Įmonės "Ambra investicijos" nuotr.

Iš valstybės „Auską“ perėmusi Palangos miesto savivaldybė sprendžia, kaip vilą panaudoti ateityje. Šiandien susirinkę vietos Tarybos nairai buvo supažindinti su šio pastato panaudojimo galimybių studija.

Iš valstybės perėmusi legendinę vilą „Auska“, Palangos savivaldybė įsipareigojo pritaikyti ją visuomenės reikmėms, panaudojant gydymo, sveikatos, ugdymo ar kultūros tikslais.

Kaip žinia, dabar vila dvejiems metams išnuomota įmonei „Roko virtuvė“, kuri čia teikia viešbučio ir restorano paslaugas, be to, vasarą lauko erdvėse buvo rengiami ir populiarių muzikos grupių pasirodymai.

„Unikalioje vietoje – pušynų apsuptyje ir visai šalia jūros – esanti „Auska“ bei jai priskirta teritorija bus panaudota sveikatinimo ir socialinėms reikmėms. Tokią mintį turėjome iš valstybės parėmę pušynų apsuptyje esančius buvusius poilsio namus su jiems priskirta teritorija, šią pastato ir teritorijos panaudojimo galimybę kaip geriausią alternatyvą siūlo ir specialistai, išanalizavę „Auskos“ įveiklinimo galimybes“, – šiandien visai neseniai savo socialinių tinklų paskyroje parašė Palangoe meras Šarūnas Vaitkus.

Anot jo, ieškant geriausių sprendimų, kaip panaudoti šį unikalioje vietoje esantį turtą, buvo nagrinėtos kelios galimos veiklos: turizmas, socialinės paslaugos, stovyklos vaikams ir jaunimui bei kultūros renginiai, tačiau galiausiai prieita prie išvados, jog šioje vietoje tikslingiausia teikti sveikatingumo ir socialines paslaugas, t. y., rekonstravus „Auskos“ pastatą, jame įsteigti sveikatinimo paslaugų centrą, o teniso kortų vietoje pastatyti senjorų globos namus.

Kaip teigia meras, Lietuvos visuomenei senstant, akivaizdu, jog sveikatinimo ir socialinių paslaugų paklausa tiek Lietuvoje, tiek Palangoje yra itin didelė ir ateityje tik augs, o pasiūla yra nepakankama. Tad, anot jo, kokybiškos paslaugos Sveikatinimo paslaugų centre pasitarnautų ne tik palangiškiams, bet ir į kurortą pritrauktų turistų srautus. O pastačius senjorų globos namus „Auskos“ teritorijoje, teniso kortų vietoje, čia, gamtos apsuptyje, oriai gyventi bei gauti visas reikalingas paslaugas galėtų 40 senjorų. Taip pat būtų sukurta apie 20 naujų darbo vietų.

„Globos namuose, be esminių kompleksinių paslaugų, būtų organizuojamos ir edukacijos, kultūriniai renginiai, dienos veiklos, taip pat – kineziterapijos užsiėmimai, mankštos bei masažai, galėtų veikti biblioteka, SPA. Tad senjorai ne tik gyventų unikalioje vietoje, bet ir gautų visas jiems reikalingas paslaugas, būtinas oriai senatvei“, – mano Palangos vadovas.

Galimybių studijos rengėjai, atsižvelgdami į Palangos savivaldybės pageidavimus, siūlo, jog „Auska“ ilgam laikui būtų išnuomota verslininkams, kurie būtų atrikti koncesijos konkurso metu. Koncesininkas turėtų investuoti į esamą „Auskos“ pastatą, jį įveiklinti, pritaikyti sveikatinimo veiklai bei patys teikti šias paslaugas. Taip pat koncesininkas turėtų investuoti į papildomos socialinės infrastruktūros sukūrimą – esamų teniso kortų vietoje pastatyti Globos namus bei perduoti juos Palangos miesto savivaldybei. Savivaldybės įmonė – Palangos miesto globos namai – čia teiktų socialines paslaugas.

Siūloma maksimali koncesijos trukmė – 25 metai, pasibaigus šiam terminui, visas sukurtas turtas liktų Palangos miesto savivaldybei.

Anksčiau kalbėdamas su „Vakarine Palanga“ kurorto vadovas Š.Vaitkus yra sakęs, jog Savivaldybė leistų koncesininkui pačiam spręsti, kokias konkrečiai sveikatinimo paslaugas jis teiktų „Auskoje“ – gal tai būtų prabangi sanatorija, gal plastinės chirurgijos klininka ir kažkas panašaus.

Akivaizdu, jog šioms paslaugos teikti „Auską“ galimai prireiks rekonstruoti.

„Vakarinės Palangos“ inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: