"Vakarinės Palangos" nuotr.

Tamara Zaiceva

Vakar buvo pranešta, jog pagal sergamumo rodiklius Palanga pateko į juodąją sergamumo COVID – 19 zoną, tačiau joje kurortas išbuvo lygiai parą – šiandien vėl nusidažė raudonai.

Sergamumas „nukrito“

Kaip rašėme vakar, aukščiausias sergamumas trečiadienį fiksuotas Skuodo rajono savivaldybėje. Čia per dvi savaites 100 tūkst. gyventojų teko 536,3 atvejo. Toliau rikiavosi Klaipėda (512,6) ir Palanga (505,5). Visos šios trys savivaldybės vakar pateko į juodąją sergamumo zoną.

Tačiau šiandien Palanga vėl nusidažė raudona spalva – sergamumas netikėtai nukrito, dabar 100 tūkst. gyventojų per dvi savaites tenka 487,2 susirgimai.

Statistikos departamento duomenimis, šiuo metu Palangoje serga 68 asmenys, per parą patvirtinti 7 nauji atvejai. Vakar buvo fiksuota 13 susirgimų per parą, kas Palangą nurideno į juodąją zoną.

Kiek bekalbama, duomenų skaičiavimo metodika nesikeičia

Apie statistikos peripetijas šiandien pasisakė ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

„Kiek kalbėtume apie pasirinktą keistą sergamumo rodiklių skaičiavimo metodiką, situacija nesikeičia – Palangai vis dar priskiriami ir susirgusieji ne kurorto gyventojai, kurie čia poilsiauja. Tokiu atveju, skaičiuojant sergamumo statistiką bei išvedant naujų atvejų 100 tūkst. gyventojų vidurkį, reikėtų atsižvelgti ir į faktinį šiuo metu Palangoje esančių gyventojų skaičių, kuris siekia ne vieną šimtą tūkstančių. Tačiau į šias jau ne kartą viešai išsakytas pastabas nėra atsižvelgiama – skaičiuojant naujų susirgimų vidurkį 100 tūkstančių gyventojų, atspirties tašku laikomas ne šio metu faktinis, o Palangoje gyvenamąją vietą deklaravusiųjų skaičius. Jei situacija būtų vertinama objektyviai, akivaizdu, kad susirgimų statistika kurorte būtų kitokia“, – savo Facebooko paskyroje šiandien parašė palangos meras.

Statistinius duomenis nereikėtų vertinti aklai

Apie realią situaciją iškreipiančius statistikos labirintus vakar, atsakydama į „Vakarinės Palangos“ klausimus, kalbėjo ir Palangos savivaldybės adminstracijos vadovė Akvilė Kilijonienė.

„Tai eilinis kartas, kai Statistikos departamento duomenys neatitinka tų, kuriuos pateikia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) ir kuriuos turime mes. Štai antradienį NVSC pranešė, kad koronavirusu susirgo 2 palangiškiai, Statistikos departamento duomenys – 7. Trečiadienio duomenys atitinkamai 10 ir 13. Šiandien paprašiau mūsų specialistų, man pateikė tokius duomenys: šiuo metu koronavirusu Palangoje serga 66 asmenys, iš net 20 procentų yra ne palangiškiai. Tokia yra ofociali statistika, tačiau, išsaiškinome, jog tarp tų 66 sergančiųjų yra ir pasveikusių žmonių, kurie jau seniai sugrįžo į darbus“, – komentavo A.Kilijonienė.

Anot jos, nereikėtų aklai vertinti Statistikos departamento duomenis ir Palangos priskyrimą juodai ar raudonai zonai. „Kol statistiniai duomenys nesusitvarkys, tol nematysime realios situacijos“, – sakė direktorė.

A.Kilijonienė priminė, jog Savivaldybė jau prieš kurį laiką kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją prašydama tikslinti sergančiųjų statistinių duomenų pateikimo metodiką. Tačiau, nors viešai ir pripažįstama, jog realią situaciją Palangoje iškraipo jai priskiriami susirgę poulsuatojai, pokyčių dėl statistikos nėra.

Užfiksuoti keturi židiniai

Atsakydama į „Vakarinės Palangos“ klausimus, Palangos savivaldybės direktorė A.Kilijonienė informavo, jog pastaruoju metu kurorte fiksuoti 4 koronaviruso židiniai, tačiau jie nėra dideli ir jau lokalizuoti. Tarp židinių – du kavinėse ir vienas viešbutyje, kiekvienoje šioje vietoje virusas nustatytas 2 – 3 darbuotojams, visi jie ne palangiškiai.

Paklausta, ar šių kavinių lankytojai ar viešbučio gyventojai gali jaustis saugiai ir nesibaiminti dėl užsikrėtimo, A.Kilijonienė atsakė: „Grėsmių užsikrėsti klientams nėra. Visi židiniai lokalizuoti, imtasi visų reikalingų sanitarijos ir saugos priemonų tam, kad virusas čia neišplistų“.

Iki šios dienos Palangoje nustatytas tik vienas pavojingenės Delta atmainos virusas, tačiau palangiškė jau pasveiko. Šia atmaina užsikrėtė vaiko priežiūros atostogose esanti moteris.

Vakar dienos duomenimis, jau pasiskiepijo 59,7 proc. palangiškių, tarp jų vyresni nei 18 metų asmenys sudaro 70,1 proc. kurorto gyventojų.

Ragina neatsipalaiduoti

Ir Palangos vadovas Šarūnas Vaitkus, ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė teigia, jog dar anksti kalbėti apie kokias nors lokalias epidemiologinės situacijos valdymo priemones Palangoje.

Tačiau abu ragina tiek miestiečius, tiek kurorto svečius neatsipalaiduoti.

„Saugokime save ir aplinkinius, laikykimės saugumo rekomendacijų, o svarbiausia – kas gali, pasiskiepykime, kad rudenį pasitiktume kuo saugesni“, – ragina miesto vadovai.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: