Jūros diena Šventojoje 1939 metais. Lietuvos jūrų muziejaus nuotr.

Jau antra diena Šventojoje vyksta jūrai skirta šventė. Pirmą kartą Jūros diena Šventojoje surengta 1934 metų liepos 22 d. Tuo metu šventė buvusi itin didelė pramoga vietiniams ir kurorto svečiams. Pagrindinis jos tikslas – pagerbti žvejus, nelengvą ir kartais labai pavojingą jų amatą.

Šiais metais Jūros ir žvejų diena tapo pirmuoju jungtiniu Palangos kultūros ir jaunimo centro ir UAB „Palangos investicijų valdymas“ bendru projektu, kuris pasiūlys išskirtinę įvairiapusę programą kiekvienam skoniui.

Į Jūros ir žvejų dieną Šventoji pakvietė vakar, ji tęsis iki sekmadienio. Vakar Jūros gatve nusidriekė 120 dalyvių mugė. Čia veikia žvejų, ūkininkų, gurmaniškų užkandžių ir tautodailininkų turgelis, kuriame ne tik galite įsigyti išskirtinių pajūrio garderobo detalių, Palangos ir Šventosios meistrų gintaro dirbinių, bet ir sužinoti, ką nešiojo ir šiuo metu nešioja vietiniai žvejai ir jų žmonos. O centrinėje miestelio aikštėje eksponuojama paroda „Mūsų senolių žvejybos ir laivybos tradicijos”. Šventosios turizmo asociacijos parengtoje parodoje lyginami žvejybos būdai, įrankiai ir laivai Kuršių mariose, Aistmarėse ir Danijos priekrantės vandenyse, sąsiauriuose. Čia pat veikia ir smagieji lauko žaidimai.

Šventėje netrūks veiklos ir aktyvių sportinių renginių mėgėjams. Kaip ir kasmet šiandien Šventosios upėje vyks Vikingų laivų varžybos, kurių metu darniausia komanda bus apdovanota Mero Taure. Kviesime į žygį pajūriu nuo Palangos iki Šventosios. Dalyvausiantys orientacinėse varžybose puikiai praleis laiką su draugais ar kolegomis, sustiprins komandą ir dar geriau pažins vieni kitus netikėtose situacijose.

Pagrindinis dėmesys bus skiriamas žvejams ir jūrai. Už žvejybos tradicijų puoselėjimą ir išsaugojimą apdovanosime Šventosios žvejus, ragausime žuvienę, rišime jūrinius mazgus, diskutuosime apie žvejus ir jūrą, o vakare mėgausimės specialiai Jūros ir žvejų dienai paruoštu E. Sipavičiaus koncertu „Jūreivių keliai“ Koncerte pasirodys ir PKJC kamerinis choras, vadovaujamas Edmundo Jucevičiaus. Po koncerto ant centrinės aikštės paviljono sienos žiūrėsime itin juslingą, gaivališką ir įtraukiantį vakaro seansą – dokumentinį kiną „Vėjų žemė“. Juostoje meistriškai atskleidžiamas ypatingas Šventosios koloritas. Pagrindinių veikėjų lūpomis pasakojama daugeliui nepažįstama šio miestelio istorijos pusė, autentiški liudijimai atskleidžia, kaip formavosi kuršių palikuonių kasdieninio gyvenimo ritualai, švenčių papročiai, supažindinama su tradiciniais amatais – žūkle, rankdarbiais.

Sekmadienį 11 val. Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų žvaigždės bažnyčioje bus aukojamos mišios už žuvusius jūroje.

JŪROS IR ŽVEJŲ DIENA ŠVENTOJOJE 2021

PROGRAMA

Liepos 31 d.

10 – 22 val. TURGELIS/ Jūros g.

13 val. VIKINGŲ LAIVŲ VARŽYBOS/ Energetiko tiltelis

PRIEPLAUKOS PIEVA/Prieplaukos g. ir Jūros g. sankryža

9 val. SPORTINIS ŽYGIS Į ŠVENTAJĄ/ nuo Jūratės ir Kastyčio skvero

13 – 16 val. ORIENTACINĖS VARŽYBOS

14 val. ŽUVIENĖS DEGUSTACIJA

16 val. ŠVENTOSIOS ŽVEJŲ APDOVANOJIMAI

16.30 val. VIKINGŲ LAIVŲ VARŽYBŲ APDOVANOJIMAI

17 val. PAŠNEKESIAI APIE JŪRĄ „VAKAR, ŠIANDIEN, RYTOJ“

LAISVALAIKIO ZONA/ Centrinė miesto aikštė

10 – 20 val. PARODA ,,MŪSŲ SENOLIŲ ŽVEJYBOS IR LAIVYBOS TRADICIJOS“

20 val. E. Sipavičiaus KONCERTAS „JŪREIVIŲ KELIAI“

Dalyvauja: PALANGOS KAMERINIS CHORAS, vad. E. Jucevičius

22 val. MENINĖS DOKUMENTIKOS FILMAS „VĖJŲ ŽEMĖ“, rež. Ernestas Samsonas, 2016 m.

Rugpjūčio 1 d.

10 – 17 val. TURGELIS/ Jūros g.

11 val. ŠVENTOS MIŠIOS UŽ ŽUVUSIUS JŪROJE/ Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų žvaigždės bažnyčia

LAISVALAIKIO ZONA/ Centrinė miesto aikštė:

10 – 17 val. PARODA „Mūsų senolių žvejybos ir laivybos tradicijos“

ŠVENTĖS ORGANIZATORIAI: Palangos kultūros ir jaunimo centras, BĮ Palangos investicijų valdymas

Visi renginiai nemokami.

Organizatoriai pasilieka teisę keisti programą.

Organizatorių inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: