"Vakarinės Palangos" nuotr.

Eglė Jūraitė

Šįryt pranešta, jog Lietuvoje yra jau penkios savivaldybės, kurios dėl pablogėjusios epidemiologinės situacijos sugrįžo į raudonąją koronaviruso zoną. Tarp šių savivaldybių – ir Palanga. Tačiau kurorto vadovas Šarūnas Vaitkus nesutinka, jog Palangos grąžinimas iš geltonos į raudonąją zoną yra pagrįstas.

Naujausi duomenys

Dabar Lietuvoje, be Klaipėdos miesto, Šilutės rajono ir Rietavo, raudona spalva nusidažė ir Palangos miesto bei Kretingos rajono savivaldybės. Jose susirgimų rodiklis, per pastarąsias dvi savaites fiksuojamas 100 tūkst. žmonių, peržengė 100.

Kaip pranešama, Kretingos rajone šis rodiklis siekia 104,5 (teigiamų tyrimų dalis per savaitę – 3,3 proc.), Palangos mieste – 115,7 (teigiamų tyrimų dalis per savaitę – 2,9 proc.). Abi šios savivaldybės pateko į raudoną C1 zoną. Joje yra ir Klaipėdos miestas, kuriame susirgimų rodiklis – pats didžiausias Lietuvoje ir siekia 138,2.

Tuo tarpu Šilutės rajonas (102,5) ir Rietavas (69,7) išlieka raudonoje C2 zonoje, nes šiose savivaldybėse teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per savaitę perkopia 4 proc.

Beveik visos penkios raudonoje zonoje esančios savivaldybės nėra paskiepijusios nė pusės savo gyventojų. Išskyrus Palangą, kurioje vakcinacijos procentas siekia 53,3. Rietave vakcinuotų žmonių procentas siekia 43,5, Šilutės rajone – 41,3, Kretingos rajone – 39, o Klaipėdos mieste – vos 38,9 proc.

Skaičiai gerokai iškraipomi

Tačiau su Palangos grąžinimu iš geltonos zonos į raudonąją kategoriškai nesutinka kurorto vadovas Šarūnas Vaitkus.

„Šįryt, kai sužinojome šią žinią, mes ir patys buvome labai nustebinti. Kodėl raudonoji zona, kai per pastarąją parą pas mus susirgo tik vienas vienintelis gyventojas?”, – „Vakarinei Palangai” komentavo meras.

Anot jo, oficiali statistika rodo, jog paros susirgimų skaičius tarp palangiškių – 8 atvejai.

„Mes pradėjome domėtis, iš kur dar 7 atvejai. Paskambinome į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą, jie teigia, kad taip pat mato, jog Palangoje susirgo tik vienas asmuo. Tada susisiekėme su Sveikatos apsaugos ministerija. Mums buvo paaiškinta, jog visus duomenis susistemina Statistikos departamentas. Kai žmogus jaučia koronaviruso simptomus ar gauna teigiamą testo atsakymą, jis turi pildyti anketą, kur gyvena ar kur šiuo metu yra. Tad gaunasi, kad tuos poilsiautojus, kurie nurodė savo buvimo vietą pas mus, Statistikos departamentas priskyrė prie palangiškių”, – sakė meras.

Anot jo, Palangoje per vasarą apsilanko mažiausiai milijonas žmonių, jei visi susirgusieji nurodytų, kad šiuo metu yra kurorte, Palanga nusidažytų ne raudona, o pačia tamsiausia spalva.

Savivaldybės administracijos vadovė Akvilė Kilijonienė „Vakarinei Palangai” taip pat komentavo, jog toks sergančiųjų priskyrimas palangiškiams iškreipia realią situaciją.

„Šiandien tas poilsiautojas yra Palangoje, o rytoj jau išvažavęs. Tai prie ko čia Palanga ir jos savivaldybės gyventojai?”, – sakė A.Kilijonienė.

Kurorto vadovas Š.Vaitkus „Vakarinei Palangai” teigė, kad apie tai, jog situacija neatitinka realybės ir prie palangiškių negali būti priskirti atostogautojai, jis šiandien kalbėjęs su Sveikatos apsaugos ministerijos atstovais, jie pažadėjo spręsti šį klausimą.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: