Pabėgėlių iš Ukrainos vaikai lanko Palangos mokyklas. Savivaldybės nuotr.

Palangos miesto savivaldybės bei kurorto Viešbučių ir restoranų asociacijos bendradarbiavimo dėka Ukrainos karo pabėgėlių, apsistojusių kurorte, mokyklinio amžiaus vaikai galės nemokamai maitintis ir Velykų atostogų metu.

Palangos viešbučių ir restoranų asociacija ne tik sudalyvavo kurorto mero Šarūno Vaitkaus iniciatyva praėjusį savaitgalį surengtoje Ukrainos ir Lietuvos draugystės šventėje, bet ir skyrė karo Ukrainoje pabėgėliams, apsistojusiems Palangoje, pietų kuponus.

„Prasidėjus karui Ukrainoje mus susitikti pakvietė Palangos meras Šarūnas Vaitkus. Jis akcentavo, jog visi kartu susitelkę turime padėti karo Ukrainoje pabėgėliams, tad Palangos verslo pagalba bus nuolat reikalinga. Kurorto viešbučiai negali pasiūlyti savo kambarių pabėgėliams ilgalaikei nuomai, be to, ir žmonėms gyventi reikalingos namų, o ne viešbučių sąlygos, todėl pasvarstę nusprendėme, jog, jei negalime prisidėti nakvyne, padėsime maitinant į Palangą atvykusius nuo karo bėgusius žmones“, – kalbėjo Ingrida Valaitienė, Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė.

Asociacija už narių lėšas nupirko ir perdavė Palangos miesto savivaldybei 1300 pietų kuponų už 5850 eurų, jie skirti Palangoje apsistojusiems karo Ukrainoje pabėgėliams.

Gavusieji kuponus galės jiems patogiu metu apsilankyti kurorto kavinės „Rūta“ savitarnos valgykloje „Svetainė“ ir išsirinkti iš dienos pietų patinkančius valgius. Bus pasiūlyta ir sriubos, ir karštas patiekalas pasirinktinai iš trijų ar keturių tądien būsiančių valgiaraštyje, ir gėrimas.

Palangos savivaldybės administracijos pagalbos karo Ukrainoje pabėgėliams, apsistojusiems Palangoje, koordinacinės grupės sprendimu, kurorto Viešbučių ir restoranų asociacijos padovanoti pietų kuponai jau perduoti miesto mokykloms, kur bus paskirstyti čia besimokantiems ukrainiečiams vaikams. Netrukus prasidės Velykų atostogos ir pabėgėlių vaikai, lankantys mokyklas, nebeturės galimybių nemokamai maitintis ugdymo įstaigose. Tad tokiu būdu bus pasirūpinta, kad moksleiviai ir atostogų metu galėtų nemokamai pietauti. Kiekvienam Ukrainos pabėgėlių mokyklinio amžiaus vaikui bus sudarytos galimybės kavinės „Rūta“ savitarnos valgykloje „Svetainė“ nemokamai maitintis penkias dienas.

Kupono galiojimas laikas nėra ribotas.

Palangos miesto savivaldybės bei kurorto Viešbučių ir restoranų asociacijos bendradarbiavimo dėka ukrainiečiams moksleiviams iki šio penktadienio popietės bus paskirstyta beveik 1000 kuponų, likusioji dalis bus perduota neįgaliems pabėgėliams, mamoms su kūdikiais, tiems, kurių finansinė padėtis ypač sudėtinga, o taip pat palikta tokios pagalbos reikalingiems naujai atvykusiems ukrainiečiams.

Šio ryto duomenimis, Palangos mokyklose mokosi 186 mokyklinio amžiaus vaikai iš Ukrainos, iš viso Palangoje apsistojo 781 karo pabėgėlis.

Paremti Palangoje apsistojusius ukrainiečius galite ir kiekvienas iš Jūsų. Tai galima padaryti pervedant lėšas į specialią BĮ „Palangos socialinių paslaugų centras“ paramos sąskaitą Nr. LT64 7180 6000 0313 0554, mokėjimo nurodymo paskirtyje įrašant „Parama ukrainiečiams Palangoje“.

Palangos savivaldybės inf.

Taip pat skaitykite: