"Vakarinės Palangos" nuotr.

Šįvakar Vidaus reikalų miniterija pranešė, jog Palangos poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ bus perduotas Sveikatos apsaugos ministerijai, atsisakant minties jį likviduoti, o turtą pertduoti Turto bankui.

Šia žinią šįvakar savo paskyroje „Facebook“ socialiniame tinkle pasidalijo ir VRM ministrė A. Bilotaitė.

„Džiaugiuosi, kad kartu su sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu radome geriausią sprendimą: reabilitacijos įstaigų „Pušynas“ ir „Dainava“ savininko atstovo teisės bus perduotos Sveikatos apsaugos ministerijai. Šito siekėme tik pradėję Vidaus reikalų sistemos funkcijų peržiūrą. Dar liepą kreipėmės į SAM prašydami įvertinti galimybę perimti šias įstaigas savo žinion. Gruodį kreipėmės darkart, siūlydami įtraukti įstaigas į reformuojamą sveikatos priežiūros įstaigų tinklą.

Priėmus šį sprendimą laimės visi: VRM atsisako nebūdingų funkcijų, reabilitacijos paslaugos „Pušyne“ ir „Dainavoje“ toliau bus teikiamos plačiajai visuomenei, o mes įsipareigojame užtikrinti pareigūnų reabilitaciją, jos prieinamumą, didesnį finansavimą ir skaidrų skyrimo procesą. Kartu su pareigūnais ir profsąjungomis šiemet parengsime profesinių ligų prevencijos ir reabilitacijos paslaugų teikimo modelį“, – pranešė ministrė.

Į šią žinią sureagavo ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus. Jo įrašas socialiniame tinkle sparčiai plinta, o „Facebook“ vartotojai negaili pranešimui patiktukų ir bei palaikymo komentarų.

„Palanga sustabdė politinės valios traukinį! Reabilitacijos centras „Pušynas“ išsaugotas!“, – palangiškiams itin gera žinia dalijasi kurorto vadovas, teigdamas, kad ministrės A.Bilotaitės politinės valios traukinys neįveikė palangiškių užkardos.

„VRM ministrės A.Bilotaitės politinės valios traukinys neįveikė palangiškių užkardos. 40 dienų – tiek prireikė vidaus reikalų ministrei suprasti, kad jos deklaruota politinė valia negali būti viršesnė nei susitelkusios visos Palangos bendruomenės, miesto tarybos ir juos palaikančių Lietuvos žmonių nuomonė ir kad toji politinė valia nėra ekspreso traukinys, galintis be sustojimų riedėti tik tokiu maršrutu, kokį sugalvojo ministerijos vadovė – iš taško A (VRM) tiesiai į tašką B (Turto bankas).

Gruodžio 1 d. paskelbusi, kad Palangos poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“, kaip ir Druskininkų „Dainava“, yra likviduojamas ir visas šių įstaigų turtas perduodamas Turto bankui privatizuoti, šįvakar visai neseniai ministrė pranešė itin džiugią ir labai lauktą žinią – reabilitacijos įstaigų „Pušynas“ ir „Dainava“ savininko atstovo teisės bus perduotos Sveikatos apsaugos ministerijai.

Valio!!!“, – savo paskyroje rašo meras Š.Vaitkus.

Jis atkreipė dėmesį į ministrės teiginį, kad pastaroji neva džiaugiasi, „kad kartu su sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu radome geriausią sprendimą“. Tai skamba kiek komiškai žinant, jog būtent A.Bilotaitė kategoriškai ir kiek išmanydama bandė apginti savo poziciją, jog „Pušyną“ būtina likviduoti.

„Neabejotinai, aš taip pat džiaugiuosi, kad ministrė džiaugiasi, nes pagaliau priimtas būtent toks sprendimas, kokio siekiau aš, kaip miesto vadovas, kurio tikėjosi kaip mūro siena stojusi visa miesto Taryba, kreipusis į šalies vadovus su kategorišku prieštaravimu dėl „Pušyno“ likvidavimo ir skaičiais bei analize paremtais argumentais prašiusi elgtis valstybiškai, nenaikinti sanatorinio gydymo Palangoje, atsižvelgti į visos Lietuvos žmonių sveikatinimo poreikius bei inicijuoti „Pušyno“ perdavimą Sveikatos apsaugos ministerijos žinion.

Esu itin dėkingas ir Palangos bendruomenei, kuri susitelkė bei palaikė mano bei miesto Tarybos poziciją ir dalyvaudama palaikymo akcijoje, ir aktyviai diskutuojant socialiniuose tinkluose, ir renkant parašus. O jų, pasisakant už „Pušyno“ išsaugojimą, jau surinkta daugiau kaip 4,5 tūkstančio. Man šis bendruomenės palaikymas sprendžiant be galo sudėtingą „Pušyno“ išsaugojimo klausimą buvo itin svarbus ir įkvėpė jokiais būdais nenuleisti rankų. AČIŪ jums!

Norėčiau padėkoti ir Sveikatos apsaugos ministerijai bei ministrui A.Dulkiui, kad sutiko su mūsų pasiūlymu perimti įstaigą ir toliau teikti sanatorinį gydymą visos Lietuvos žmonėms.

Ačiū mūsų pusėn stojusiems Seimo nariams, dėkoju ir žiniasklaidai, kuri mus labai palaikė“, – savo pranešime teigia Palangos vadovas.

Jis akcentuoja, kad „Pušyno“ perdavimas Sveikatos apsaugos ministerijai – tai „visų mūsų pergalė išsaugant viešą interesą, išsaugant Palangai svarbią sanatorinio gydymo įstaigą bei 100 darbo vietų, nes dabar 100 šeimų nereikės pergyventi dėl savo ateities“.

„40 dienų – tiek vyko mūšis, kurio, be jokių abejonių, nesitikėjo ministrė A.Bilotaitė. Tačiau šįvakar vis dėlto norėčiau padėkoti ir ministrei, supratusiai, kad politinė valia negali nugalėti sveiko proto“, – „Facebook“ paskyroje parašė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

„Vakarinės Palangos“ inf.

1 KOMENTARAS

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: