Albinas Stankus. A.Kubaičio nuotr.

Nuo koronavirusio mirusio žinomo palangiškio gydytojo, mokslininko, politiko ir visuomenės veikėjo Albino Stankaus šeima šiandien išplatino prašymą žiniasklaidai paneigti tikrovės neatitinkančius faktus, kurie žeidžia visos šeimos ir velionio garbę bei orumą.

Nesiskiepijo ne dėl įsitikinimų

Kaip nurodyta šeimos laiške žiniasklaidai, spalio 12 d. LNK transliavo interviu bei paskelbė tikrovės neatitinkančią informaciją apie velionį dr. Albiną Stankų bei jo šeimos narius: „Kaune palaidotas nuo koronaviruso miręs žinomas Palangos gydytojas Albinas Stankus, kuris nebuvo pasiskiepijęs. Kauno klinikų reanimatologai kovoja ir dėl jo žmonos gyvybės, COVID-19 susirgusi dukra taip pat medikų rankose. Išlydėti mediko ir politiko atėję žmonės pasakojo, kad medikas buvo įsitikinęs, kad koronavirusas kaip gripas, skiepytis nereikia, tuo tikėjo ir visa šeima“.

Ši, anot šeimos, klaidinanti informacija buvo išplatinta ir kituose žiniasklaidos šaltiniuose.

A.Stankaus šeimos narių pasirašytame laiške nurodoma, kad velionis negalėjo skiepytis COVID-19 vakcinomis ne dėl kažkokių įsitikinimų ar dėl to, kad menkino pasaulinės pandemijos grėsmę, o dėl medicininių kontraindikacijų.

„Nors dr. A. Stankus buvo atviro būdo, tačiau apie savo sveikatos problemas viešai neskelbdavo, šeimos narių prašė išlaikyti privatumą“, – rašoma laiške.

„Informacija, neva dr. A. Stankus buvo „prieš vakcinas“ ar menkino pasaulinę pandemiją sukėlusį virusą, taip pat neatitinka tikrovės. Kaip minėta, velionis turėjo sveikatos problemų, todėl negalėjo skiepytis. Nuo vakcinų neatkalbinėjo ir šeimos narių. Priešingai nei teigiama, didžioji dauguma velionio šeimos narių yra pilnai pasiskiepiję. A. Stankaus šeimoje nesiskiepijo tik asmenys, turėję medicininių priežasčių“, – teigia šeimos nariai.

„Remiantis tuo, kas išdėstyta, prašome įstatymų numatyta tvarka paneigti bei pašalinti tikrovės neatitinkančią informaciją apie velionį dr. A. Stankų bei jo šeimos narius, o būtent, kad „Išlydėti mediko ir politiko atėję žmonės pasakojo, kad medikas buvo įsitikinęs, kad koronavirusas kaip gripas, skiepytis nereikia, tuo tikėjo ir visa šeima“, nes ši informacija žeidžia velionio ir jo šeimos narių garbę ir orumą“, – prašo A.Stankaus šeima.

Taip pat laiške nurodoma, kad velionis nebuvo gydomas ir jo gyvybė užgeso ne Kauno klinikose. Kauno klinikose nebuvo gydoma ir velionio žmona.

Sunkiai susirgo visa šeima

A.Stankus nuo koronaviruso mirė spalio 8 – osios vakarą, jam buvo 79 – eri metai.

Kaip rašė „Vakarinė Palanga“, pirmoji ligos simptomus pajuto mediko sutuoktinė, po kurio laiko blogai pasijuto ir A.Stankus.

Norėdama padėti tėvams ir gelbėti juos, iš Vilniaus atvyko jų dukra, taip pat medikė. Begelbėdama tėvus moteris užsikrėtė pati ir patyrė itin sunkią ligos eigą.

„Vakarinės Palangos“ inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: