elle.fr nuotr.

Eglė Šviesaitė

Kiekviena dama svajoja atrodyti stilingai, papildyti savo garderobą kokybiškais drabužiais ir elegantiškais bateliais. Pasak vieno garsaus filmo herojės, būtent batai paprastą moterį paverčia tikra dama. Žinant, kaip išsirinkti moteriškus batus, lengva sėkmingai įsigyti, o tai užtikrins savininko gerovę ir gebėjimą sukelti susižavėjimo kupinus kitų žvilgsnius.

Gražūs elegantiški batai – dėmesio garantija

Geriausias būdas pabrėžti figūrą ir jaustis užtikrintai – pasirinkti tinkamus batus. Tai galima padaryti perskaičius pasirinkimo kriterijus ir taisykles. Tokiu atveju galima rasti avalynės modelį, kuris geriausiai atitiktų moters stilių ir statusą.

Reikia atkreipti dėmesį į daugybę parametrų. Būtina atsižvelgti į figūros ypatumus, pasirinkto įvaizdžio ir gyvenimo būdo niuansus. Svarbūs kriterijai yra prekės ženklo pasirinkimas, medžiaga, iš kurios pagaminta batų pora, dabartinės mados tendencijos.

Pirmoji taisyklė renkantis moteriškus batus yra ta, kad jie turėtų būti pagaminti iš natūralių medžiagų ir vidutiniškai brangūs. Avalynė turi būti tinkama situacijai, kurioje ji bus dėvima. Pavyzdžiui, į aukštuomenės vakarėlį, kurio aprangos kodas – nuspręstas, nederėtų rinktis oksfordo tipo batelių, o nešioti kasdien – batelių aukštu plonu kulnu.

Taip pat verta atsižvelgti į praktinę modelio pusę, kurios patogumą lemia:

  • Pado ilgaamžiškumas;
  • Formuojamas vidpadis;
  • Vidutinio pjūvio priekis.
Svarbus kriterijus renkantis moteriškus batus yra kulno aukštis.Interneto nuotr.

Svarbus kriterijus renkantis moteriškus batus yra kulno aukštis. Ji turėtų užtikrinti reikiamą pėdos stabilumą. Taip išvengsite kulkšnies skausmo.

Optimalus kulno aukštis – iki 10 cm. Jie turi būti tiesios ir taisyklingos formos. Tiems, kurie mėgsta aukštakulnius, norint padidinti dėvėjimo komfortą, verta rinktis modelius su platforma priekinėje dalyje.

Kūno tipo pasirinkimas

Būsimųjų batų savininkų anatominės savybės taip pat turi įtakos moteriškų batų pasirinkimo kriterijams. Todėl žemo ūgio moterims ekspertai rekomenduoja rinktis porą su plonu iki 8 cm aukščio kulnu. Dėl aukštesnio kulno bus sunku vaikščioti, nes persikels svorio centras.

Išpuoselėtų formų ir ne itin ilgų kojų savininkėms patariama vengti masyvių modelių su aukštais ir plonais kulnias. Dėl dirželio kojos yra vizualiai trumpesnės. Harmoningesnį įvaizdį sukurs modelis su tvarkingu 5-8 cm aukščio storintu kulnu.

Aukštesnės moterys gali rinktis moteriškus batus be kulniukų. Jie bus tinkami plokščiapadžiams modeliams. Vidutinio ūgio, gerai sudėtos moterys gali rinktis bet kokius batus – jie atrodys harmoningai.

Aukštos moterys pirmenybę teiks bateliams be kulnų.

Kulniukų tipai ir jų praktiškumas

Stilistai išskiria kelis pagrindinius kulniukų tipus, kurie daugiausia lemia batų poros patrauklumą. Svarbi taisyklė perkant batus – rinktis pagal patogumą ir išvaizdą. Nepraktiškiausias, reikalaujantis vaikščiojimo įgūdžių, bet kartu ir elegantiškiausias yra aukštas kulniukas.

chaussures.fr nuotr.

Madingi batai mergaitėms turi praktiškiausius plačius ir stabilius kulniukus. Tarp jų, pavyzdžiui, plyta – jos aukštis 2-4 cm. Jis atrodo elegantiškas ir paprastas. Lygiai taip pat patogus yra Vienos – beveik nematomas (iki 2 cm). Universalus ir tinka prie kelnių ir šortų, suknelių ir sijonų.

Tiesus ir stabilus, nuožulnus galinis kaubojiškas kulnas yra būtinas modelių atributas, sukuriantis tam tikrą stiliaus įvaizdį. Ne vieną sezoną populiarūs pleištai ir platformos yra patogūs dėvėti. Šie modeliai gali dalyvauti kuriant daugybę madingų drabužių.

Taip pat skaitykite: