Interneto nuotr.

Jonas Augulis

Remonto ir interjero mados tendencijos dabar aktualios kaip niekada. Dėl pasaulyje susiklosčiusių aplinkybių pradėjome leisti namuose žymiai daugiau laiko. Natūralu, jog daugelis nusprendė užsiimti namų atnaujinimu. Kas bus madingiausia ateinančiais metais?

Daugiafunkcinės erdvės

Vis daugiau gyventojų renkasi taupyti erdvę namuose, ją naudodami įvairiais tikslais – tam įtakos turėjo ir karantinas. 2022 metais madinga bus pritaikyti vieną kambarį kelioms paskirtims: valgymo, darbo ar poilsio. Tai padaryti galima su papildomo kambario iliuzija. Didesnę patalpą perpus padalinti galima su plačia sekcija. Tai ypač gera išeitis vieno kambario buto savininkams, kurių kiekvienam norisi truputį privatumo ar kuriems reikia ramaus kampelio darbui iš namų.

Kitas variantas – nudažyti vieną kambario dalį kitokia spalva ir dekoruoti ją tarsi atskirą patalpą. Gal šis kambarėlis bus nauja jūsų darbo vieta, o gal mini valgomasis? Galite panaudoti fanerinę pertvarą, kad susidarytų didesnis atskirties įspūdis. Medžio apdirbimo darbams puikiai tinka Toolsta skersinio pjovimo staklės, kurias galima rasti čia. Juk „pasidaryk pats“ yra jau kurį laiką iš mados tendencijų nesitraukianti idėja.

Numatoma, kad daugelis nuspręs įsigyti ir daugiafunkcinius baldus. Pavyzdžiui, pakeliamas lovas spintose. Tokie baldai taupo erdvę ir gali būti įrengti bet kuriame kambaryje.

Retro ar minimalizmas?

2022 metais interjere sutiksime nostalgišką retro stilių. Ypač populiarus bus taškelių raštas – jį matysime ir ant tapetų, ir ant dekoro elementų. Dominuos šiltos, neutralios spalvos: deginto apelsino, samanų žalumo ir kitos. Įvairių retro stiliaus dekoracijų, suteiksiančių namams ypatingą akcentą, galima rasti sendaikčių pardavimo vietose.  

Iš mados tendencijų niekur nesitrauks ir minimalizmas. Ypač populiarus jis bus būtent artėjančiais metais. Tai lėmė poreikis atsikratyti nereikalingų daiktų, kad būtų daugiau erdvės kasdienei veiklai namuose. Manoma, kad toks apsivalymas sumažina stresą, gyventojai jaučiasi ramesni ir labiau organizuoti. Minimalizmo atstovams svarbu, kad kiekvienas daiktas namuose turėtų prasmę. Norėdami tapti minimalistais išsirinkite 1 ar 2 pagrindines baldų medžiagas ir apribokite ornamentiką. Dėl vizualinio įdomumo galite naudoti skirtingas tekstūras ir kontrastingus paviršius. Dažnai minimalistai renkasi pilkas ar smėlio spalvas.  

Apvalios formos ir minkšti baldai

Skirtingai nuo ankstesnių aštrių, tiesių linijų tendencijų, kitais metais žmonės rinksis apvalesnius ir minkštesnius baldus. Jie suteikia dizainui švelnumo ir ramina. Kadangi pradėjome daugiau laiko leisti namuose, į madą atėjo ir minkšti, komfortiški baldai. Prekyboje bus gausu C formos sofų, apvalių stalų bei lempų, pufų ir minkštų kėdžių. Nišos, dideli ovalūs veidrodžiai taip pat bus neatsiejamos stilingų namų detalės.

Aktualiausia tema – tvarumas

Žmonės vis dažniau renkasi tvarias medžiagas, atsižvelgdami į dabartinę ekologijos padėtį pasaulyje. Viena iš jų – stiklas, turbūt moderniausiai atrodanti medžiaga interjere. Kitais metais daug gyventojų naudos stiklines sulankstomas  sienas ar pertvaras, taip sukurdami dinamiką tarp vidaus ir lauko gyvenimo ištisus metus. Labai populiarios ir kitos organinės medžiagos bei kamštinės sienos. Pastarosios pasižymi ypatingomis šiluminėmis savybėmis, atsparumu smūgiams ir paprastu valymu. Kitais metais rinksimės natūralias ir jaukumą kuriančias medžiagas: liną, medvilnę, molį, bambuką, aksomą, keramiką, medinius paviršius ir panašiai. Svarbiausia, jog medžiagos būtų pagamintos nekenkiant aplinkai ir perdirbamos.

Remonto srityje vyraus tvarūs energijos šaltiniai. Vis daugiau gyventojų nusprendžia pereiti prie būdų, kurie leidžia efektyviai naudoti energiją ir sutaupyti. Šildymo tikslais naudojami saulės, biomasės ar šilumos siurbliai, elektros energija gaunama iš fotoelektrinių plokščių arba vėjo jėgainių. Taip pat vyksta lietaus vandens surinkimas, naudojamas pilkasis vanduo – procesas, kai vanduo naudojamas dukart. Pavyzdžiui, vanduo, kuris nubėga nusiplovus rankas, dar kartą panaudojamas tualete. Vis daugiau žmonių renkasi įsigyti kompostavimo tualetą – švarų ir ekologišką sprendimą, kuriam nereikia nei elektros energijos, nei vandens. Apšvietimui dažnai pasirenkamos LED lempos. Jos sumažina elektros energijos vartojimą, o jų kaina yra prieinama.

Išsiilgusiems gamtos – biofilinis dizainas

Tai, kad žmonės vis labiau linksta link tvarumo ir gamtos, atsispindi ir interjero spalvose, formose bei raštuose. Į mados viršūnę pakilo biofilinis dizainas – stilius, apimantis natūralių elementų komponavimą namie. Stengiamasi namus papildyti augalais, natūralios šviesos šaltiniais bei medžiagomis.

Viena labiausiai dominuojančių spalvų 2022 metais – žalia. Įvairiausi žalios atspalviai tarsi įneša gamtos atmosferą į interjerą ir yra sveikatingumo simbolis. Vasaros lapų žalia puikiai tinka paviršiams, pastelinis šalavijo tonas – sienoms ir tapetams, o melsvai žalia yra idealus pasirinkimas baldams. Daug matysime ir kitų žemiškosios paletės spalvų: sodrią rudą, terakotos, gilią mėlyną, tamsesnius ar šviesesnius „nude“ akcentus. Šie neutralūs atspalviai sukuria ramybės ir jaukumo įspūdį. Jei norisi ryškumo, galima rinktis šiltą geltoną, auksinę ar intensyvią raudoną spalvą. Šilti tonai ypač tiks virtuvės interjere. Prie tokių šviesių spalvų kontrastingai derės tamsių spalvų dekoro elementai.

Karantinas taip pat išmokė, kokią svarbą turi buvimas lauke. Daug kas noriai pradėjo kurtis savotiškus sodus savo namuose – ši tendencija nedings ir kitais metais. Įvairūs augalai kambariuose, gėlių vazonai balkonuose, apsodintas stogas, vijokliais apaugusi siena – šie elementai atgaivina dizainą ir įneša gyvybės. Jie taip pat grynina orą ir suteikia džiaugsmą, skleisdami žiedus.

Taigi 2022 metais žmonės labiausiai atsižvelgs į daugiafunkcionalumą, komfortą ir tvarumą. Madinga bus biofilinis dizainas, retro stilius bei minimalizmas. Kitais metais remonto ir interjero sektoriuje dominuos noras susikurti patogius, jaukius namus, primenančius ramų buvimą gamtoje.

Daugiau reikalingų prekių jūsų namams: solemlux.lt/produktai/e-parduotuve/roletai

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: