Palangos savivaldybės nuotr.

Šiandien Palangoje lankėsi bei išvažiuojamąjį posėdį surengė Seimo ekonomikos komitetas, vadovaujamas Kazio Starkevičiaus. Į Palangą taip pat atvyko šio komiteto nariai Andrius Kupčinskas, Jonas Pinskus bei Lukas Savickas. Dalyvavo ir palangiškis seimūnas Mindaugas Skritulskas, kurio iniciatyva parlamentarai atvyko į pajūrį.

Apsilankė Šventosios uoste

Tik atvykę į kurortą, Ekonomikos komiteto nariai pirmiausia apsilankė Šventosios uoste, kur Seimo nariams Palangos meras Šarūnas Vaitkus kartu su vicemeru Rimantu Antanu Mikalkėnu pristatė šiuo metu vykdomus darbus, aptarta ir tai, kokie tolimesni darbai dabar ypač akitualūs.

„Akcentavome, kad užbaigus šiuo metu vykdomus žvejybos infrastruktūros įrengimo darbus, kitas būtinas etapas – uosto molų statyba, ir šiam tikslui būtina rasti finansavimą. Todėl paprašėme Ekonomikos komiteto pateikti siūlymą valstybės biudžete trejus metus iš eilės molų statybai numatyti dalį reikiamų lėšų. Esu dėkingas Seimo Ekonomikos komiteto nariams už supratimą bei pritarimą, kad Šventosios uostas yra labai svarbus projektas, jis galėtų tarnauti ne tik priekrantės žvejams ar pramogoms, bet ir krašto apsaugai, gelbėjimo darbams, kitoms reikmėms. Kaip atkreipė dėmesį komiteto pirmininkas K. Starkevičius, Šventosios uostas yra projektas su didele ateitimi, kadangi atstačius jį, paspartėtų kitų infrastruktūros objektų plėtra Šventojoje, ir į uosto statybas investuotos lėšos greitai sugrįžtų kitu pavidalu“, – šiandien prieš kurį laiką savo paskyroje Facebook socialiniame tinkle parašė Palangos vadovas Š.Vaitkus.

Ekonomikos komiteto nariai taip pat apsilankė Palangos oro uoste, kur jiems buvo pristatyti praėjusį mėnesį baigti oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos darbai.

Palangos savivaldybės nuotr.

Ar matys Palanga vėjo jėgainės?

Po pietų Kurhauze vykusio komiteto išvažiuojamojo posėdžio metu, be kitų klausimų, buvo aptartas ir vėjo jėgainių parko jūroje ties Palanga projektas.

„Akcentavome, kad Palangos miesto savivaldybė nėra nusiteikusi prieš vėjo jėgainių statybą jūroje, tačiau pabrėžėme, kad Palangos ir ne tik Palangos bendruomenė yra labai susirūpinusi dėl planų jėgaines statyti 29,5 kilometro atstumu nuo kranto. Pagal turimus skaičiavimus, tokiu atstumu nuo žemyninės dalies nutolusios vėjo jėgainės nuo kranto būtų matomos plika akimi, ir tai kelia nerimą bei bendruomenės nepasitenkinimą. Ekonomikos komiteto nariams išsakiau Palangos miesto savivaldybės poziciją – saugant Lietuvos pajūrio kraštovaizdį, jėgainės turi nesimatyti nuo kranto“, – socialiniame tinkle parašė meras.

Anot Š.Vaitkaus, Lietuva turi labai nedaug pajūrio, tad negalima sugadinti šimtmečius visus džiuginusio pajūrio vaizdo. Palangoje, kur atostogauja didžioji dalis Lietuvos gyventojų, o taip pat – svečiai iš užsienio, nuo jūros tilto žmonės turėtų grožėtis saulėlydžiais, o ne horizonte matomomis vėjo jėgainėmis.

Palangos savivaldybės nuotr.

„Todėl dar kartą pakartojome Savivaldybės prašymą, kurį jau esame išsakę Energetikos bei Aplinkos ministerijoms, – vėjo jėgaines reikia planuoti tokius atstumu, kad jų nuo kranto nesimatytų“, – teigia kurorto vadovas.

Jis dėkojo Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkui K. Starkevičiui, šio komiteto nariui palangiškiui Mindaugui Skritulskui ir visiems komiteto nariams už konstruktyvią diskusiją, dėmesį Palangos keliamoms problemoms bei nuoširdų norą jas spręsti bei rasti visus tenkinančius geriausius sprendimus.

Posėdyje taip pat dalyvavo Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė, Savivaldybės tarybos Statybos ir miesto ūkio komiteto pirmininkas Dainius Želvys bei šio komiteto nariai Vaidas Šimaitis ir Tomas Žulkus.

Palangos savivaldybės nuotr.

Atvyksta kas mėnesį

Pastaruoju metu Palanga sulaukia vis daugiau atsakingų valstybės pareigūnų vizitų. Spalio pradžioje kurorte lankėsi ir su kurorto vadovu susitiko energetikos ministras Dainius Kreivys bei viceministrė Daiva Garbaliauskaitė. Kalbėta apie jūroje ties Palanga statyti numatomo vėjo jėgainių parko poveikį kraštovaizdžiui.

Rugsėjo 3 d. kurorte viešėjo susisiekimo ministras Marius Skuodis, jo pavaduotojai bei Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Remigijus Lipkevičius. Palanga ėmėsi iniciatyvos pristatyti tas susisiekimo infrastruktūros problemas, kurios kasdien taps vis opesnės. Kurortui milžinišku greičiu plečiantis į šiaurę, jau dabar akivaizdu, jog su esama kelių infrastruktūra Palanga paprasčiausiai uždus. Apie tai ir kalbėta pasitarimo metu.

„Vakarinės Palangos“ inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: