Lietuvos policijos nuotr.

Pastaruoju metu žmonės itin daug laiko praleidžia socialiniuose tinkluose, vis dažniau reikiamų prekių įsigyja ar nebereikalingus daiktus bando parduoti pagal skelbimus internete. Klaipėdos apskrities pareigūnai nuolat primena, kad elektroninėje erdvėje elgtis būtina itin atsargiai ir apdairiai, nes sukčiai nesiliauja naudotis žmonių patiklumu.

Vien praėjusią savaitę, sausio 17 – 23 d., į Klaipėdos miesto ir rajono pareigūnus kreipėsi net 6 asmenys, nukentėję nuo sukčių. Pusė iš jų tikėjosi įsigyti „pigiai“ parduodamus butus ir neteko nuo 2000 iki 3000 eurų, kuriuos pardavėjais prisistačiusiems asmenims pervedė kaip rezervacijos mokestį. Kiti – ketino įsigyti arba parduoti mobiliuosius telefonus, tačiau arba prekės, arba pinigų – negavo.

Pareigūnai ragina neprarasti budrumo – ypač jei parduodamą daiktą įsigyti norintis asmuo susisiekia ne telefonu, o per įvairias programėles, atsiunčia nuorodas, dažniausiai neva kurjeriui užsakyti, į kurias reikalaujama suvesti asmeninę informaciją bei bankininkystės duomenis. Įtarimų turėtų sukelti ir tai, jei pinigus prašoma pervesti į kito, ne pardavėju prisistatančio asmens, banko sąskaitą – sukčiai taip bando „sumėtyti pėdas“ – siekia apsunkinti galimybes juos susekti.

Pareigūnai pataria nepasiduoti emocijoms – neskubėti spausti atsiųstų nuorodų, kad ir kokiu pretekstu jos būtų atsiųstos. Daug patikimiau ir saugiau, jei prie banko svetainės prisijungsite jums įprastu būdu, o ne per atsiųstas nuorodas, nes vienas neatsargus mygtuko paspaudimas gali pridaryti labai daug žalos. Parduodant prekes patariama įsitikinti, kad pinigai tikrai yra pervesti į jūsų sąskaitą ir tik tada išsiųsti ar perduoti jos pasiimti atvykstančiam asmeniui.

Visada rekomenduojama pasiskaityti komentarus apie pirkti ar parduoti ketinančius asmenis, saugotis siūlančių neįtikinamai mažas kainas, vengti išankstinių mokėjimų nepažįstamiems ar menkai pažįstamiems asmenims, prieš tai neįsitikinus, kad tai ne sukčių pinklės.

Jei vis dėlto pakliuvote į sukčių pinkles, ar bent įtariate ketinimus sukčiauti – visada praneškite policijai bendruoju pagalbos telefonu 112 arba per www.epolicija.lt

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: