Gražios kojos. 123rf.com nuotr.

Jūratė Šviesaitė

Fotoepiliacija, arba plaukų šalinimo technologija naudojant intensyvią pulsinę šviesą, žinoma ir naudojama jau daugiau kaip 40 metų. Pastaruoju metu, pradėjus naudoti prietaisus namams, jis įgavo naują gyvybę.

Technologija pagrįsta tuo, kad juodų, tamsių ir rusvų plaukų melaninas sugeria šviesą. Absorbcija sukelia terminę reakciją – smarkiai padidėja temperatūra. Tai įkaitina plaukų folikulus ir juos sunaikina. Fotoepiliacijos mechanizmas yra paprastas ir visiškai saugus, nes jis pagrįstas saugia momentinės šilumos reakcija ir žmogaus plauko struktūros ypatumais.

Fotoepiliacijos procedūra turi keletą standartinių kontraindikacijų, tokių kaip odos jautrumas šviesai, alergija, įvairios odos ligos. Apie fotoepiliaciją ir jos žalą sklando daug mitų. Tyrimų rezultatai rodo, kad fotoepiliacija yra saugi procedūra, jei laikomasi fotoepiliatoriaus naudojimo taisyklių, tačiau procedūros poveikis vis dar tiriamas.

Kam tinka fotoepiliacija

Šviesos impulsų absorbcija nėra vienoda ir priklauso nuo plaukų spalvos. Pavyzdžiui, juodi plaukai turi daug melanino, o žili ir šviesūs plaukai melanino visai neturi, todėl ši technologija tiesiog neveikia šviesiaplaukių žmonių.

Fotoepiliacija tinka tamsių ir šviesių plaukų savininkams. Tinkamai naudojant ir naudojant namų fotoepiliaciją per kelis mėnesius galima visiškai atsikratyti nepageidaujamų kūno ir veido plaukelių. Fotoepiliacijos veiksmingumui gali turėti įtakos hormonai ir vaistai.

Kuo namų fotoepiliacija skiriasi nuo salono fotoepiliacijos

Namų fotoepiliatoriai buvo sukurti remiantis salono fotoepiliacijos technologija, tačiau yra keletas esminių skirtumų tarp namų ir salono procedūrų.

Namų fotoepiliatorių galia sumažinama iki 10 J/cm2, o impulso trukmė – nuo 0,5 iki 30 ms. Salono prietaisų galia yra didesnė nei 15 J/cm2, o impulso trukmė – apie 20-100 ms.

Namų fotoepiliatoriaus blyksnio temperatūra yra nežymi, o salono fotoepiliatoriaus blyksnio temperatūra yra aukšta. Todėl fotoepiliacija namuose yra visiškai neskausminga ir saugi procedūra.

Dėl aukštos temperatūros salono procedūrų metu sunaikinamas plauko folikulas, todėl plaukai neatauga – tam reikia kelių procedūrų. Naudojant namų sąlygoms skirtus fotoepiliatorius, folikulas „užmiega“ – jo veikla sustoja ir plaukai nebeatauga. Norint išlaikyti rezultatą, procedūrą reikia kartoti kartą per vieną ar du mėnesius.

Leiskite trumpai apibendrinti. Namų fotoepiliacijos pliusai – maža kaina, saugumas, skausmingų pojūčių nebuvimas. Trūkumai – ji neveikia šviesių plaukų, reikalauja nuolatinio procedūros kartojimo, nesunaikina plaukų svogūnėlio.

Kaip pasirinkti fotoepiliatorių

Nors technologija ta pati, skirtingų gamintojų fotoepiliatoriai labai skiriasi kaina, kokybe ir veiksmingumu.

Renkantis rekomenduojama atkreipti dėmesį į fotoepiliatoriaus galingumą, epiliuojamą plotą, kuriam jis skirtas, ir blykstės generavimo greitį. Kuo daugiau galios, tuo geriau. Zonos plotas priklauso nuo jūsų pageidavimų ir vietos, kurioje ketinate šalinti plaukelius – yra epiliatorių, skirtų 3,5 ir daugiau kvadratinių centimetrų. Kuo greičiau sukuriama blykstė, tuo trumpesnė bus visa procedūra.

Taip pat verta patikrinti papildomas fotoepiliatorių funkcijas. Pavyzdžiui, daugelis fotoepiliatorių turi slankiąją funkciją, kuri leidžia atlikti procedūrą labai greitai.

Išvardysime pagrindinius prekės ženklus, kurie turi didelę paklausą ir yra geros kokybės. Tai britų prekės ženklas „SmoothSkin“ – jų fotoepiliatoriai turi neribotą blykstės veikimo laiką. Gerų fotoepiliatorių galima rasti „Philips“ ir „Braun“, nors „Braun“ gaminamas tos pačios „SmoothSkin“ gamyklose.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: