Adelina Sabaliauskaitė. "Vakarinės Palangos" nuotr.

Šiandien Vilniaus miesto apylinkės teismas sprendė, ar sulaikytai palangiškei Adelinai Sabaliauskaitei bus pritaikyta griežtesnė kardomoji priemonė – suėmimas.

Kaip jau rašėme, dėl antradienio vakarą ir naktį į trečiadienį prie Seimo vykusių riaušių sulaikyti 26 asmenys, tarp jų ir palangiškė Adelina Sabaliauskaitė. Prokuratūra šiandien kreipėsi į teismą su prašymu leisti visus sulaikytus asmenis areštuoti.

Kaip jau skelbta anksčiau, tarp sulaikytųjų – patys aršiausi riaušių organizatoriai ar kurstytojai. Riaušių metų nukentėjo ar sužalota 18 pareigūnų.

Dėl riaušių organizavimo ir vykdymo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Patalpų nuoma besiverčianti A.Sabaliauskaitė ilgą laiką buvo ir kurorto bendruomenės „Palangos rūpestėlis“ aktyvi narė. Tačiau pastaruoju metu palangiškė labiau pagarsėjo kaip „Šeimų sąjūdžio“ koordinatorė Vakarų Lietuvai ir antivakserė, nuolat bandanti patekti į ligonines, į gydymo įstaigų reanimacijos skyrius, senelių globos namus ir norinti įrodyti, jog COVID – 19 neegzistuoja.

Be kita ko, sakydama kalbą prie Seimo vykusiame mitinge A.Sabaliauskaitė, kreipdamasi į kelis tūkstančius susirinkusiųjų, ragino: „Mes galime, mes privalome pasiimti valstybę. Mes galime likti iki galo ir ją pasiimti“.

Vilniaus apylinkės teismo atstovė spaudai Gintarė Vosyliūtė iš ryto „Vakarinei Palangai” teigė, jog dėl A.Sabaliauskaitės bylos nagrinėjimo dar nepaskirtas laikas. Prieš vidurdienį G.Vosyliūtė patikslino, jog posėdis numatytas 15 val.

Kaip manoma, posėdis dėl A.Sabaliauskaitės galėjo užtrukti ne mažiau kaip valandą. Moteris, kaip ir kiti 25 sulaikytieji, į teismą nebuvo atvesdinta, byla nagrinėta nuotoliniu būdu, panaudojant konferencijų vaizdo ryšį. A.Sabaliauskaitei teko atsakyti į teismo klausimus iš areštinės.

Kaip pranešė BNS, rytą teismas atsisakė suimti vieną įtariamąjį. „Buvo prašoma mėnesiui, netenkintas visiškai“, – BNS sakė teismo atstovė Gintarė Vosyliūtė. Vėliau teismas netenkino dar vieno prokuroro prašymo. „Buvo prašoma suimti dviem mėnesiams, bet teismas paskyrė intensyvią priežiūrą dviem mėnesiams“, – BNS sakė G. Vosyliūtė. Tai reiškia, kad šis įtariamasis nurodytą terminą turės dėvėti apykoję.

Papildyta 16.41 val.

Vilniaus apylinkės teismo atstovė spaudai Gintarė Vosyliūtė „Vakarinę Palangą” informavo, jog nutartį dėl A.Sabaliauskaitės teismas paskelbs 19.30 val.

„Vakarinės Palangos” inf.

Išsamiau apie sulaikymą skaitykite čia:

1 KOMENTARAS

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: