Scanpix nuotr.

Visi Palangos ir Šventosios mokyklų mokiniai ugdymo įstaigose nuo  rugsėjo 16 d. bus profilaktiškai testuojami ne kaupinių PRG metodu, o greitaisiais antigeno testais savikontrolės būdu. Iki šiol tokiais testais buvo tikrinami tik vyresniųjų klasių moksleiviai. Taip siekiama išvengti nebūtinų saviizoliacijos atvejų bei sumažinti  mobilaus punkto testavimo apimtis. Testuojami bus tie visų amžių mokiniai, kurių sutikimą davė tėvai.

Testuojant greitaisiais antigeno testais savikontrolės būdu, gavus testo atsakymą, izoliuotis iki bus atliktas PGR tyrimas bei gauti jo rezultatai turės tik tas asmuo, kurio tyrimo rezultatas yra teigiamas. Ir tik patvirtinus COVID-19 ligą PGR metodu, izoliuotis privalės dalis ar visa klasė. Asmenims, kurie yra pasiskiepiję ar turi teigiamą antikūnų testą, izoliuotis nereikės.

Tirtis savikontrolei skirtais greitaisiais antigenų testais yra paprasta – imti nosies landų ėminį bei įvertinti rezultatus galės patys mokinai, prižiūrimi atsakingų mokyklos darbuotojų. Kaip taisyklingai atlikti tyrimą, pamokys Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Testavimas bus vykdomas kas 3-5 dienas.

Savivaldybės atstovai, mobilaus punkto koordinatorius, mokyklų vadovai bei Visuomenės sveikatos biuro specialistai aptarė, kaip paspartinti galimybę moksleiviams, profilaktinių tyrimų metu gavusiems teigiamą atsakymą, atlikti PGR tyrimą mobiliajame punkte. Siekiant, kad galimas susirgimo COVID-19 atvejis būtų ištirtas kuo skubiau (per 48 valandas) bei būtų stabdomas galimas infekcijos plitimas ugdymo įstaigoje, sutarta dėl nuolatinio ugdymo įstaigos, Visuomenės sveikatos biuro bei mobilaus punkto bendradarbiavimo ir keitimosi informacija. Ugdymo įstaigoje užfiksavus teigiamą tyrimo rezultatą, Visuomenės sveikatos biuro specialistai padės tėvams užregistruoti vaiką skubiam PGR testui.

Mokinių tėvai taip pat prašomi būti atsakingi – jei vaikui COVID-19 nustatomas ne profilaktinių tyrimų mokykloje metu, apie tai kuo greičiau informuoti ugdymo įstaigoje paskirtą Visuomenės sveikatos biuro specialistą, kad kuo greičiau būtų užkirstas kelias galimam infekcijos plitimui ugdymo įstaigoje.

Kaip elgtis tėvams, kurių vaikui nustatoma COVID-19 liga?

  • Jei COVID-19 liga nustatoma profilaktinio patikrinimo ugdymo įstaigoje metu, vaiką  skubiam PGR tyrimui padės užregistruoti ugdymo įstaigoje paskirti Visuomenės sveikatos biuro specialistai, bendradarbiaudami su ugdymo įstaiga ir Mobiliuoju punktu.
  • Jei COVID-19 liga nustatoma ne profilaktinio patikrinimo ugdymo įstaigoje metu, apie šį susirgimą prašome informuoti ugdymo įstaigoje paskirtą VSB specialistą arba klasės auklėtoją ir būtinai – šeimos gydytoją.

Palangos savivaldybės inf.

1 KOMENTARAS

  1. Na bet kokiu tikslu vėl taip testuoti jeigu vėl arba dalis arba visa klasė turės izoliuotis?Tai kurių atsakymai neigiami turėtų ir toliau mokyklą lankyti,nesvarbu ar turėjo sąlytį ar ne.Tie vaikai žuvę per tą koroną.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: