Rafaelis Nadalis. Reuters nuotr.

Aukščiausio lygio tenisas jau yra sugrįžęs, o naujasis sezonas prasidėjo sausio mėnesį. Įspūdingame „Australian Open“ turnyre triumfavo fantastiškai atrodęs Rafaelis Nadalis, kuris savo įspūdingą formą demonstruoja ir toliau.

2022-ųjų turnyras startavo „ATP Taure“, kuriame kovojo rinktinės. Šiame turnyre įspūdingai triumfavo Deniso Shapovalovo ir Felixo Auger-Aliassime vedama Kanados rinktinė.

Po to sekė keturi 250 turnyrai, kuriuose triumfavo Gaelis Monfilsas, Rafaelis Nadalis, Aslanas Karatsevas bei Thanasi Kokkinakis.

Po jo iškart įvyko pirmasis „Didžiojo Kirčio“ turnyras „Australian Open“, kuriame po nuostabaus finalo triumfavo jau minėtas Rafaelis Nadalis. Ispanas finale iki trijų setų atsiliko 0-2, tačiau sugebėjo įveikti dabartinę pirmąją pasaulio raketę Daniilą Medvedevą 3-2 ir taip iškovoti istorinį 21-ąjį didžiojo kirčio titulą.

Po šio turnyro įvyko dar trys 250 turnyrai, kuriuose triumfavo Albertas Ramosas-Vinolas, Joao Sousa bei Alexanderis Bublikas.

Vėliau 500 turnyre pirmąjį savo titulą karjeroje iškovojo Felixas Auger-Aliassime, kuriam tai buvo devintas karjeros finalas ir tik pirmasis sėkmingas.

Po šio turnyro sekė du 250 turnyrai, kuriuose triumfavo Reilly Opelka bei Casperas Ruudas, o antrame sezono 500 turnyre triumfavo Carlosas Alcarazas.

Po jo dar sekė trys iš eilės 250 turnyrai ir juose triumfavo Roberto Bautista Agutas, Cameronas Norrie bei Andrejus Rublevas. Vėliau sekė du iš eilės 500 turnyrai ir juose triumfavo ir vėl Andrejus Rublevas bei dar karą šį sezoną savo jėgą demonstravo Rafaelis Nadalis.

Po to sekė 250 turnyras Čilėje, kuriame triumfavo Pedro Martinezas ant grunto, o šiuo metu jau prasidėjo ATP 1000 turnyras Kalifornijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose.

„BNB Paribas Open“ turnyras Indian Wells varžosi fantastiško lygio tenisininkai, tačiau jame nėra antrosios pasaulio raketės – Novako Djokovičiaus. Serbas negali rungtyniauti Jungtinėse Amerikos Valstijose, kadangi neturi COVID-19 skiepo. Vis dėlto, serbas buvo registruotas šiame turnyre, tačiau paskutinę akimirką iš jo pasitraukė, todėl antroji turnyro raketė liko laisva.

Štai teisėjo bokštelį užpuolęs, teisėją prigąsdinęs ir be rimtesnių nemalonumų apsiėjęs Alexanderis Zverevas šiame turnyre buvo trečioji raketė, tačiau jau pirmajame savo mače buvo eliminuotas Tommy Paulo, vietinio tenisininko iš JAV.

Skirtingo paminėjo yra vertas Rafaelis Nadalis, kuris tiesiog kūrė stebuklus, kuriuos sunkiai galėjo įžvelgti net ir TOPsport lažybos internetu. Legendinis kairiarankis ispanas R. Nadalis su amerikiečiu Sebastianu Korda kovojo dvi su puse valandos ir turėjo kaip reikiant pavargti norint įveikti 38-ąją pasaulio raketę.

21-erių amerikietis puikiai priešinosi kur kas vyresniam varžovui, nors pirmajame sete vaizdas buvo liūdnas. R. Nadalis be didesnio vargo triumfavo pirmajame sete 6-2, tačiau jau antrajame patyrė netikėtą šoką ir palaimėjo 1-6.

Trečiajame sete vaizdas taip pat atrodė kiek gąsdinančiai R. Nadalio fanams. Ispanas pirmąjį geimą laimėjo užtikrintai servuodamas, tačiau S. Korda greitai rezultatą išlygino. Trečiąjį geimą R. Nadalis laimėjo sausu rezultatu ir išsiveržė į priekį 2:1, tačiau tuomet S. Korda laimėjo savo padavimą, sugebėjo nubreikinti R. Nadalį, laimėti dar vieną savo padavimą ir priartėti prie pergalės antrą kartą iš eilės laimint varžovo servą (5:2).

S. Korda stojo uždaryti mačo savo padavimais, tačiau tuomet įsijungė R. Nadalio meistriškumas, ispanas laimėjo keturis geimus iš eilės (6:5), nusiuntė mačą į pratęsimą ir jame užtikrintai laimėjo. 

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: