Latvijos radijo bigbendas. Organizatorių nuotr.

Paskutinį vasaros šeštadienį, rugpjūčio 28 d., 20.30 val. tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „Amber Wind“ kviečia į šventinį Gala koncertą Palangos koncertų salėje, kur pirmą kartą pasirodys veržlus, kūrybingas ir nuolat stebinantis Latvijos radijo bigbendas.

Kolektyvas į Palangą atvyksta su specialia programa „Feel the Groove“, kurią bigbendui parengė kompozitorius ir būgnininkas Andris Buikis bei vokalistė Aija Vitoliņa.

Jei kiekvienas kompozitorius turi savo rašyseną, Andris Buikio atveju tai neabejotinai – ritmingos ir pagaulios melodijos, tarsi susietos su tam tikru muzikos periodu, dažnai su 1980-aisiais, tačiau netransliuojančios nostalgijos.

Pasak Latvijos radijo bigbendo vykdomojo direktoriaus Davio Jurka, Palangoje klausytojų laukia itin turtingas ir harmoningas, eksperimentinis bei techniškai sudėtingas pasirodymas, kuriame puikiai atsiskleidžia klasikinio džiazo bei ritminės muzikos vertės.

Latvijos radijo bigbendas įkurtas dar 1966 m. Jo kūrybinė veikla buvo neatsiejama nuo anuomet jauno pianisto ir kompozitoriaus Raimondo Paulso asmenybės. Vis dėlto po Latvijos nepriklausomybės atkūrimo 1996 m. Latvijos radijo bigbendo – vienintelio profesionalaus Latvijos džiazo orkestro – veikla buvo nutraukta.

Po 16 metų trukusios pertraukos, 2012-aisiais, visiškai atsinaujinęs bigbendas atgimė. Džiazo orkestro renesansą įtakojo garsūs Latvijos džiazo muzikantai Māris Briežkalns, Kārlis Vanags ir legendinis R. Paulsas.

Nuo tada bigbendas koncertuoja su tokiomis muzikos žvaigždėmis kaip Kurtas Ellingas Džeimsas Morrisonas, Roberta Gambarini, Seamus Blake, Randy Brecker, Kurt Rosenwinkel, Marius Neset, Jojo Mayer, Richard Bona, Michael Pipoquinha ir daugeliu kitų.

Bigbendas du kartus buvo nominuotas Didžiajam muzikos apdovanojimui – aukščiausia Latvijoje valstybės pripažinimo muzikos srityje forma. O vos prieš porą metų gastrolių po JAV metu mėgavosi stovinčios Niujorko publikos ovacijomis.

Šiandien kolektyvas yra neatsiejama Latvijos kultūros dalis ir rengia naujus, įdomius projektus, vadovaujant Kārliui Vanagsui bei Davisui Jurkai, o kiekvienas Latvijos radijo bigbendo pasirodymas yra jaudinantys energijos mainai tarp muzikantų ir publikos.

Bigbende groja ir lietuvis trimitininkas Dominykas Vyšniauskas.

„Vakarinės Palangos“ inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: