sciencesetavenir.fr

Jūratė Šviesaitė

Prezervatyvai yra puikus mūsų lytinio švietimo sistemos trūkumų pavyzdys. Žinoma, apie prezervatyvus kalbama dažnai, tačiau ne taip dažnai kalbama apie tai, kaip ir kada juos naudoti (t. y. tinkamai).

Kaip tinkamai naudoti prezervatyvą

Galbūt galvojate: „Gerai, aš jau žinau, kaip naudoti prezervatyvą – ačiū jums labai”. Tačiau tiesa yra tokia, kad… Nustebtumėte, kiek daug žmonių netinkamai naudoja prezervatyvus ir nenaudoja jų pakankamame skaičiuje situacijų (kalbu rimtai).

Pirmiausia – dydis

Kalbant apie dydį, reikia rasti tokį, kuris patogiai priglustų. Nereikia pirkti magnuminių, jei jie netelpa – taip prarandamas visas prezervatyvo tikslas! Taip pat neturėtumėte spraustis į „įprastą dydį”, jei jis per ankštas. (Ir kol esame prie to, atskleisiu jums mažą paslaptį – varpos dydis neturi reikšmės. Svarbiausia, kaip naudojate savo penį ir… rankas, burną, kūną, kitas pagalbines priemones!)

Dabar pateikiame nedidelį praktinį pavyzdį, kaip tinkamai atidaryti ir užsidėti prezervatyvą:

Atsargiai atidarykite pakuotę. Sakau atsargiai, kad įsitikintumėte, jog prezervatyvas netyčia nesuplyšo. Tikrai niekada nekirpkite prezervatyvo pakuotės žirklėmis – tai draudžiama visada.

  1. Prezervatyvo kraštelis turi būti išorėje, o ne viduje.
  2. Prezervatyvą dėkite ant varpos galvutės!
  3. Dabar suvyniokite prezervatyvą žemyn ir voilà!

Kad jausmas būtų dar malonesnis, prieš uždėdami prezervatyvą ant varpos galite į jį išspausti šiek tiek lubrikanto – taip prezervatyvas bus labiau suteptas, todėl varpos savininkui bus dar maloniau. Tik įsitikinkite, kad lubrikantas ar serumas yra suderinamas su prezervatyvu!

Kodėl verta naudoti prezervatyvus?

Prezervatyvai sulaukia daug neapykantos, tačiau jie yra puiki kontracepcijos kontrolės priemonė, net jei turite monogaminius santykius. Geriamoji kontracepcija tinka kai kuriems, bet ne visiems. Galbūt niekada nesužinosime kieno nors noro naudoti prezervatyvus priežasties (galbūt savininkas turi sunkių hormoninių periodų ir kontracepcija apsunkina jo ciklą), tačiau pagarba jo norui naudoti prezervatyvus visada svarbesnė už norą jų nenaudoti.

Tačiau yra ir daugybė kitų prezervatyvų naudojimo priežasčių, kurios susijusios ne tik su apsauga nuo nėštumo. Prezervatyvai taip pat apsaugo nuo lytiškai plintančių infekcijų ir yra nuostabūs, jei užsiimate penetraciniu seksu. Rimtai, pagalvokite apie tai, kas gali būti karščiau už karštą seksą, kuris, kaip žinote, yra saugiausias, koks tik gali būti?

Nėra jokios gėdos dėl lytiškai plintančių infekcijų: iš tikrųjų jos yra daug dažnesnės nei gali atrodyti. Daugiau nei pusė lytiškai aktyvių suaugusiųjų kada nors gyvenime užsikrečia lytiškai plintančiomis infekcijomis! Taigi, būkite ramūs – gėdos nėra, bet kartu galime padaryti viską, ką galime, kad apsaugotume vieni kitus, apsikabindami prieš paliepdami.

PS: Jei turite atsitiktinių lytinių santykių, reguliariai tikrinkitės ir būkite sąžiningi su savo partneriais! Tai geriausia, ką galime padaryti vienas dėl kito. Gali atrodyti, kad nenaudoti prezervatyvo yra intymiau ir įdomiau, tačiau infekcijos ir nepageidaujamas nėštumas tikrai nepadidina intymumo, o ir neverta rizikuoti, ypač jei neturite nuolatinio partnerio.

2 KOMENTARAI

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: