Interneto nuotr.

Jonas Augulis

Lengvumas, paprastos formos, natūralios medžiagos ir žemės spalvos – pagrindiniai skandinaviško stiliaus bruožai. Šio stiliaus erdvės – praktiškos, todėl kiekviena detalė yra apgalvota. Besirenkantiems grindų dangą specialistai siūlo medį. Skandinaviško stiliaus estetiką ir funkcionalumą šis atskleidžia bene geriausiai. Tad trumpai apžvelkime, kokiomis spalvomis ir klojimo raštais išsiskiria šio stiliaus namų pagrindas.

Spalvų paletė

Dažniausiai skandinaviškas interjeras kuriamas taikant šviesią spalvų paletę. Todėl šviesios parketlentės– klasikinis šio interjero pasirinkimas. Prie šviesaus namų pagrindo lengva derinti baldus ir kitas namų detales. Norintiems įnešti modernumo, vertėtų rinktis šviesių, „balintų“ ar blankesnių spalvų parketą.

Vis dėlto, jei norite, kad grindys būtų namų akcentas, galite pasirinkti ir tamsesnį jų atspalvį. Interjero dizaineriai teigia, jog tamsios grindys skandinaviškame stiliuje yra vienas stipriausių interjero elementų. Prie tamsesnio atspalvio grindų dažniausiai derinami neutralių spalvų baldai ir baltos ar pilkos sienos.

Klojimo raštai

Skandinaviškas stilius „švenčia“ natūralumą, todėl svarbu, jog grindys išlaikytų natūralią medžio tekstūrą – šiam stiliui tinka tiek lengva, tiek išraiškingesnė. Tiesa, įdomesnius sprendimus bei norimą efektą galima išgauti ne tik tekstūromis, bet ir pasinaudojus įvairiais lentų klojimo būdais.

Šiai dienai išskiriami 3 populiariausi parketlenčių klojimo raštai:

  1. Tradicinis. Tai klojimas skersai arba išilgai pagal lentų kryptį. Šis parketo raštas, vertinant žaliavų ir klojimo darbus – pats ekonomiškiausias pasirinkimas.
  • Įprasta eglutė. Tai grindų klojimas, kurio metu lenteles meistrai sujungia 90°C kampu (vienos lentelės galas prijungiamas prie kitos šono). Eglutę galima formuoti iš skirtingo ilgio, pločio bei spalvų lentų, taip sukuriant pageidaujamą rašto efektą.
  • Prancūziška eglutė. Kitaip dar vadinama Chevron. Tai lentelių, nupjautų 45°C kampu, sujungimas viena su kita. Formuojant šį raštą, būtinas ypatingas atidumas ir tikslumas.

Šiai dienai vis labiau populiarėja eglutės pasirinkimai. Tačiau galutinis sprendimas priklauso ne tik nuo asmeninio poreikio, bet ir erdvės. Jei meistrai patvirtino, kad galite rinktis bet kurį iš aukščiau minėtų klojimo būdų, pradėkite nuo bendros namų vizijos vertinimo. Jeigu norite paprastumo, rinkitės tradicinį klojimo būdą, jeigu išskirtinumo – vieną iš eglučių variacijų.

Skandinaviškas stilius šiandien – itin populiarus. Nenuostabu, nes skandinaviško interjero namai alsuoja natūralia gamta ir dvelkia ramybe. Grindys, kaip ir bet kurio kito braižo namuose, yra viena svarbiausių ilgalaikių investicijų. Tad, jeigu ieškote aukštos kokybės, natūralios grindų dangos, ją galite rasti paspaudę ant šios nuorodos: https://wilbergs.com/parketas/.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: