"Vakarinės Palangos" nuotr.

Eglė Jūraitė

Į Jūros šventę atvykęs svečias iš Klaipėdos išsiveš, ko gero, nelabai smagius įspūdžius. Vakare nelabai tam tinkamoje vietoje palikęs savo prabangų baltutėlį mersedesą, iš ryto jį rado keistai pageltonavusį. Pažvelgus iš arčiau pamatytas vaizdas gal kam ir kėlė šypseną, tačiau labiau vis dėlto stebino klaipėdiečių „svetingumas“.

Pastatyti automobilį – misija neįmanoma

Vakar vėliau vakare atvykus į Klaipėdą rasti vietą pastatyti savo automobilį misija buvo absoliučiai neįmanoma. Didžioji dalis senamiesčio dėl Jūros šventės buvo uždaryta eismui, o ten, kur buvo įmanoma įvažiuoti, buvo absoliučiai beprasmis reikalas žvalgytis kokios nors net menkos vietelės savo transportui.

Geriau pažįstantys Klaipėdą visada žino „slaptas“ teritorijas, kur vis dėlto yra šioks toks šansas priglausti mašiną. Tačiau vakar apie 22 valandą net plyni laukai, besidriekiantys už Jono kalnelio palei Danę į šiaurės pusę, buvo užkimšti taip, kad norintys iš ten pajudėti savo mašinomis turėjo gerokai pasukti galvas, kaip tai padaryti – nei įvažiuoti, nei išvažiuoti, čia buvo palikta arti tūkstančio mašinų.

„Vakarinės Palangos“ nuotr.
„Vakarinės Palangos“ nuotr.

Iš tikrųjų vakar vakare kol kas dar mažai urbanizuotos laukymės palei Danę buvo itin paklausios – pereini tiltelį per upę ir jau čia pat „Meridianas“ bei visas senamiestis, kur intensyviai šurmuliavo 62 – oji Jūros šventė.

Renginių gausu buvo ir Jono kalnelio saloje, ir prie Kultūros fabriko. O pačiame Kultūros fabrike vyko didžiulis kviestinių svečių, kuriuos sukvietė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, vakaras.

„Vakarinės Palangos“ nuotr.
„Vakarinės Palangos“ nuotr.
„Vakarinės Palangos“ nuotr.
„Vakarinės Palangos“ nuotr.

Savo fiestą surengė ir „Švyturio“ alaus darykla, kur prie restorano „Švyturys Bhouse“ buvo įrengta speciali scena ir čia linksminosi šimtai klaipėdiečių bei atvykusiųjų iš visos Lietuvos. Tad eismas buvo uždarytas ir Bangų gatvės atkarpoje, kurią pravažiavus yra didelė automobiliams palikti skirta aikštelė.

„Vakarinės Palangos“ nuotr.

Apmetė žaliais kiaušiniais

Vakar vakare Klaipėdoje kas kaip sugalvojo, tas taip ir statė automobilius – o kas beliko?

Savo šios problemos sprendimo versiją sumąstė ir prabangaus baltutėlio „Mercedes Benz“ markės automobilio, pažymėto Didžiosios Britanijos valstybiniu numeriu, vairuotojas. Jis savo mašiną automobilių stovėjimo aikštelėje ties Jono kalneliu įspraudė tiesiai ant praėjimo tako, vedančio į gyvenamojo namo laiptinę. Tiesa, gyventojams vairuotojas praeiti paliko takelio dalį, tad lyg ir viskas atrodė gerai.

„Vakarinės Palangos“ nuotr.
„Vakarinės Palangos“ nuotr.
„Vakarinės Palangos“ nuotr.

Tačiau toks „saliamoniškas“ Jūros šventės svečio sprendimas klaipėdiečių gyventojų buvo įvertintas visai netrukus: rytą baltutėlis mersedesas keistai geltonavo. Priėjus arčiau buvo matyti, kad gal namo gyventojai, gal šiaip praeiviai prabangią transporto priemonę apmetė žaliais kiaušiniais. Akivaizdu, jog tokių buvo panaudota tikrai ne vienas, ir ne du.

Rytą visas kiaušinių turinys ant automobilio jau buvo pridžiuvęs, o tai, kas nuvarvėjo, bei lukštų liekanos „puikavosi“ čia pat ties mersedesu ant šaligatvio plytelių. Vaizdas buvo tikrai nekoks.

„Vakarinės Palangos“ nuotr.
„Vakarinės Palangos“ nuotr.
„Vakarinės Palangos“ nuotr.
„Vakarinės Palangos“ nuotr.

Vasaromis automobilių statymo problema yra aktuali visame pajūryje – tiek Palangoje, kur tiesiog katastrofiškai užkemšami daugiabučių namų kiemai, tiek Klaipėdoje bei Nidoje.

Ką manote jūs? Klaipėdiečiai teisingai pamokė vairuotoją ar vis dėlto, kai visame pajūryje šiomis dienomis tokie dideli transporto srautai, mums, gyvenantiems pajūryje, reikia būti labiau pakantiems? Savo nuomonę galite išsakyti žemiau esančioje komentarų skiltyje. Diskutuokime!

1 KOMENTARAS

  1. Ir gerai, kad taip padarė! Nėr ko statytis taip, lai šiknas ir kojas pajudina, pasivaikščioja. Gal ten gyvena žmonės su negalia, jiems reikalingas normalus pravažiavimas su vežimėliais. Kol patiem neaktualu tol vienodai viskas šviečia.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: