Krepšininko Jono Valančiūno automobilis Palangos gelbėjimo stoties transporto aikštelėje. Skaitytojų nuotr.

Tamara Zaiceva

Šiandien į „Vakarinės Palangos” elektronio pašto dėžutę įkrito nuotraukos, kurias siuntusi Erika teparašė: „Kelių eismo taisyklių masiniai pažeidinėjimai Palangos gelbėjimo stoties parkingo vietoje, Žvejų gatvėje”.

Skaitytoja šias nuotraukas išsiuntė ir Palangos merui Šarūnui Vaitkui, ir į Kelių policiją, taip pat žiniasklaidos priemonėms. Ji atkreipė dėmesį, jog į Gelbėjimo stoties Žvejų gatvėje esantį parkingą, nors stovi atitinkamas tai daryti draudžiantis kelio ženklas, važiuoja ir krepšininkas Jonas Valančiūnas. „Rolls-Royce” visureigį, pažymėtą vardiniu numeriu „WOLF”, moteris užfisavo pastatytą gelbėtojų valdose.

Parkinge, kuris skirtas Palangos centrinės gelbėtojų stoties reikmėms, kaip matyti nuotraukose, savo mašinas palieka ir daugiau prabangių automobilių vairuotojų.

Atvažiuoja ne gelbėtojai – jiems tokios mašinos „neįkandamos”

„Vakarinė Palanga” susisiekė su nuotraukų autoriais.

Vilnietis Artūras Butkevičius pasakojo, jog jau daug metų kiekvieną vasarą atostogauja Palangoje. „Visada apsistojame Žvejų gatvėje ir šia gatve visada einame į pliažą prie jūros. Tokia situacija, kai automobiliai pažeidžia Kelių eismo taisykles ir važiuoja į gelbėjimo stoties parkingą, tęsiasi metai iš metų, tai matome praktiškai kiekvieną dieną”, – teigė poilsiautojas.

Skaitytojų nuotr.

Anot vyro, šįsyk atostogauti jie atvyko su dideliu būriu draugų.

„Atvažiavome penkios šeimos, iš viso gal dvylika žmonių. Visada visi kartu einame ir į pliažą. Įsivaizduokite, kai eina toks būrys, o tau iš paskos važiuoja mašina. Visąlaik jaučiu įtampą ir nerimą dėl vaikų”, – „Vakarinei Palangai” pasakojo vilnietis.

„Kaip suprantu, pažeisdami Kelių eismo taisykles į Gelbėjimo stoties aikštelę atvažiuoja Pirožniko draugai. Tai tikrai ne gelbėtojų mašinos. Koks gelbėtojas gali sau leisti įsigyti automobilį, kainuojantį 200 ar 300 tūkstančių eurų?”, – svarstė pašnekovas.

„Ne tavo reikalas”

Anot vilniečio, automobiliai atvažiuoja į Žvejų gatvę ir pasiekę tą vietą, kur, likus maždaug 200 metrų iki pliažo pradžios, pastatytas ženklas „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas”, sulėtina greitį, įsijungia avarines šviesas ir rieda paskui poilsiautojus. Kai kurie papypsi, kad būtų praleisti, tačiau dauguma vairuotojų važiuoja tyliai slinkdami iš paskos.

„Jie pravažiuoja tuos kelis šimtus metrų, kur eismas jau draudžiamas, o po to visas pamatome prisiparkavusias Gelbėjimo stotyje”, – teigė vilnietis.

Jis pasakojo, jog kai kuriems padaręs ir pastabas dėl KET pažeidimų.

„Šiandien vieno tokio prabangaus raudono automobilio, pažymėto numeriais „Labas”, vairuotojas, kurį įspėjau, kad čia važiuoti draudžiama, man atrėžė, kad tai ne mano reikalas. Sekmadienį Jonas Valančiūnas gelbėtojų aikštelėje pastatė savo mašiną taip, kad jam atidarius dureles nebegalėjome praeiti. Priėjau prie vairuotojo, ogi žiūriu, tai Valančiūnas. Tiesa, jis mano pastabą išklausė tyliai, nieko nesakė”, – teigė vilnietis.

Šiandien vieno tokio prabangaus raudono automobilio, pažymėto numeriais „Labas”, vairuotojas, kurį įspėjau, kad čia važiuoti draudžiama, man atrėžė, kad tai ne mano reikalas”, – pasakojo vilnietis. Skaitytojo nuotr.

Leidžia įvažiuoti klubo nariams ir rėmėjams

„Kas gali įvažiuoti į jūsų parkingo aikštelę?”, – paklausėme Palangos gelbėtojų vado Jono Pirožniko.

J.Pirožnikas teigė, jog ši aikštelė yra pavaldi Gelbėjimo stočiai, tad jie patys ir sprendžia, kas gali čia atvažiuoti, o kas ne.

„Mes išduodame leidimus klubo nariams, rėmėjams, kurie mums padeda, taip pat gretimų paplūdimio kavinių atstovams”, – sakė gelbėjimo stoties vadovas. Kaip žinia, jau daug metų gelbėjimo paslaugas kurorto paplūdimiuose teikia „Palangos vandens motociklų klubas”.

„Valančiūnas? Taip, jis buvo atvažiavęs sekmadienį, atvežė mums liemenių”, – į „Vakarinės Palangos” klausimą atsakė pašnekovas.

Gelbėjimo stotyje – Jono Valančiūno prabangus automobilis. Skaitytojo nuotr.

Paklaustas, kiek kainuoja toks leidimas, J.Pirožnikas teigė, jog tai tiesiog žodinis susitarimas ir joks mokestis už tai nėra imamas. „Jei kas paprašo ir tikrai svari priežastis, įleidžiame ir kitus vairuotojus. Štai, pavyzdžiui, vyriškis atvežė neįgalią mamą į pliažą, paprašė, kad leistume įvažiuoti į mūsų aikštelę, mes leidome”, – pasakojo gelbėtojų vadas.

Anot jo, jei susitariama, kad bus leista atvažiuoti į aikštelę, tiek rėmėjus, tiek kitus jis įspėja, kad nevažiuotų tuomet, kai yra dideli srautai einančiųjų į pliažą.

„Labai pykstu, jei taip daro, gauna pylos. Aš ir pats, kai labai daug žmonių, palieku automobilį ir sėdu ant dviračio”, – sakė pašnekovas.

Anot jo, būna ir taip, kad gelbėtojai tiesiog aptinka savo aikštelėje svetimus automobilius, kurie čia įsmunka esant pakeltam kelio užkardui. „Tenka juos išprašyti”, – pasakojo Palangos gelbėtojų vadas.

Skaitytojo nuotr.

9 KOMENTARAI

 1. Pidrožnikas jau senai šaknis ileidęs gelbėjimo stoty. Paklaustų pakrančių kavinių savininkų kaip jis juos terorizuoja, tikrai būtumėt nustebę yra daug visokių kuriozų. Oficelus bandytas ir ne kitaip. 0Mero žodiškai atsiprašė ir tvarka. Įdomu kas būtų jei kitas o ne Pidrožnikas.

 2. Nereikia klaidinti žmonių- visus leidimus įvažiuoti į paplūdimį išduoda Palangos savivaldybes rinkliavų skyrius.
  Leidimus išduoda tiems, kurie laimi konkursą teikti paslaugas kaip kavines,batutai, vandens atrakcionai ir kt. tik atsivežti įrangai ir išsivežti.
  Automobilius laikyti paplūdimy griežtai draudžiama.

 3. Tai jau seniai dedasi su Pirožnikovo ,,stogu” betvarkė jo aikštelėje. Nesuklydote- jo aikštelėje, taip jis mano. Ir praėjusiais metais tas pats dėjosi, prabangus automobiliai užkimšdavo gelbejimo stoties parkingo aikštelę. Įsivaizduoja save kaip Mičas Bakenonas iš serialo ,,Gelbetojai”, bet realiai laksto ir iško kokį užpakalį palaižyti prabangių mašinų davininkams.

 4. VALDŽIA TURI kartu su Palangos Gelbėjimo stoties vadovų J. Pirožnikovu nešti atsakomybę, o ne dangstyti nusikaltimus.
  GĖDA!
  Akivaizdžiai, meluojantis gelbėjimo stoties vadas, pažeidžia visas, tarnybinės bei etikos normas.
  Jam nevieta toliau savivaliauti. Miesto taryba privalo šalinti, o ne dangstyti „neliečiama jį”, „nepamainomą” už kasdieninius ir grubius pažeidimus.
  Akivaizdžiai, visi mato, kad pats stoties vadovas, įsileidžia prabangias autotransporto priemones vairuojančių „draugus”, pakelia šlakbauma, šie pažeidėjai nekliudomai palydimi ir į tarnybines patalpas.
  Kas per VIP vakarelių vieta, daruhmgų, bičiulių prieglauda už mokesčių mokėtojų pinigus?
  Meluoja, klaidina, dangsto savo bičiulius ir tiek.
  Yra stebėjimo sistemos, galima ir jų pagalbą pamatyti dayg įdomių veikėjų, nekliudomai patenkančių gelbėjimo stoties vadovo globon.
  GĖDA MIESTUI !!!
  Nedelsiant laukiame kadrų kaitos, šioje kontoroje, kurioje išsiviešėjo korupcija.

 5. Pirzonikas per ilgai dirba savo pareigose, pavirto i Lukashenka jau. nes kai kazkas per ilgai uzsibuna prsideda klikos valdymo laikas. susiformuoja klika kuri susitarimais neformaliais perima valdzia. reikia keisti Piroznika ir tiek.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: