news.sky.com nuotr.

Dėl Lietuvoje sparčiai blogėjančios COVID-19 situacijos jau nuo penktadienio laukia pokyčiai. Vyriausybė nusprendė nuo spalio 1 dienos griežtinti kaukių dėvėjimo taisykles – uždarose erdvėse veidą dengti privalėsime visi. Be to, patvirtinta rekomendacija darbą tiek viešiesiems, tiek ir juridiniams asmenims organizuoti nuotoliniu būdu.

Šiems Vidaus reikalų ministerijos (VRM) siūlymams trečiadienį bendru sutarimu pritarė Ministrų kabinetas.

„Šiandien buvo priimtas prognozuotas sprendimas, apie kurį jau ne vieną dieną kalbėjome, dėl kaukių dėvėjimo grąžinimo, kadangi, kaip matome iš statistikos, atvejų skaičius, deja, gana sparčiai auga. Kaip ten bebūtų, didžiausią poveikį atvejų skaičiui ir jų dinamikai daro pačių žmonių elgesys ir gebėjimas saugoti save ir kitus“, – pranešė premjerė Ingrida Šimonytė.

Kas keičiasi?

Kaukės. Dėl prastėjančių susirgimo rodiklių nuo penktadienio veido kaukių ar respiratorių dėvėjimas uždarose erdvėse (pavyzdžiui, kai teikiamos ar gaunamos paslaugos, perkamos prekės, darbo metu, dalyvaujant renginiuose), vėl tampa privalomas, nepriklausomai nuo to, ar veikla vykdoma su galimybių pasu, ar be jo.

Kaip informavo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, kaukių, kaip ir anksčiau, dėvėti nereikės asmenims, kurie to negali daryti dėl sveikatos būklės; kai yra sportuojama; paslaugų teikimo metu, kai paslaugos negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke; valgant, įskaitant ir valgymą kino teatruose; atlikėjams, renginių vedėjams ir pan.

Beje, ministras atkreipė dėmesį, kad viešose vietose bus iškabinti priminimai, kad uždarose erdvėse kaukes dėvėti yra privaloma.

„Operacijų vadovo sprendimais bus nustatytas įpareigojimas skelbti matomose vietose informaciją apie kaukių dėvėjimo privalomumą, įspėti kaukių nedėvinčius asmenis ir neteikti paslaugų asmenims be kaukių. Atsakomybė už kaukių dėvėjimo reikalavimo nesilaikymą tektų patiems klientams ir paslaugų gavėjams“, – perspėjo A.Dulkys.

Šiuo metu asmenims, turintiems galimybių pasus, vietose, kur lankytojai aptarnaujami tik su jais, kaukės yra tik rekomenduojamos.

Darbas. Įvertinant tai, kad COVID-19 delta atmainos atvejai plinta esant tinkamoms klimato sąlygoms, neužtikrinant tinkamo patalpų vėdinimo, dirbant uždarose erdvėse, t.y. darbo kolektyvuose, įsigalioja rekomendacija tiek viešiesiems, tiek privatiems juridiniams asmenims darbą organizuoti nuotoliniu būdu.

„Rekomendacija dirbti nuotoliniu būdu yra labai primygtinė. Tais atvejais, kai yra galimybė organizuoti darbą nuotoliniu būdu, mes rekomenduotume šį būdą rinktis“, – pažymėjo I.Šimonytė.

Vyriausybės vadovė pridūrė, kad kaukių dėvėjimas darbo kolektyvuose nuo penktadienio bus privalomas.

Per pastarąją parą Lietuvoje užregistruota 1847 susirgimo atvejis, mirė 14 žmonių.

Palangoje per parą nustatyta 19 naujų atvejų.

lrytas.lt, „Vakarinės Palangos“ inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: