Dabar "Lietuvos pašto" Palangos skyrius veikia prekybos centre "Rimi". "Lietuvos pašto" nuotr.

Šiandien Palangos meras Šarūnas Vaitkus sukritikavo „Lietuvos pašto” veiksmus, kuomet patyliukais iš kurorto centro iškraustytas ilgus dešimtmečius čia veikęs pašto skyrius, o šomis dienomis patalpos centre jau ir parduotos.

„Lietuvos paštas“ šiomis dienomis pranešė apie, anot įmonės, sėkmingą sandorį: už kiek daugiau nei 600 tūkst. eurų viešojo aukciono būdu atseit sėkmingai pardavė buvusias pašto patalpas Palangoje, Vytauto g. 53.

Sulaukiau labai daug gyventojų reakcijų ir klausimų, kodėl parduotos patalpos miesto centre, strategiškai itin geroje ir patogioje vietoje, kur ilgus dešimtmečius veikė „Lietuvos pašto“ pagrindinis skyrius Palangoje ir kur patogiai buvo aptarnaujami ir palangiškiai, ir turistai”, – prieš valandą savo paskyroje Facebooke parašė meras.

Anot jo, tai, kad patalpos bus privatizuojamos, buvo aišku jau balandžio mėnesį, kai, neinformavus nei Savivaldybės, nei pasitarus su gyventojais, šios paslaugos buvo perkeltos į vieną iš prekybos centrų. Palangos vadovo manymu, panašu į tai, kad dėl privatizavimo „Lietuvos paštas“ buvo sutaręs iš anksto, juo labiau kad pastato pirmajame aukšte jau veikia parduotuvės, o antrajame – prabangūs privatūs apartamentai.

„Turto valdymo optimizavimas – tai nėra blogai, bet ar tinkamas toks optimizavimas, kai visame kurorte paliekamas vienas skyrius Palangoje ir vienas Šventojoje, veikiantis tik gerą pusdienį?

Aštuoniolika tūkstančių gyventojų turinčiame mieste, kur akivaizdi demografinė padėtis leidžia suponuoti, jog dauguma pagyvenusių žmonių nesinaudoja internetinėmis paslaugomis ir senjorams dabar teks priverstinai kulniuoti į nuo centro atokesnę vietą, toks Lietuvos pašto sprendimas neatrodo nei valstybiškas, nei sėkmingas.

O ką bekabėti apie koronaviruso pandemijos valdymą, kai dabar norintiems patekti į pašto skyrių teks būriuotis vienoje vietoje su didžiuliais srautais turistų, kurių Palangoje vasaromis apsilanko daugiau nei milijonas?”, – klausia meras.

Š.Vaitkus priminė, jog „Lietuvos paštas“ – tai valstybės įmonė.

„Tad ar ji turi užsiimti nekilnojamojo turto komercija, ar jos pagrindinės funkcijos vis dėlto yra tenkinti gyventojų poreikius, atsižvelgiant į tos vietovės ypatybes?”, – svarsto meras.

Š.Vaitkus teigia suprantąs, kad nemažos patalpos pačiame kurorto centre – tai itin gardus kąsnelis investuotojams, kurie, žinant pasakiškas nekilnojamojo turto kainas Palangoje, padarys gerą biznį. Bet, anot mero, kuo čia dėti Palangos gyventojai, ypač senjorai, kuriems dabar laukiant eilėse ir grūstyse nepasiūlyta net elementaraus suoliuko prisėsti?

„Kodėl valstybės turtas parceliuojamas palangiškių nenaudai? Ar valstybės turto pardavimas, nepasitarus ir nepadiskutavus su vietos bendruomene, ir visiškas abejingumas savo vartotojams – tai ir yra „Lietuvos pašto“ sėkmė?

Mano nuomone, visuomenės interesas šiuo atveju turėjo būti keliamas į pirmąją vietą, tenka apgailestauti, kad „Lietuvos pašto“ pozicija yra kitokia”, – sako meras.

Neigiamai vertindamas „Lietuvos pašto” sprendimą privatizuoti buvusį tarp palangiškių ir svečių labai populiarų skyrių kurorto centre, kurorto vadovas mano, jog valstybės įmonė pasielgė labai neatsakingai.

„Panašu į tai, jog dabar „Lietuvos paštas“ daro viską, kad jo paslaugomis žmonės nebesinaudotų, štai tokia optimizacija”, – įsitikinęs Palangos vadovas.

„Vakarinės Palangos” inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: