Albinas Stankus. Nuotrauka daryta 2017 m. KAVB nuotr.

Šįvakar, maždaug prieš valandą, mirė žinomas Palangos politikos ir visuomenės veikėjas, medikas Albinas Stankus. Palangiškio gyvybę pasiglemžė koronavirusas. Sunkios būklės jo žmona ir dukra.

Užsikrėtė visa šeima

Šią labai liūdną žinią „Vakarinei Palangai” pranešė Stankų šeimos draugė Valentina B. Ji žurnalistei pasakojo, jog Albinas susirgo prieš keletą savaičių, o pastarąsias dvi buvo gydomas Kauno klinikose, kur jį bandyta gelbėti reanimacijos skyriuje.

A.Stankui buvo 79 – eri metai.

Toje pačioje ligoninėje šiuo metu gydomos ir A.Stankaus sutuoktinė, dvejais metais vyresnė Valentina, bei dukra Andžela.

Kaip pasakojo šeimos draugė, pirmoji ligos simptomus pajuto mediko sutuoktinė, po kurio laiko blogai pasijuto ir A.Stankus. Jie abu kurį laiką gydėsi namuose, nors jautėsi gana blogai.

Norėdama padėti tėvams ir gelbėti juos, iš Vilniaus į Palangą atvyko jų dukra, taip pat medikė. Begelbėdama tėvus moteris užsikrėtė pati ir dabar taip pat gydoma Kauno klinikų reanimacijos skyriuje, kur buvo ir abu jos tėvai.

„Ji labai silpna”, – kūkčiodama „Vakarinei Palangai” pasakojo šeimos draugė, kurios vardas taip pat Valentina.

Palangiškė priminė, kokia šviesi asmenybė buvo Albinas Stankus. Tik geruoju jį minėti gali ir „Vakarinės Palangos” redakcija – būdamas Palangos miesto tarybos nariu jis daug dėmesio skirdavo vietos laikraščiui, padėdavo ne tik surasti atsakymus rengiant vieną ar kitą publikaciją, bet ir rūpinosi, kad redakcija turėtų savo patalpas. A.Stankus buvo tas žmogus, į kurį galėjai kreiptis visais aktualiais klausimais, ir jis būtinai padėdavo spręsti problemas.

Užsikrėtė Palangoje

Nei A.Stankus, nei jo sutuoktinė nebuvo pasiskiepiję.

„Reikia skiepytis, būtinai reikia skiepytis. Paskatinkite žmones, kad jie pasikliautų medicina ir mokslu bei skiepytųsi. Dabar toks didelis vakcinų pasirinkimas… Matote, kas darosi, ta Deltos atmaina kaip šienauja žmones… Kai man kas nors pradeda pasakoti, kaip jiems trūksta pinigų, kaip norėtų nusipirkti to ar ano, aš jiems atsakau, kad dabar ne apie tai reikia galvoti, reikia džiaugtis, kad esame gyvi, ir saugotis bei saugoti kitus”, – nuolat šluostydama ašaras kalbėjo moteris.

Anot jos, abu palangiškiai niekur nebuvo išvykę iš miesto, tad virusą pasigavo kažkur Palangoje.

„Ir Palangoje virusas „vaikšto” visur. Valentina dažnai eidavo į turgų, nuolatos susitikinėdavo su draugėmis, kažkur ir užsikrėtė”, – pasakojo šeimos draugė.

Gydytojas, dėstytojas, politikas ir visuomenininkas

A.Stankus gimė 1942 m. gegužės 22 d. Vaikystę ir jaunystę praleido Sibire, kur buvo ištremti jo tėvai. Būtent todėl Albinas lietuviškai kalbėjo su juntamu rusišku akcentu.

1966 m. jis baigė tuometį Kauno medicinos institutą, 1968 m. studijavo Vilniaus universitete, tobulinosi neurologijos moksluose. Nuo 1966 iki 1970 m. buvo Klaipėdos respublikinės ligoninės nervų ligų skyriaus gydytojas.

Mokslinę veiklą pradėjo 1969 m., dirbo Kauno medicinos instituto Širdies ir kraujagyslių fiziologijos ir patologijos mokslinio tyrimo instituto Palangos filiale (dabar LSMU Neuromokslų instituto Palangos klinika), kurio mokslo – tyrimo bazę kūrė nuo pat pradžios.

1985 – 1987 m. buvo Klaipėdos fakultetų Pedagogikos ir psichologijos katedros docentas. 1985–1990 m. bendradarbiavo su Maskvos medicinos ir biologinių problemų mokslinio tyrimo institutu ruošdamas širdies ir kraujagyslių sistemos kompiuterinės diagnostikos metodus, kurie buvo taikomi identifikuojant kosmonautų ir jūreivių funkcinę būseną.

Buvo Kaipėdos universiteto dėstytojas, profesorius, jam priklauso ir nemažai išradimų.

A.Stankus buvo Sąjūdžio Palangos skyriaus vienas iš įkūrėjų ir narys. 1991 m. buvo išrinktas į pirmąją Palangos miesto deputatų tarybą, vėliau net penkias kadencijas buvo Palangos miesto savivaldybės tarybos narys.

„Vakarinės Palangos” inf.

3 KOMENTARAI

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: