Aistis Mikalauskas namo, kuriame įvyko žmogžudystė, fone. kathimerini.com nuotr.

Šokiruojančioje nužudymo byloje Kipre imigrantas iš Lietuvos palangiškis Aistis Mikalauskas sulaukė nuosprendžio. Limasolio baudžiamajame teisme antradienį vykusiame posėdyje paskelbta, kad savo draugę Baltarusijos pilietę Iriną Hurskają nužudęs lietuvis nuteistas 22 metus kalėti už grotų.

Kipre gyvenęs ir dirbęs 29 – erių metų palangiškis A.Mikalauskas pripažino savo kaltę, kad praėjusių metų spalio 10-ąją įsilaužė ir pasmaugė 36 metų trijų vaikų motiną jos namuose Limasolio rajone, Agios Tychono miestelyje.

Su savo auka vyras kurį laiką palaikė artimus ryšius ir dažnai lankydavosi jos namuose.

Moters kūną aptiko jos penkiolikmetis sūnus. Kraujo dėmių rasta ne tik miegamajame, bet ir kituose kambariuose. Tą naktį kitu du mažamečiai I.Hurskajos vaikai (3 ir 6 metų) nakvojo pas savo tėvą Pafose, todėl namuose nebuvo.

Po žmogžudystės buvęs sutuoktinis buvo iškviestas apklausai, paskelbta dingusio ir darbe nepasirodžiusio A.Mikalausko paieška. Jis slapstėsi šešias dienas, bet buvo suimtas, kai vienas Kipro gyventojas pranešė policijai pastebėjęs panašų vyrą prie A.Mikalausko motinos namų.

Bylos nagrinėjimas truko daugiau nei 10 mėnesių. Teismo posėdžiuose nustatyta, kad A.Mikalauskas buvo priklausomas nuo azartinių lošimų ir netekęs didelės pinigų sumos, todėl nusprendė apiplėšti I.Hurskają.

Moteris buvo nutraukusi santykius su lietuviu, kadangi sužinojo apie jo priklausomybę.

Tą spalio naktį A.Mikalauskas įsilaužė į namus pro langą. Svetainėje budėjo jo draugužis, 24 metų kitas Lietuvos pilietis. Tuomet A.Mikalauskas įsiveržė į moters miegamąjį. Pradėjus priešintis ji buvo pasmaugta. Su vogtais daiktais lietuvis pabėgo iš nusikaltimo vietos. Jo bendrininkas jau buvo pasprukęs, kadangi pastebėjo iš kito kambario ateinantį I.Hurskajos sūnų.

Besislapstydamas nuo policijos A.Mikalauskas spėjo pusvelčiui parduoti dalį pavogto turto, kurio vertė siekė ne vieną tūkstantį eurų.

lrytas.lt

Išsamiau apie šį rezonansinį nužudymą skaitykite čia:

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: