Futbolo treneriai G.Juška (kairėje) ir M.Balasanovas. "Vakarinės Palangos" koliažas

Jonas Augulis

Pastarosiomis dienomis diskusijos apie vaikų futbolą Palangoje ne juokais įsisiūbavo. Pirmasis žibalo į šią audrą įpylė privataus vaikų futbolo klubo „Gintaras“ vadovas bei tuo pačiu metu Palangos sporto centro (PSC) treneris Marselis Balasanovas. Atsakant į tai viešą atvirą laišką išplatino PSC treneriai, o su vaikais dirbantis kitas treneris Gvidas Juška stebėjosi, kad jo auklėtinių pasiekimai vadinami „menkais“.

Kreipėsi į miesto tarybą, žiniasklaidą, Darbo inspekciją

Kaip jau rašyta, Palangos miesto savivaldybės tarybos kovo 10 dienos posėdžio išvakarėse miesto tarybos narius pasiekė Palangos sporto centre dirbančio futbolo trenerio Marselio Balasanovo, kuris yra ir privataus vaikų futbolo klubo „Gintaras“ vadovas bei treneris, laiškas dėl situacijos sporto centre.

Be viso kito, M.Balasanovas teigė patiriantis Palangos sporto centro vadovų atvirą ir nekontroliuojamą puolimą, žeminimą ir ignoravimą, kitaip tariant mobingą. Treneris tikino, kad neva sulaukia ne tik nepagrįstų kaltinimų ir patikrinimų, tačiau ir laikinojo Sporto centro direktoriaus Arūno Maciaus grasinimų atleisti iš darbo, o tuomet neva M.Balasanovo treniruojami vaikai negalės naudotis nė viena futbolo aikšte bei kitomis sporto bazėmis. Treneris taip pat teigė, kad per trejus darbo Sporto centre metus savo auklėtiniams negavo jokio būtino inventoriaus, nuolat susiduria su problemomis skiriant transportą.

Panašų M.Balasanovo laišką gavo ne tik miesto taryba, bet ir kai kurios žiniasklaidos priemonės, jis parašė skundą ir Darbo inspekcijai.

Teigia padaręs tiek, kiek nepadaryta per visą Palangos istoriją

Savo poziciją prieš kelias dienas M.Balasanovas išdėstė ir savo paskyroje „Facebooke“.

„Prieš 8 metus iš komos būsenos atgaivinau futbolą Palangoje. Dabar futbolas mūsų dėka tapo populiariausia sporto šaka Palangoje. Tiek, kiek mums pavyko padaryti per tuos 8 metus, vaikų futbole nebuvo padaryta per visą Palangos istoriją. Dirbau taip sėkmingai, kad pavyko atidaryti akademiją net ir Klaipėdoje.

Palangos sporto centre tiek vaikai, tiek treneriai yra dalinami į savus ir nesavus. Jei turi bendrų interesų su vadovais, esi mylimas ir globojamas, jei veiklą vykdai be jų ir dirbi sėkmingai, esi nuolat puolamas, žeminamas ir provokuojamas, nes esi jiems konkurentas.

Aš tikiu mūsų miesto valdžia, dėl to ir kreipiuosi į miesto tarybą, kad visi atkreiptų dėmesį į šią Palangos sporto problemą. Neabejoju mūsų valdžia ir tikiuosi, kad greitai mes turėsime sveiką atmosferą dirbti vaikų labui ir kad visi Palangos vaikai turės lygias sąlygas sportuoti, ir vaikai nebus skriaudžiami vien dėl to, kad pasirinko mane kaip trenerį“, – savo paskyroje socialiniame tinkle parašė vaikų klubo „Gintaras“ vadovas.

Marselis Balasanovas. FB nuotr.

Aukštus auklėtinių pasiekimus vadina menkais?

Į M.Balasanovo teiginius, neva jam per aštuonerius metus pavyko padaryti daugiau nei kitiems per visą Palangos istoriją, netruko sureaguoti žinomas šalyje futbolininkas, o dabar Palangos sporto centro futbolo treneris Gvidas Juška.

„Palangos sporto centre dirbu nuo 2016 metų ir norėčiau atsakyti į klaidingai viešojoje erdvėje skleidžiamą informaciją apie Palangos futbolą lankančių vaikų pasiekimus“, – komentare po straipsniu „Vakarinės Palangos“ puslapyje „Facebooke“ parašė G.Juška.

Jis pateikė duomenis apie Palangos sporto centro jo treniruotų ir dabar treniruojamų futbolo grupių pasiekimus:

2016 m. U-16 I lyga, I vieta Lietuvoje (11×11).

2017 m. U-17 I lyga, I vieta Lietuvoje (11×11).

2017 m. U-17 Elitinė lyga, IV vieta Lietuvoje (11×11).

2018 m. U-19 I lyga, I vieta Lietuvoje (11×11).

2019 m. U-19 Elitinė lyga, VI vieta Lietuvoje (11×11).

2019 m. U-13 Wellkid lyga, I vieta Vakarų regione, B divizione (9×9).

2020/21 m. U-15 I lyga, III vieta Šiaurės-Vakarų regione (11×11)

2021/22 m. U-16 I lyga, Šiaurės-Vakarų regione, FC “Kuršiai” komanda šiuo metu yra I-oje vietoje pagal turnyrinę lentelę, nes čempionatas vis dar vyksta (11×11).

Anot trenerio G.Juškos, beveik visi iš šių laimėjimų pasiekti žaidžiant 11 prieš 11 žaidėjų, t. y. žaidžiant tikrąjį futbolą, o ne „vaikiškus čempionatus, kuriuose žaidžiama 5×5 ar 7×7“ (turima omenyje M.Balasanovo FK „Gintaras“ vaikų dalyvavimus turnyruose – aut. past.).

„Taip pat, norėčiau paminėti buvusį Palangos sporto centro auklėtinį, Karolį Laukžemį, kuris kasmet yra kviečiamas į Lietuvos Nacionalinę vyrų futbolo rinktinę, bei Valdą Paulauską, kuris visada buvo kviečiamas į savo amžiaus šalies rinktines, o dabar yra kviečiamas atstovauti mūsų šaliai U-21 vaikinų futbolo rinktinę“, – komentare parašė G.Juška.

Jis nuogąstavo, kad Palangos sporto centre treniruojamų jo auklėtinių užimtos labai aukštos pozicijos ir pasiekimai žaidžiant pirmojoje ar elitinėje Lietuvos futbolo lygose yra vadinami “menkais”. „Apie juos nežino net ir sporto centre dirbantis futbolo treneris, mūsų kolega“, – stebėjosi G.Juška, kalbėdamas apie M.Balasanovą.

Treneris G.Juška ir jo auklėtiniai. FB nuotr.
Treneris G.Juška ir jo auklėtiniai. FB nuotr.

Bando vystyti komunizmo teoriją?

Priminsime, jog atvirame dvidešimties Palangos sporto centro trenerių laiške pirmiausia buvo pasisakyta apie tai, jog M.Balasanovo stojusi ginti miesto tarybos narė Svetlana Grigorian nebuvo susitikusi su visais Centro treneriais ir neišklausė jų nuomonės, bet nuotoliniu būdu, gyvendama Vilniuje, padarė išvadas, kad šioje biudžetinėje įstaigoje tvyro chaosas, o M.Balasanovas čia neva patiria mobingą.

Atvirame trenerių laiške, be kita ko, rašoma, kad M.Balasanovas, būdamas ir privataus FK „Gintaras“ vadovu ir antraeilėse pareigose dirbdamas vaikų futbolo treneriu Palangos sporto centre, galimai gerokai supainiojo viešus ir privačius interesus.

„Marselis Balasanovas yra vaikų futbolo klubo „Gintaras“ vadovas ir treneris, tuo pat metu  jis dirba ir Palangos sporto centre antraeilėse pareigose. M.Balasanovas Sporto centre treniruoja apie 50 vaikų. Savo iniciatyva treneris skatina ir nukreipia šiuos Sporto centro auklėtinius vėliau kartu su dar apie 50 ar 60 vaikų papildomai lankyti ir privačias treniruotes jo privačiame futbolo klube „Gintaras“. Čia už užsiėmimus vaikų tėveliams tenka nemažai mokėti ir šio klubo treneriams, ir už treniruotėms reikalingas sporto bazes, transportą ir kt.“, – rašoma atvirame laiške.

Jame nurodyta, jog M.Balasanovas pageidauja, jog tiek Palangos sporto centro bazė – futbolo aikštė, sporto salė – užsiėmimams, tiek transportas vykti į varžybas būtų nemokamai suteikiamas visiems iki vieno FK „Gintaras“ auklėtiniams, nepriklausomai nuo to, ar jie yra Sporto centro ugdytiniai, ar ne.

Tokios pat sąlygos naudotis nemokamai Palangos sporto centro sporto bazėmis ir transportu, M.Balasanovo teigimu, turėtų būti sudarytos ir visiems kitiems privataus FK „Gintaras“ treneriams, o jų yra šeši.

„Akivaizdu, jog M.Balasanovas taip bando spręsti savo privataus klubo reikalus, tarp jų ir finansinius, Palangos savivaldybės biudžeto sąskaita ir nenori sutikti su tuo, kad tai ir negalima, ir neįmanoma, ir neteisėta. Kitaip tariant, privataus vaikų futbolo klubo „Gintaras“ vadovas M.Balasanovas bando vystyti komunizmo teoriją, jog niekas, niekam ir niekaip neturi kainuoti, tiksliau gali kainuoti, bet ne jo klubui, o biudžetinei įstaigai Palangos sporto centras, dar tiksliau – Palangos miesto savivaldybės biudžetui. Tačiau komunizmo apraiškos jo paties privačiame klube nebūtų plėtojamos – klubo auklėtinių tėvams ir toliau reiktų mokėti“, – apie galimai nesąžiningus FK “Gintaras“ auklėtinių tėvelių bei visų kitų Palangos sportuojančių vaikų atžvilgiu M.Balasanovo pageidavimus rašoma atvirame kitų trenerių laiške.

Primename, kad Palangos sporto centre visiems jo auklėtiniams užsiėmimai ir sporto bazės nieko nekainuoja – tai dengiama iš Palangos savivaldybės biudžeto.  Tokius asignavimus kiekviena vietos valdžia gali skirti tik savo savivaldybės vaikams, lankantiems biudžetines įstaigas.

Palangos sporto centro nuotr.

„Kažkokia boba pavarė ant Sporto centro“

Tiesa, „Vakarinei Palangai“ paskelbus atvirą Palangos sporto centro trenerių laišką, vienas iš pasirašiusiųjų Erikas Cchovrebovas pranešė atšaukiąs savo parašą.

„Atsiimu savo parašą iš Palangos sporto centro trenerių viešo laiško. Pasirašiau nesusipažinęs ir neperskaitęs šio laiško turinio. Dirbu savo darbą, noriu, kad atmosfera sporto centre būtų taiki ir kad darytume tai, ką mokame geriausiai – ugdytume būsimus Lietuvos čempionus“, – komentare „Vakarinės Palangos“ puslapyje socialiniame tinkle parašė treneris.

Vienas iš Palangos leidinių cituoja neįvardyto trenerio privačią žinutę Marseliui Balasanovui: „Man Macius (Arūnas Macius – laikinasis Palangos Sporto centro direktorius – aut.)  atnešė lapus pasirašyti, tipo kažkokia boba pavarė ant Sporto centro, tai visi treneriai pasirašo. Neturėjau laiko gilintis, kas ten ir kaip, tai pasirašiau“,  – teigiama privačioje žinutėje.

Šio trenerio minima „kažkokia boba“ – tai Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian.

1 KOMENTARAS

 1. MB jau daug metu gyvena kazkokiam paraleliniam savo susikurtame pasaulyje.Grizti i realybe padetu alkoholio nevartojimas ir saves keitimas.Tada viskas butu paprasciau.
  Jei pats nenusileis ant zemes, kas mazai tiketina su tokiu charakteriu, tada laikas viska sutvarkys.
  Bet ateitis jo yra miglota.Beveik su visa zemaitija susipykes, neturi jis gero vardo ir jo nebetures, nes lipa visiems per galvas tik sau naudos ieskodamas.
  Treniruoti uz pinigus vaikeliukus nuo 4 m iki 12 m didelio mokslo nereikia.Svarbiausia itikti vaikeliuku mamytems, tetukams, tureti prabangu laikrodi,bmw ir striuke iki zemes…
  Deja, kokiais pasiekimais vaiku futbole jis gali pasigirti ? Apart vaikeliuku 5×5 ar 7×7 turnyreliu nugaletojais, uz kuriuos teveliukai dosniai moka ir to nejausdami yra uzliuliuojami didziojo Palangos futbolo gelbetojo.
  Kur tie jo vaikiukai 15, 16, 17, 18 metu ? Kur jo komanda 11×11 ? Kur pasiekimai ?
  Jis sako prikele is komos Palangos futbola ? Rimtai ? Kur jo iniciatyva pritraukti investuotojai, kur naujos sporto bazes, aiksteles, logistika ? Kur jo treniruotas jaunimas nuo 15 iki 18 metu ?
  Apie ka kalba eina ? Neuzliuliuoti zmones patys atsirinks…
  Nuo pat savo „trenerio karjeros” pradzios murkdosi su vaikiukais pamiskese, garduose ir pats nieko realaus, apciuopiamo nedarydamas vis kaltina kitus lipdamas visiems per galvas ir visom imanomom priemonem ieskodamas sau finansines naudos.
  Didysis mesijas taip neturetu elgtis.
  Galu gale inicialai MB dar nereiskia Mercedes Benz 🙂

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: