Aldo Kazlausko nuotr.

Palanga jau rytoj, šeštadienį, kviečia prasmingai ir įdomiai praleisti laiką, užmegzti naujų pažinčių, o kartu ir ištiesti pagalbos ranką Ukrainos karo pabėgėliams, apsistojusiems Palangoje – kurorte vyks paramos renginys „Lietuvos ir Ukrainos draugystės diena“. Ji prasidės vidurdienį ir tęsis iki pat vėlyvo vakaro.

Prasmingai praleistas laikas

Šiame Jūratės ir Kastyčio skvere vyksiančiame paramos, palaikymo, supratimo ir draugystės renginyje bus visko – ir gardaus ukrainietiško bei lietuviško maisto, ir suvenyrų su ukrainietiška simbolika, bus atrakcijų vaikams, skambės lietuviška bei ukrainietiška muzika, nuo karo pasitraukusiems ukrainiečiams bus teikiama jiems aktuali informacija.

Paramos renginio metu surinktos lėšos bus pervestos į specialią sąskaitą bei bus skirtos Palangoje apsistojusių Ukrainos karo pabėgėlių būtiniausioms reikmėms.

Bendra veikla

„Idėja surengti paramos renginį Palangoje apsistojusiems karo pabėgėliams kilo miesto merui Šarūnui Vaitkui. Mes, kultūros srities darbuotojai, taip pat – vietos verslininkai bei tautodailininkai labai entuziastingai palaikėme šį siūlymą, ir visi kartu ėmėme dėlioti būsimojo renginio scenarijų. Ieškojome formų, kaip šiame paramos ir draugystės renginyje lietuviai ir ukrainiečiai galėtų veikti kartu“, – kalbėjo N. Stasiulis.

Idėjų, ką būtų galima pasiūlyti šio renginio svečiams, išsakė ne tik pagrindiniai organizatoriai, bet ir ukrainiečiai, ir tai džiugina, nes būtent bendra veikla yra šio paramos renginio svarbiausia mintis.

„Džiaugiamės sulaukę nemažai ukrainiečių savanorių, tiesiogiai prisidėsiančių prie renginio – norą padėti pareiškė apie 40 Ukrainos karo pabėgėlių. Šios moterys kartu su Palangos kavinių bei restoranų virtuvių meistrais gamins ukrainietiškus patiekalus, kartu su mūsų tautodailininkais kurs suvenyrus“, – sakė N. Stasiulis.

Gardus maistas

Jūratės ir Kastyčio skvere ne tik gera nuotaika, bet ir gardūs kvapai pasklis jau nuo ryto – nors Lietuvos ir Ukrainos draugystės diena prasidės vidurdienį, pasirengimo darbai vyks jau gerokai anksčiau. Lietuvių ir ukrainiečių bendrų pastangų dėka šeštadienį atvykusieji į Palangą Jūratės ir Kastyčio skvere turės galimybę paskanauti abiejų tautų patiekalų. „Tarp Palangoje apsistojusių ukrainiečių yra moteris, kuri buvo maisto technologė Ukrainos armijoje. Ji, padedama Palangos užkardos pasieniečių, jų lauko virtuvėje virs ukrainietiškus barščius“, – paklaustas, ką neįprasto bus galima paskanauti, sakė N. Stasiulis. 

Be kitų patiekalų, paragauti bus galima ir išskirtinės žuvienės – „Stintų ordino“ pasididžiavimo. „Tai – jau legendine tapusi tiršta žuvienė, kurią „Stintų ordino“ riteriai svečiams siūlo kiekvienos Stintų šventės metu“, – kalbėjo renginio organizatorius. O štai Vydmantų bendruomenė renginio svečius nusiteikusi pavaišinti išskrtiniu grilio troškiniu.

„Beplanuojant šį renginį gimė mintis surengti ir bendrą suneštinį lietuvių bei ukrainiečių vaišių stalą. Čia labai aktyvi yra bendruomenė „Palangos santarvė“, – pridūrė N. Stasiulis.

Kvies kavinės bei restoranai

Skonių susitikimai vyks ne tik Jūratės ir Kastyčio skvere, bet ir visame mieste – pasak Palangos viešbučių ir restorano asociacijos prezidentės Ingridos Valaitienės, kurorto viešojo maitinimo įstaigos, prisijungusios prie šio paramos renginio, siūlys paskanauti lietuviškų bei ukrainietiškų patiekalų, pagamintų pagal labai įvairius receptus, ne tik po atviru dangumi. „Kavinėse bei restoranuose bus siūloma įvairių patiekalų – pradedant ukrainietiškais barščiais, specialiu meniu, baigiant penkių patiekalų degustacine vakariene“, – sakė I. Valaitienė.

Kur galima ne tik skaniai papietauti, bet kartu ir paaukoti Palangoje apsistojusiųjų Ukrainos karo pabėgėlių reikmėms, rasite specialiai šiam paramos renginiui išleistame „Skonių žemėlapyje“. Prie Lietuvos ir Ukrainos draugystės dienos jungiasi šie kurorto restoranai bei kavinės: „Pineta“, „Vanagupė“, „Selfish Bistro“, „Žuvinė“, „Restoranas 4“, „Senoji Hansa“, „Sporto lizdas“, „Resort Pub“, „Monika“, „Molinis ąsotis“, „Onorė“, Vila „Žvaigždė“, „Barcode Palanga“, „Gras“, „Žuvėdra“, „Vandenis“, „Pelikanas, Vila „Ramybė“, „Meat Steak House“ bei „HBH Palanga“. 

Kurs suvenyrus ir papuošalus

Pasimėgavus geru maistu, norėsis ir akis paganyti, įsigyti lietuviška bei ukrainietiška tematika sukurtų suvenyrų, o galbūt ir patiems išbandyti savo meninius sugebėjimus. Čia renginio svečiams į pagalbą atskubės Palangos menininkai bei kurorte apsistojusios karo pabėgėlės. Kelios ukrainietės dailininkės siūlys įsigyti savo kurtų paveikslų, iš kurių dalis bus tapoma „gyvai“ Jūratės ir Kastyčio skvere. Auksarankės moterys vietoje kurs ir įvairius papuošalus. Ne tik pačios kurs, bet ir kvies šį meną išbandyti visus norinčius renginio svečius.

Beje, ši veikla išskirtinių sugebėjimų nepareikalaus – pasak Palangos tautodailininko Alberto Bukausko, patiems pasigaminti bus siūloma greitai ir paprastai sukuriamus papuošalus – žiedus, apyrankes, gėlių vainikėlius ir pan., taip pat – paprastus suvenyrus su ukrainietiška atributika. „Neabejoju, renginio svečiams bus įdomu ne tik pamatyti, kaip kuriami ukrainietiški suvenyrai, bet ir patiems pabandyti tai padaryti“, – kalbėjo A. Bukauskas.

Lietuvos ir Ukrainos draugystės dieną neliks pamirštas ir mūsų pasididžiavimas – gintaras. Iš jau parengtų pusgaminių – gintaro karoliukų – norintieji galės susiverti draugystės apyrankes. Čia taip pat pagelbės ukrainietės savanorės. „O jei oras leis, visi drauge, kartu su norinčiais renginio svečiais, kursime Lietuvos ir Ukrainos vėliavų juostą-girliandą, kuria papuošime Jūratės ir Kastyčio skverą“, –  pridūrė tautodailininkas.  

Jūratės ir Kastyčio skvere visi norintys galės užrašyti savo palinkėjimus, sveikinimus Ukrainai – specialiai tam tikslui bus įrengtas tentas, pavadintas „Draugystės žodžiai“.

Pramogos vaikams

Vaikams šventinę nuotaiką padės sukurti renginyje siūlomi balionai su lietuviška ir ukrainietiška atributika, mažieji taip pat bus kviečiami į piešimo užsiėmimus kartu su mokytoja ukrainiete, bus galima pasinerti į pasakų pasaulį išbandžius piešimo ant veido pramogą, norintieji galės dalyvauti edukacijose bei pasimokyti maisto smeigtukų, mini vėliavėlių gamybos.

Na, o aktyvių pramogų mėgėjai laukiami J. Basanavičiaus gatvėje įsikūrusiame Vasaros parke – batutai po atviru dangumi, įvairios laipynės tikrai patiks mažiesiems ir nepaliks abejingų. Kartu tai bus ir galimybė mažiesiems užmegzti naujas draugystes.   

Gera muzika

Gerą nuotaiką tiek mažiems, tiek dideliems palaikys Jūratės ir Kastyčio skvere koncertuosiantys atlikėjai. Scenoje vienas kitą keis žymūs dainininkai, tarp kurių – grupė „Kitava“, dainininkė Rasa Serra su saksofonistu Laimonu Urbiku, Steponas Januškas su pianistu Arnoldu Jankūnu, Karolis Rupkus, Ukrainiečių kultūros ir švietimo centro „Rodyna“ kolektyvai.

Koncertą užbaigs analogų neturintis jaunatviškas profesionalų trio – „Voiceless“. Šio kolektyvo muzikiniai instrumentai – būgnai ir dvi violončelės. Naujai ir patraukliai skambės populiariosios muzikos bei gerai žinomus roko kūriniai.

Suteiks informaciją

Palangoje apsistoję Ukrainos karo pabėgėliai bus kviečiami ir į informacinius susitikimus – specialiai tam tikslui įrengtoje palapinėje specialistai atsakys į ukrainiečiams kylančius klausimus, susijusius su darbo paieška, socialine ar švietimo sistema ir kt. Čia taip pat darbo ieškantys ukrainiečiai galės užsiregistruoti ar gauti tiesioginius potencialių darbdavių kontaktus, atsakingų institucijų teisines konsultacijas. 

Parems karo pabėgėlius

Paramos renginio metu surinktos lėšos bus pervestos į specialią BĮ „Palangos socialinių paslaugų centras“ paramos sąskaitą Nr. LT64 7180 6000 0313 0554, mokėjimo nurodymo paskirtyje įrašant „Parama ukrainiečiams Palangoje“ ir bus  skirtos kurorte apsistojusiems Ukrainos karo pabėgėliams paremti. Paremti Palangoje apsistojusius ukrainiečius galime ir kiekvienas iš mūsų.

Palangos savivaldybės inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: