Petras Gražulis. FB nuotr.

Kaip ir žadėjo šiandien Seime surengtoje spaudos konferencijoje, kurioje aptarti „Pušyno” galimo likvidavimo klausimai, šįvakar Petras Gražulis šplatino interpeliacijos VRM ministerei A.Bilotaitei tekstą.

P.Gražulis tikisi, jog nesunkiai surinks reikiamus 29 Seimo narių parašus, kad atstatydinimo procesas pajudėtų.

Spausdiname iterpeliacijos tekstą:

„Projektas

INTERPELIACIJA Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministrei Agnei Bilotaitei

2021 m. gruodžio 16 d.Vilnius

Mes, žemiau pasirašę Lietuvos Respublikos Seimo nariai, vykdydami savo konstitucinę pareigą vertinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir jos atskirų narių veiklą bei vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos Konstitucijos 61 straipsniu ir Lietuvos Respublikos Seimo statuto 219 straipsnio 1 dalimi, teikiame interpeliaciją Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministrei Agnei Bilotaitei ir reikalaujame atsakyti į šiuos klausimus:

1. Koks iš tikrųjų yra realus vidaus reikalų sistemos pareigūnų poreikis reabilitacijai per metus?

2. Kiek vidaus reikalų sistemos pareigūnų pagal numatytas lėšas galės atlikti reabilitaciją 2022 m. Koks tai procentas nuo realaus poreikio?

3. Ar siūlymus privatizuoti mokymo centrą „Dainava” Druskininkuose ir sanatoriją „Pušynas“ Palangoje ir taip panaikinti galimybę atlikti reabilitaciją vidaus reikalų sistemos pareigūnams, derinote su visomis VRM įstaigomis ir profsąjungomis?

4. Jūs 12 metų dirbote Seimo Antikorupcijos komisijos nare ir puikiai žinote, kad didmiesčiuose ir kurortuose, ir ypač Palangoje, o juo labiau Palangos centre bet koks privatizuotas turtas, nesvarbu, kokia jo paskirtis, iškart paverčiamas butais, nes už juos gaunamas didžiausias pelnas. Taip vietoje sanatorijų, veikiančių visus metus, atsiranda tuščių žiemą butų kvartalai. Kodėl norite prisidėti prie visą sezoną veikiančio kurorto numarinimo?

5. Tai, kad Jūs tokią tendenciją puikai suvokėte, iliustruoja Palangos mero Šarūno Vaitkaus išplatintas Jūsų pasisakymas 2019 m., kad jokiais būdais negalima leisti privatizuoti ar kitais būdais į privatininkų rankas atiduoti Vilniaus sanatoriją “Pušyno kelias”. Kas pasikeitė per pastaruosius du metus, kad Jūsų nuomonė apsisuko 180 laipsnių ir atsirado nenumaldomas noras vis tik atiduoti į privatininkų rankas sanatoriją “Pušynas” Palangoje?

6. Kodėl nusprendėte siūlyti privatizuoti sanatoriją „Pušynas“ vietoje to, kad perduotumėte kitiems valstybės subjektams, pvz., Sveikatos ministerijai arba Palangos m. savivaldybei?

7. Kodėl ketinimų privatizuoti „Pušyno” sanatoriją nederinote su savo kolega bendrapartiečiu, Palangos meru Šarūnu Vaitkumi? Juk šis objektas itin svarbus miestui ir jo žmonėms – jame dirba apie 200 palangiškių.

8. O gal šį klausimą derinote su Šventosios seniūne Veronika Skeberdyte, kuri nori atgauti savo giminaičių žemę toje vietoje?

9. Jūsų patirtis antikorupcinėje veikloje leidžia teigti, kad turėjote žinoti, jog privatizuojant sanatoriją „Pušynas“ pretendentai turi teisę atgauti anksčiau turėtą žemės nuosavybę šioje vietoje ir kad tokiu atveju tuo galės pasinaudoti Jūsų iki šiol nuo visuomenės slėpta sena draugė – Šventosios seniūnė Veronika Skeberdytė?

10. Kodėl iš pat pradžių sakėte netiesą – teigėte, kad nesate pažįstama su V. Skeberdyte?

11. Kodėl iš pradžių teigėte, kad nekvietėte V. Skeberdytės pas save į politinę komandą, o po to, kai žiniasklaida paviešino dokumentus, jau pripažįstate, kad ją kvietėte?

12. Kodėl V. Skeberdytei siūlėte tapti, kaip Jūs teigiate, padėjėja darbui su rinkėjais, kai tuo tarpu ji gyvena Šventojoje, o Jūs pati išrinkta Vilniaus mieste esančioje Panerių–Grigiškių rinkimų apygardoje? Jūsų rinkėjai gyvena Vilniuje, todėl V. Skeberdytei, gyvenančiai už 300 km, būtų labai sunku dirbti per tokį atstumą su Jūsų rinkėjais. Kokie gi tikrieji V. Skeberdytės įdarbinimo Jūsų politinėje komandoje motyvai?

13. Ar iškilus į viešumą Jūsų ryšiams su V. Skeberdyte kontaktavote su ja, ar ji Jums skambino, ar Jūs jai skambinote, ar buvote su ja susitikusi, ar susirašėjote su ja per interneto programėles?

14. Galbūt derinote šias pozicijas per tarpininką, pvz. bendrapartietę, abiejų Jūsų draugę, buvusią Seimo narę, konservatorę, dabartinę Klaipėdos r. savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Rasą Petrauskienę?

15. Koks šioje istorijoje yra buvusios Seimo narės Rasos Petrauskienės vaidmuo, nes žiniasklaida skelbia nuotraukas, kuriose jūs visos trys (kartu su V. Skeberdyte) smagiai leidžiate laiką – akivaizdu, kad Jus visas tris sieja daugiau nei vien partiškumas?

16. Jūsų ir V. Skeberdytės draugės, konservatorės, buvusios Seimo narės Rasos Petrauskienės, kelionių agentūra UAB „Poilsis pajūryje“ rūpinosi Rusijos piliečių interesais ir organizuodavo jų keliones į Palangą, gal tai ir yra Rusijos verslininkų planas privatizuoti sanatoriją ir sklypus užstatyti butais, kurį Jūs ir pradedate įgyvendinti?

17. V. Skeberdytės norimi atgauti sklypai kainuoja milijonus eurų, ar tiesiogiai ar per tarpininkus derinote, aptarinėjote su V. Skeberdyte, kokį atlygį Jums sumokėtų, jeigu tokia „operacija” pavyktų?

18. Kada paskutinį kartą bendravote su V. Skeberdyte? Ar Jūsų gyvenimo partneris, verslininkas Gintas Petkus buvo susitikęs ar kitaip kontaktavo su V. Skeberdyte iki skandalo ir po skandalo? Ar jūsų šeima turi nekilnojamojo turto, sklypų, butų pajūryje?

19. Kodėl Palangos m. TS-LKD skyrius pašalino V. Skeberdytę iš partijos narių?

20. Visai neseniai kritikavote ir reikalavote ministro Narkevičiaus atsistatydinimo dėl “kotletų”, vien dėl to, kad esą jis nesusimokėjo už pietus, o šiuo atveju akivaizdi partietės turtinių interesu protekcija, korupcinių ryšių įtarimai, visuomenės dezinformavimas – tai žymiai daugiau ir rimtesnis pagrindas apkaltai ir atsistatydinimui. Ką Jūs pati apie tai manote?

21. Ar ne laikas prisiimti atsakomybę – pasielgti pagal Jūsų deklaruojamus antikorupcinius moralios, skaidrios, vertybinės politikos standartus ir priešingai, nei elgiasi G. Landsbergis – atsistatydinti pačiai, nes iki šiol reikalaudavote tokio elgesio iš kitų politikų?

22. Ar sutiktumėte dėl šių klausimų pasitikrinti poligrafu – melo detektoriumi?

Seimo nariai:”

„Vakarinės Palangos” inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: