Interneto nuotr.

Jonas Augulis

Planuojantiems atsinaujinti namus dažnai kyla klausimai, nuo ko pradėti ir kaip sutaupyti. Juk sunku suderinti stilingą įvaizdį ir gerą kainą. Šiame straipsnyje pateikiame keletą patarimų, kurie padės namus „atsišviežinti” pigiai.

Kam teikti pirmenybę?

Nusprendus renovuoti namus ir turint mažesnį biudžetą, gali kilti klausimas, nuo ko pradėti. Jei renovaciją atliekate norėdami parduoti ar nuomoti būstą, virtuvė turėtų būti pirmoji sąraše. Blizganti nauja virtuvė itin patiks potencialiems pirkėjams ar nuomininkams ir padidins jūsų nekilnojamojo turto vertę. Ir atvirkščiai, jei norite atsišviežinti namus sau, derėtų pradėti nuo vonios kambario. Tvarka šiame kambaryje yra būtent tai, ko reikia kūnui ir sielai nuraminti.

Šiuo klausimu galima pažvelgti ir iš kitos pusės – kam jūs renovuojate? Jei atsakymas – sau arba šeimai, tuomet paprasčiausiai atsižvelkite į savo ar šeimos narių norus bei poreikius. Jei dažniausiai valgote mieste arba užsisakinėjate maistą į namus ir virtuvė stovi beveik nenaudojama, praktiškiau būtų pradėti atnaujinimą nuo vonios kambario. Ir priešingai – jei dažnai turite svečių, renovuota virtuvė yra būtent tai, kas padarys lankytojams gerą įspūdį.

Nebrangios alternatyvos

Išsaugoti ir tiesiog atnaujinti esamas medžiagas – visada geriausias būdas sutaupyti. Tačiau jeigu vis dėlto norite jas keisti, sutaupyti galite rinkdamiesi nebrangias alternatyvas, atrodančias kaip tikras. Pavyzdžiui, vietoj tikro medžio grindų puikiai atrodo vinilinės grindys. Šiuolaikinės vinilinės grindys atrodo kur kas geriau nei ankstesnės jų versijos. Aukštos raiškos kvarciniai ir laminato stalviršiai dabar varžosi su granitu dėl autentiškos natūralaus akmens išvaizdos. Dirbtinio akmens keraminės ar porcelianinės plytelės neįtikėtinai tikroviškai imituoja marmuro ir travertino išvaizdą.

Dažant sienas netgi galima suteikti kokios nors tekstūros efektą – tereikia naudoti dvi skirtingas spalvas. Pradėkite visą sieną padengdami vienos spalvos sluoksniu. Tada panaudokite tekstūrinį įrankį, skudurėlį ar kempinę, antrajam sluoksniui užtepti. Pavyzdžiui, kempinės nuplovimo technika naudojama norint sukurti į tinką panašią išvaizdą. Dažai taip pat gali suteikti tapetų įspūdį. Tam galima naudoti trafaretus, norint sukurti raštą, arba tiesiog padidinti erdvę, nudažant sienas plačiomis horizontaliomis juostomis.

Spintelės ir stalviršiai

Paprasčiausias būdas pigiai atsišviežinti virtuvę – dažyti spinteles, užuot jas keitus. Svarbiausia pasirinkti atitinkamai medžiagai tinkamus dažus. Jei vis dėlto nusprendėte įsirengti naujas spinteles, tam tinka laminatas ir termofolija. Šios medžiagos yra pigios ir lengvai valomos, tačiau laikui bėgant gali deformuotis. Medinėms spintelėms galite sutaupyti rinkdamiesi pušį, ąžuolą, alksnį ar klevą, o ne brangesnius raudonmedį, vyšnią arba riešutą.

Net stalviršius galima lengvai pakeisti patiems. Naują stalviršį galima profesionaliai sumontuoti ant jau esamo. Supjaustykite fanerą tiksliai pagal stalviršio matmenis ir pritvirtinkite. Ši idėja – tikras išsigelbėjimas nuomininkams, kuriems norisi naujovių. Išsikraustant rankų darbo stalviršį bus paprasta nuimti. Tinkamų įrankių atšviežinti virtuvę galima rasti www.adma.lt/.

Pokyčiai vonios kambaryje

Paprasčiausiai vonios kambarį atnaujinti galima perdažant sienas. Tai paprastai daroma satino arba pusiau blizgiais dažais, kad sienos būtų apsaugotos nuo drėgmės. Tikras išsigelbėjimas yra ir nuimamos plytelės. Kadangi jas galima pritvirtinti ir vėl nuimti kada tik užsimanius, jos puikiai tiks ir nuomininkams.

Jei norite pakeisti ir grindis, taip pat svarbu atsižvelgti į medžiagų atsparumą drėgmei. Žmonių mėgstami pasirinkimai yra keraminės, vinilinės ir porcelianinės plytelės, natūralus akmuo. Galite pasijausti kaip SPA, užklodami dušo grindis kedro danga. Susikonstruoti tokias grindis tereikia tikslių matavimų ir tinkamų įrankių. Tokia danga susideda iš paviršiaus bei atraminių lentjuosčių. Pastaroji yra vienintelė dalis, kuri lies tikrąsias grindis, tad vanduo vis tiek lengvai nutekės. Be to, tokios grindys yra kilnojamos, tad nesukels sunkumų atėjus metui valyti.

Turėkite omenyje, kad jei prieš atnaujinant sienas ar grindis norėsite pašalinti esamas plyteles, dažnu atveju teks iš naujo hidroizoliuoti drėgną patalpą. Tai kainuoja brangiai, tad norintiems sutaupyti patariama tiesiog plyteles nudažyti. Prieš tai jas derėtų kruopščiai nuvalyti, nušlifuoti švitriniu popieriumi ir užtepti vandens pagrindo akrilinį gruntą. Svarbiausia, kad dažai būtų specializuoti plytelėms – atsparūs drėgmei ir apsaugantys nuo pelėsio. O jeigu jau turite medines grindis ir norite jas išsaugoti, nudažykite jas apsaugine emale. Tai užtikrins ilgesnį geros jų būklės išlaikymą.

Baltos atspalviai luboms ir sienoms

Daug žmonių nesirenka baltos spalvos sienų, nes bijo jas išpurvinti. Tačiau balta – klasikinė spalva, ji akimirksniu atgaivina kambarį. Tuo labiau, kad jos yra daugybė atspalvių, ir šiltų, ir šaltų. Negana to, šviesios spalvos sukuria erdvės įspūdį ir atspindi natūralią šviesą. Patarimas – išsirinkite patikusių spalvų pavyzdžius, jomis nudažykite juosteles ant sienos ir palikite ten porai dienų, kad pamatytumėte, kaip spalva keičiasi skirtingu paros metu, esant skirtingam apšvietimui. Svarbu nepamiršti, kad stilingiau atrodo, kai lubos būna šviesesnės spalvos negu sienos.

Perdažyti patalpų sienas ir lubas baltai – itin rekomenduotina žmonėms, turintiems mažą biudžetą, tačiau trokštantiems atsinaujinti ir modernizuoti namus. Šis darbas nereikalauja didelių įgūdžių, tad galima sutaupyti nesamdant darbininkų ir patiems perdažant patalpą. Jei šiuo metu namuose turite tapetus, juos lengvai galima nuimti su tapetų nuėmikliu ar tapetų garintuvu. Atsinaujinti namus pigiai – tikrai misija įmanoma. Tereikia žinoti keletą gudrybių, kurios padės renovacijos darbus atlikti pigiau ir su tokiu pat kokybišku rezultatu. Atšviežinti namai bus malonūs tiek jums patiems, tiek maloni staigmena sv

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: