Eugenijus Macius su šeimos nariais. Gedimino Pilaičio nuotr.

Vakar vakare susirinkusieji į žinomo fotomenininko, fotožurnalisto ir operatoriaus Eugenijaus Maciaus darbų parodos atidarymą Palangos viešojoje bibliotekoje tapo labai dramatiško įvykio liudytojai.

Vakar vakare Palangos viešojoje bibliotekoje vyko fotomenininko E.Maciaus fotografijos darbų parodos „Susitikimai“ atidarymas. Ši paroda visai neseniai buvo rodoma Klaipėdos I.Simonaitytės viešojoje bibliotekoje ir sulaukė labai didelio dėmesio bei pasisekimo.

Tuomet autorius nusprendė šią unikalių darbų parodą parodyti ir palangiškiams bei kurorto svečiams.

Vakar vakare Palangos viešojoje bibliotekoje vyko jos atidarymo renginys, o pristatyti ją buvo paprašytas pats autorius.

E.Macius pradėjo pasakoti apie savo autorinius darbus ir netikėtai susmuko ant grindų. Čia pat buvusi dukra Jurga nespėjo padėti tėvui – menininką ištiko staigi mirtis.

E.Maciui buvo 81 – eri metai, tačiau jo aktyvumo, judrumo ir komunikabilumo galėtų pavydėi ir jaunesni žmonės. Jis iki paskutinės savo gyvenimo akimirkos buvo paniręs į kūrybą, buvo aktyvus Lietuvos žurnalistų sąjungos Klaipėdos apskrities skyriaus narys, dalyvavo skyriaus organizuojamuose renginiuose ir kelionėse po Lietuvą.

Eugenijus Macius jau ilgus dešimtmečius gyveno Klaipėdoje, o gimė jis Palangoje. Tad mirtis fotožurnalistą pasiglemžė būtent tame mieste, kuriame jis išvydo pasaulį.

„Netikėtai ir skaudžiai visiems iškeliavo Amžinybėn Eugenijus Macius. Lietuvos žurnalistų sąjungos Klaipėdos apskrities skyriaus ilgametis narys, apdovanotas daugybe apdovanojimų, tarp jų ir medaliu „Už nuopelnus žurnalistikai“…Talentingas fotografas, kino operatorius, menininkas, kūrybinga asmenybė…Geras, darbštus, garbingas, pareigingas, aukštos kultūros žmogus, niekada nieko neužgavęs, tryškęs gyvenimo džiaugsmu, mėgęs bendrauti, keliauti, pažinti …Kai tik kur susiruošdavome su žurnalistų kompanija, beveik visada pirmas parašydavo Eugenijus: „Būtinai dalyvausiu kelionėje!“. Ir dalyvavo kaskart parveždamas gausybę gražių nuotraukų, ypač nepozuojamų portretų, kuriais tarsi pažvelgdavo į kiekvieno mūsų sielą..Ir dosniai su visais dalinosi tais kadrais, kaskart patvirtindamas nepakeičiamo Klaipėdos žurnalistų bendruomenės fotometraštininko misiją. Maestro, ačiū, sakydavome Eugenijui… Sunku ir skaudu patikėti, kad nebebus naujų mūsų susitikimų“, – šiandien Facebooko paskyroje parašė Lietuvos žurnalistų sąjungos Klaipėdos apskrities skyriaus pirmininkė Jolanta Beniušytė.

Nuoširdi užuojauta Eugenijaus Maciaus šeimai ir artimiesiems.

„Vakarinės Palangos“ inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: