nurodydavo 3–4 kartus mažesnes sumas nei gaudavo pardavę transporto priemones. Šie dokumentai su tikrovės neatitinkančiomis sumomis galimai būdavo įtraukiami į kaltinamųjų valdomų bendrovių apskaitas, tokiu būdu išvengiant privalomų mokėti mokesčių į valstybės biudžetą. Vienas iš kaltinamųjų yra Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Vaidas Šimaitis. Privačių asmenų duomenys neskelbtini“.

1 KOMENTARAS

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: