Istorinio archyvo nuotr.

Rugsėjo 18 d. Palangos kurorto muziejuje organizuojama konferencija „Palanga grįžta Lietuvai“, skirta Palangos ir Šventosios įtraukimo į Lietuvos sudėtį šimtmečiui paminėti.

1920 m. rugsėjo 28 d. Rygoje Lietuva ir Latvija pasirašė sutartį dėl sienos nustatymo, pasitelkiant Tarptautinę arbitražo komisiją, kurios sprendimas užbaigė diplomatinį ginčą dėl teritorijų pasidalijimo tarp kaimyninių valstybių. Tuometis įtemptas ir emocionalus ginčas tarp Lietuvos ir Latvijos jau tapo istorija, tad praėjus šimtmečiui norisi paskatinti istorijos, diplomatijos ir politikos tyrėjus ir visuomenės narius padiskutuoti siekiant suprasti tokius Lietuvos Respublikai svarbus įvykius.

Lietuva be Palangos ir Baltijos pajūrio šalia jos yra nebeįsivaizduojama.

Konferencijoje pranešimus skaitys istorijos tyrimų patirtį turintys mokslininkai iš Lietuvos ir Latvijos: LMA akademikas, prof. habil. dr. Vladas Žulkus (Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas), prof. dr. Vygantas Vareikis (Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas), prof. dr. Dalia Kiseliūnaitė (Klaipėdos universitetas), dr. Algimantas Kasparavičius (Lietuvos istorijos institutas), dr. Vilma Bukaitė (Lietuvos nacionalinio muziejaus Signatarų namai), mgr. Virginija Paluckienė (Palangos kurorto muziejus), dr. Krišs Kapenieks (Latvijos karo muziejus), dr. Ingrida Jakubavičienė (Istorinė Lietuvos Respublikos prezidentūra Kaune).

Organizatorius: Palangos kurorto muziejus

Partneriai: Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas, Lietuvos nacionalinis muziejus, Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus.

Rėmėjas:  Palangos miesto savivaldybė.

Pranešimas spaudai

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: