Grupė "8 kambarys". FB nuotr.

Rugpjūčio viduryje lietuviai nuo seno šventė vasaros ir rudens sandūrą, kai svarbiausi lauko darbai jau buvo nudirbti. Žolinė – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Palangoje ji nuo seno minima kaip atsisveikinimo su vasaros sezonu laikas. Nepaisant prastų orų ir melancholiško liūdesio, šiandien galite aktyviai dalyvauti renginiuose, kurie siūlomi palangiškiams ir miesto svečiams.

Lietuvoje įvedus krikščionybę, ši šventė sutapatinta su Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo diena. Kiekvienais metais Lietuvos bažnyčiose rengiami iškilmingi Žolinės atlaidai. Jie vyksta ir Palangos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje. Greta šurmuliuoja tradicinis kermošius.

Sūpynės prie jūros tilto

Šiandien Žolinės proga Palangos poilsiautojus nustebins įspūdingo aukščio sūpynės ant jūros kranto.

Organizatorių nuotr.

Šalia Palangos tilto, paplūdimyje, šešių su puse metrų aukščio instaliacijų menininko Vytenio Zagorskio sukurtos sūpynės kvies ne tik pasisupti, bet ir likusią vasarą palydėti pakylėta širdimi. Natūralaus medžio kūrinį papuoš didžiulė širdis iš augalų, kuri primins, jog sveikatos galima semtis ir iš Lietuvos gamtos.

Šios įspūdingos dovanos Palangai atidarymo proga ant Baltijos jūros kranto apie Žolinės tradicijas pasakos TV laidų vedėja, folkloro atlikėja, etninės kultūros puoselėtoja Loreta Sungailienė. Kartu su projekto iniciatoriumi „Vaistažolių tinktūros Valentis“ bei folk džiazo grupe ji dovanos ir muzikinę programą.

Žolinės dieną Palangoje galima bus ne tik išbandyti pirmas Lietuvoje jūros pakrantės sūpynes, bet ir sužinoti daugiau apie vaistažoles kurios, pasak sveikatos specialistų, stiprina ne tik mūsų širdį, bet ir gerina savijautą.

Žolinės sūpynes ir Loretos Sungailienės bei grupės „LAV trio + Art“ pasirodymą galima bus išvysti šiandien nuo 12 val. šalia Palangos tilto.

Koncertas bažnyčioje

Šiandien 19 val. Palangos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje skambės festivalio „Pasaulio balsai“ Žolinės koncertas.

Dalyvauja: Šiaulių pučiamųjų orkestras (meno vadovas ir dirigentas Sigitas Vaičiulionis, dirigentas Gediminas Brūzga), Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokinė Adrijana Balsytė (sopranas), mokytoja B. Smiltinikienė, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas Juozas Janužas (tenoras), Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentas Pijus Kondrotas (baritonas), Liepa Jurgutavičiūtė (smuikas), Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos mokinė Deimantė Žigaitė (saksofonas), mokytojas A. Jonaitis.

Įėjimas į šį renginį nemokamas.

Kurhauzo salėje – Edmundas Kučinskas

edmundaskucinskas.lt nuotr.

Šįvakar 21 val. Kurhauzo salėje šventinį koncertą „Už gyveimą“ rengia dainininkas Edmundas Kučinskas. Atlikėjas pristato savo naują programą.

„Padovanokime šventę sau ir kitiems, Žolinės proga ištarkime garsiai – už gyvenimą!“, – kviečia E.Kučinskas.

Bilieto kaina – 15 eurų.

Grupės „8 kambarys“ viešnagė

Grupė „8 kambarys“. FB nuotr.

Tikriausiai HIP-HOP grupės 8 Kambarys pristatinėti jau nebereikia – Talas (Karolis Talutis) ir Corsalis (Deividas Alejūnas) vieni laukiamiausių koncertų salių scenose ir didžiuosiuose muzikos festivaliuose. Kiekvienais metais grupė savo klausytojus nustebina naujais kūriniais, video klipais, o smagiausia – nepamirštamais koncertais!

Grupė rugpjūčio 15 dieną kviečia susitikti Palangoje, „Oldman“ restoranėlyje (Jūratės g. 2A, Palanga). Skambės visiems gerai žinomi bei naujausi grupės kūriniai.

„Pasiilgom jūros ir laimingų žmonių. Kad ir kaip karšta pajūryje, mūsų koncerte bus karščiau“ – užtikrina Talas ir Corsalis.

Renginio eiga: 19:30 – atidaromos durys, 20:30 – pasirodys apšildantis atlikėjas, 21:00 – „8 Kambarys“.

Muzikos vakaras su Ričardu Baniu

Šįvakar 20 val. į muzikinį vakarą su Ričardu Baniu kviečia kavinė „Senoji hansa“ (J. Basanavičiaus g. 29).

Ričardas Banys – vokalistas, per ilgametę patirtį scenoje sukaupęs didelį kokybiškos, įvairaus žanro muzikos repertuarą. Ričardas scenoje nestokoja energijos bei žavi savo charizma. Jums panorėjus, vakaras gali tapti itin romantišku arba toks, kurį praleisite šėldami šokių aikštelėje.

„Vakarinės Palangos“ inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: