"Vakarinės Palangos" nuotr.

Šiandien posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba vienbalsiai pritarė siūlymui demontuoti Palangos centre esantį obeliską su sovietine simbolika. Karių palaikai nebus iškelti. Apie tai šiandien savo paskyroje „Facebooke” pranešė Plangos meras Šarūnas Vaitkus.

Tam, kad būtų galima demontuoti minėtą obeliską, dar būtina sulaukti Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos sprendimo dėl šio kultūros paveldo objekto vertingųjų savybių patikslinimo, taip pat – gauti Kultūros paveldo departamento pritarimą. Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba posėdžiaus gegužės 6 d., tačiau jos sprendimas akivaizdžiai yra aiškus.

„Išsprendus obelisko demontavimo klausimą, Palangos miesto centras neilgai trukus neatpažįstamai pasikeistų – netolimoje ateityje planuojama rekonstruoti prezidento Jono Žemaičio paminklo aikštę kartu su sovietinių karių kapavietės teritorija, sujungiant šiuo metu esančias dvi skirtingas erdves į vientisą skverą. Obeliskas su sovietine simbolika bus pakeistas paminkline lenta, nurodant sovietinių karių palaidojimo vietą”, – pranešė meras Š.Vaitkus.

Kai nurodyta Lietuvos kultūros vertybių registre, vadinamosiose sovietinių karių kapinėse Palangoje palaidoti 106 kariai, žuvę 1944 metų spalį Palangos apylinkėse mūšiuose su nacistinės Vokietijos kariuomene. 1948 metais žuvusiųjų palaikai buvo perkelti iš įvairių aplink Palangą buvusių kapaviečių į kurorto centrą. O vėliau, 1952 m., atsirado obeliskas su postamentu, ant kurio centrinės dalies – 16 memorialinių šlifuoto rausvo granito plokščių su 106 žuvusiųjų pavardėmis ir kariniais laipsniais.

Prėjusį savaitgalį, naktį iš penktadienio į šeštadienį, nežinomas asmuo obeliską nudažė Ukrainos vėliavos spalvomis, tačiau jau šeštadienio rytą „Palangos komunalinio ūkio” darbuotojai dažus pašalino.

„Vakarinės Palangos” inf.

1 KOMENTARAS

Taip pat skaitykite: