"Palangos santarvės" (FB) nuotr.

Tamara Zaiceva

Didžiausiame šalies kurorte – neeilinė situacija: miesto bendruomenė „Palangos santarvė“ ketina rinktis į piketą ir išsakyti savo nuomonę tam tikrais vietos žmonėms aktualiais klausimais. Šalyje itin retas, o gal ir vienetinis atvejis – tokia pilietinė iniciatyva organizuojama prieš centrinės valdžios sprendimus, tačiau palaikant vietos valdžią – miesto Savivaldybę, kurios pozicija šįsyk nesutampa su tam tikrų Vilniaus institucijų planais.

Kviečia rinktis ir pareikšti savo poziciją

Bendruomenė „Palangos santarvė“ šį ketvirtadienį, gruodžio 16 d., 12 val. kviečia palangiškius ir visus neabejingus Palangos problemoms rinktis prie miesto baseino ir sudalyvauti pilietinėje akcijoje, kurioje bus pareikštas palaikymas Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus ir Palangos miesto Savivaldybės tarybos pozicijai užkirsti kelią sanatorinio gydymo ir viešųjų paslaugų naikinimui kurorte.

Kaip skelbiama išplatintame pranešime, į akciją kviečiami visi, prieštaraujantys ketinimams privatizuoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ bei į privačias rankas atiduoti Palangos miesto baseiną.

„VRM priklausantis poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“, kuriame dirba beveik šimtas darbuotojų, netolimoje ateityje gali virsti labai gražioje vietoje, visai šalia jūros esančiu daugiabučiu gyvenamuoju namu.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pranešė, jog „Pušynas“ jau kitąmet bus privatizuotas. Tai reiškia, kad beveik 100 darbuotojų neteks darbo, o jų šeimos – nuolatinių pajamų. Visos Lietuvos gyventojams bus dar labiau apribotos galimybės gauti kokybiškas sanatorinio gydymo paslaugas, o kurortas praras itin svarbų infrastruktūros objektą – sanatoriją.   

Ilgai lauktas ir kurorto gyventojų labai pamėgtas Palangos miesto baseinas, kuriam pastatyti naudotos Palangos miesto savivaldybės ir valstybės lėšos, taip pat gali netrukus atsidurti privatininkų rankose – Konkurencijos taryba reikalauja perduoti baseiną valdyti verslui.

Palangos miesto savivaldybės taryba ir bendruomenė kategoriškai nesutinka su Konkurencijos tarybos reikalavimu“, – teigiama „Palangos santarvės“ pranešime.

Patys kreipėsi į Savivaldybę

„Mes tikrai rinksimės į piketą. Bendruomenė turi teisę turėti savo nuomonę, o kaip kitaip išsakyti savo poziciją, kad būtume išgirsti?“ – šiandien „Vakarinei Palangai“ komentavo „Palangos santarvės“ vadovė Daina Eimanavičienė.

„Palangos santarvės“ vadovė Daina Eimanavičienė. FB nuotr.

Anot jos, mintis surengti Palangos savivaldybės palaikymo akciją kilo patiems bendruomenės nariams, jie svarstė, kokiu būdu palaikyti vietos valdžios siekius išsaugoti reabilitacijos centrą „Pušynas“ ir viešąsias paslaugas Palangos baseine.

„Mes patys kreipėmės į Savivaldybę, klausdami, ką galime padaryti, palaikant šią poziciją, kur galime pasirašyti ir išsakyti savo nuomonę. Tada nusprendėme, jog galimybę pasisakyti šiais klausimais privalo turėti ne tik bendruomenės nariai, bet ir visi palangiškiai“, – kalbėjo visuomeninio judėjimo pirmininkė.

Planuoja, jog susirinks keli šimtai

Anot „Vakarinės Palangos“ pašnekovės, Savivaldybė jau išdavė leidimą vienos valandos trukmės palaikymo akcijai, leista susirinkti iki 300 žmonių.

„Mes tikrai susirinksime į piketą, mūsų yra daug, ir mes turime savo poziciją“, – žurnalistei kalbėjo moteris. Ji net neabejoja, kad į akcijos vietą susirinks keli šimtai miestiečių.

Susirinkus ketinama ne tik pasisakyti, bet ir rinkti palaikymo parašus po kreipimusi į šalies vadovus, tad dalyviai raginami atsinešti asmens tapatybės dokumentus.

„Mes suprantame, jog dėl koronaviruso pandemijos turime laikytis tam tikrų saugumo reikalavimų, ir tai būtinai darysime. Jau savaitgalį, kai išplatinome kvietimą į akciją ir informaciją apie parašų rinkimą, mano telefonas netilo. Žmonės klausė, ar galėtų pasirašyti jau dabar, nelaukiant piketo, kaip bus galima pasirašyti tiems, kurie negalės dalyvauti? Sujudimas yra didžiulis. Bet mes laikomės tvarkos ir parašus pradėsime rinkti būtent akcijos metu, o po jos pranešime, kur, kuriose Palangos vietose, budėsime, ir galės pasirašyti tie, kurie neturėjo galimybių dalyvauti akcijoje“, – „Vakarinei Palangai“ sakė pašnekovė.

„Mes nesame prieš privatų verslą, tačiau…“

„Vieni mūsų bendruomenėje labiau išgyvena dėl „Pušyno“, kiti dėl baseino, bet abejingų nėra. Mūsų pozicija – privalome išsaugoti reabilitacijos centrą, juk būtent kurortuose, nesvarbu, ar Palangoje, ar kuriame kitame, turi būti vystomas sanatorinis gydymas. Žmonės mielai naudojasi šiomis sveikatinimo paslaugomis kurortuose. Sanatorinis gydymas – vienas iš Palangos prioritetų, kaip galime leisti tai naikinti?“, – kalbėjo D.Eimanavičienė.

Anot jos, palangiškiams labai svarbu ir tai, kad Palangos baseinas liktų Savivaldybės rankose bei nebūtų perduotas valdyti privačiam verslui.

Interneto nuotr.

„Mes jokiais būdais nesame prieš privatininkus, tačiau šiuo atveju visai kita situacija. Miestas pats pasistatė baseiną, čia yra sukurtos idealios sąlygos juo naudotis tiek Palangos vaikams, kurie mokosi čia plaukti, tiek, kas mums ypač aktualu, Palangos senjorams jiems priimtinomis ir labai palankiomis sąlygomis. Jei baseinas būtų perduotas privačiam verslui, gi suprantame, kad ir paslaugų kainos pakiltų, ir nebeliktų nemokamų pamokų moksleiviams, nemokamų mankštų senjorams. Vienaip ar kitaip Savivaldybei tektų už tai privatininkams sumokėti iš miesto biudžeto, vadinasi, iš mūsų visų pinigų. O juk baseinas pastatytas būtent už mūsų, mokesčių mokėtojų pinigus, kodėl mes patys negalime nuspręsti, kas jį turi prižiūrėti ir teikti čia paslaugas. Mes taip visi laukėme to baseino, dabar tiek palangiškių juo naudojasi, kodėl turi būti dirbtinai atiduodama verslui, jei miestas pajėgus pats susitvarkyti?“, – klausė „Vakarinės Palangos“ pašnekovė.

Palangos baseinas itin populiarus tarp palangiškių. Baseino nuotr.

„Palangos santarvės“ kvietimas

Publikuojame kvietimą, kurį  išplatino bendruomenė „Palangos santarvė“.

„KVIETIMAS Į SAVIVALDYBĖS PALAIKYMO AKCIJĄ

Susitelkime – užkirskime kelią sanatorinio gydymo ir viešųjų paslaugų naikinimui kurorte

Visi, prieštaraujantys ketinimams privatizuoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ bei į privačias rankas atiduoti Palangos miesto baseiną, kviečiami į Savivaldybės palaikymo akciją

Bendruomenė „Palangos santarvė“ palaiko Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus ir Palangos miesto Savivaldybės tarybos poziciją bei siekį užkirsti kelią sanatorinio gydymo ir viešųjų paslaugų naikinimui kurorte, todėl visus Palangos miesto gyventojus kviečia į Savivaldybės palaikymo akciją, kuri vyks GRUODŽIO 16 D. 12 VAL. PRIE PALANGOS MIESTO BASEINO.

TURĖKITE ASMENS DOKUMENTĄ, kadangi palaikymo akcijos metu bus pradedami rinkti gyventojų parašai – kreipsimės į Lietuvos Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą ir Lietuvos Respublikos Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę bei prašysime:

  • Išsaugoti sanatorinį gydymą kurorte, užkertant kelią vidaus reikalų ministrės planams privatizuoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“.
  • Išsaugoti Palangos miesto baseiną kurorto gyventojų rankose, neperduoti jo privačiam verslui ir taip užkirsti kelią baseine teikiamų viešųjų paslaugų naikinimui.
  • Palaikant Palangos miesto savivaldybės iniciatyvą ir Palangos miesto gyventojų prašymą, išsaugoti beveik pusantro šimto darbo vietų gyventojams, dirbantiems poilsio ir reabilitacijos centre „Pušynas“ bei Palangos miesto baseine.

Dėl ketinimų privatizuoti „Pušyną“

VRM priklausantis poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“, kuriame dirba beveik šimtas darbuotojų, netolimoje ateityje gali virsti labai gražioje vietoje, visai šalia jūros esančiu daugiabučiu gyvenamuoju namu.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė šią savaitę pranešė, jog „Pušynas“ jau kitąmet bus privatizuotas. Tai reiškia, kad beveik 100 darbuotojų neteks darbo, o jų šeimos – nuolatinių pajamų. Visos Lietuvos gyventojams bus dar labiau apribotos galimybės gauti kokybiškas sanatorinio gydymo paslaugas, o kurortas praras itin svarbų infrastruktūros objektą – sanatoriją.   

Neleiskime atimti miesto baseino

Ilgai lauktas ir kurorto gyventojų labai pamėgtas Palangos miesto baseinas, kuriam pastatyti naudotos Palangos miesto savivaldybės ir valstybės lėšos, taip pat gali netrukus atsidurti privatininkų rankose – Konkurencijos taryba reikalauja perduoti baseiną valdyti verslui.

Palangos miesto savivaldybės taryba ir bendruomenė kategoriškai nesutinka su Konkurencijos tarybos reikalavimu. Miesto baseinas kurorte statytas pirmiausia todėl, kad čia būtų teikiamos viešosios paslaugos miesto gyventojams, kad būtų suteikta galimybė prie jūros gyvenantiems vaikams nemokamai ir saugiai išmokti plaukti, kad sveikatinimo užsiėmimus galėtų lankyti vyresnio amžiaus palangiškiai ir šventojiškiai. Tai pasiteisino – nuo baseino atidarymo 2019 m. kovo 1 d., nepaisant ilgo karantino laikotarpio, nemokamose plaukimo pamokose bei nemokamose treniruotėse kurorto mokiniai ir Sporto centro auklėtiniai apsilankė jau 43060 kartų. Čia reguliariai rengiamos nemokamos mankštos senjorams, kūdikiams, kitoms visuomenės grupėms, o gyventojai apsilankyti baseine gali kelis kartus pigiau, nei šalia esančiuose panašaus pobūdžio objektuose, kuriuose šeimininkauja privatus verslas.

Tačiau rentabilus, miesto dotacijų nereikalaujantis ir Palangos vaikams suteikiantis galimybę čia nemokamai mokytis plaukti ar treniruotis, visiems palangiškiams labai svarbus mūsų baseinas Konkurencijos tarybos sprendimu netrukus gali būti perduotas šeimininkauti verslui.

Pasisakykime už tai, kad naujas, modernus, už valstybės ir Savivaldybės, taigi – ir visų palangiškių lėšas pastatytas objektas išliktų miesto ir miestiečių rankose.

Būdami kartu mes esame stiprūs. Parodykime, kad esame neabejingi Palangos kurorto bei miesto gyventojų gerovei. Išlaikykime tai, ką daug metų kūrėme mes visi – kiekvienas kurorto gyventojas ir Lietuvos pilietis.

Laukiame visų Palangos miesto gyventojų susitelkimo ir palaikymo“.

 Lauko baseinai – https://baseinai-op.lt/baseinai/vidaus-ir-lauko-baseinai

1 KOMENTARAS

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: