Protesto akcija prie Vyriausybės. Gretos Skaraitienės / 15min.lt nuotr.

Iniciatyvinė grupė praėjusią savaitę socialiniuose tinkluose išplatino raginimą šiandien 11 val. rinktis prie Vyriausybės, o kitų miestų gyventojus – prie savo savivaldybių ir protestuoti prieš numatomą galimybių paso vaikams nuo 12 metų įvedimą.

Kvietė rinktis ir protestuoti basomis

„Lapkričio 15 d. 11 val. visos mamos, tėčiai, močiutės ir seneliai, kurie myli savo vaikus ir rūpinasi jų ateitimi, laukiami taikia ateiti prie savo seniūnijų ir savivaldybių, kol turime galimybę.

Vienybės simbolis – vaikiškas žaisliukas rankose.

Vilniečiai renkasi prie vyriausybės.

Susivienykime, organizuokimės patys kiekvienas ir būsime ne vienas!!!

Pakelkime užpakalius nors kartą nuo sopkių ir junkimės prie basų mamų.

Dabar ir vienas lauke – karys.

Ar pas tėvus tik kankorėžiai, o pas mamas balionai belikę?

Prieš (Anti)GALIMYBIŲ (Ne)SAVANORIŠKĄ pasą vaikams nuo 12-os metų, jų diskriminaciją, patyčias ir (ne)prievartą vakcinuotis dėl jiems nepavojingos ligos (įrodykite kitaip)“, – toks raginimas praėjusią savaitę plito socialiniuose tinkluose.

Basų mamyčių protesto akcijos organizatorė – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijai priklausanti Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė. Ji žiniasklaidai tvirtino šį piketą rengianti ne kaip politikė, o kaip mama.

Vilniuje ir Kaune įvyko

Kaip šiandien pranešė „Delfi“, pirmadienį Vilniuje ir Kaune protesto akcijos įvyko. Prie Vyriausybės ir Kauno savivaldybės būrelis mamų protestavo prieš galimybių paso įvedimą vaikams nuo 12-os metų. Pasak jų, akcija buvo organizuojama siekiant atkreipti valdžios dėmesį į tai, jog galimybių paso įvedimas diskriminuotų vaikus ir sukeltų psichologinių problemų ypač jautriai paauglių amžiaus grupei.

Tarp aktyvių šios akcijos palaikytojų buvo ir kelios palangiškės mamos.

Tačiau „Vakarinei Palangai“ išsamiau paanalizavus Palangos mamytes vienijančias grupes socialiniame „Facebook“ tinkle, didesnio mamų susidomėjimo ar viešo akcijos palaikymo nepastebėta.

Palangiškės mamos leidimo protestuoti neprašė

Prie Palangos savivaldybės  šiandien 11 val. nesibūriavo net kelių asmenų grupė, o Savivaldybė negavo jokio prašymo leisti susiburti protesto akcijai grupei iki 15 žmonių.

Kretingoje prie Savivaldybės tokia akcija įvyko ir su protestuotojais išėjo pabendrauti rajono meras Antanas Kalnius.

Palangos meras Šarūnas Vaitkus „Vakarinei Palangai“ sakė, kad nei kas prašė leidimo akcijai, nei jis buvo kviečiamas bendrauti.

„Niekas neprašė leidimo, niekas nesirinko“, – žurnalistei sakė Palangos meras.

Tai, kad būtų kas nors protestavęs prie Savivaldybės, nepastebėjo ne tik „Vakarinė Palanga“, bet ir Savivaldybės tarnautojai, kurių kabineto langai išeina į Vytauto gatvę ir matosi įėjimas į pastatą.

Galimybių pasas vaikams – nuo gruodžio 28 d.

Praėjusią savaitę Vyriausybė pranešė,  kad galimybių pasas vaikams nuo 12 metų būtų įvestas nuo gruodžio 28-osios – laiko paliekama, kad gyventojai, galintys vakcinuotis, spėtų tai padaryti. Tokį siūlymą pateikė Sveikatos apsaugos ministerija.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys praėjusią savaitę komentavo, kad galimybių pasą bus siūloma taikyti vaikams nuo 12 metų, nustatyti jo galiojimo laiką, išimti iš jo greituosius antigeno testus.

„Jeigu dabar galimybių pasas reikalingas nuo 16 metų, tai yra pasiūlymas, kad jis būtų nuo 12 metų taip, kaip ir skiepytis galima. Galimybių paso turinyje viso testavimo išimti nesiūlome, bet mažiau patikimus greituosius antigeno pasiūlysime išimti“, – ministrą citavo ELTA.

„Vakarinės Palangos“ inf.

Taip pat skaitykite: