Nuotrauka iš Palangos mero Š.Vaitkaus paskyros FB

Šį rytą Palangos meras Šarūnas Vaitkus savo paskyroje Facebooke pranešė, kad kurorto centre nebeliko obelisko sovietiniams kariams, žuvusiems Antrojo pasaulinio karo metu.

„Šiandien Palanga atveria naują istorijos puslapį – šį rytą Palanga pabunda ir keliasi jau be sovietinės ideologijos simbolių kūjo ir pjautuvo. Obeliskas su sovietine simbolika jau nebedisonuoja su mūsų bažnyčia, su greta esančiu paminklu generolui Jonui Žemaičiui – Vytautui.

Obeliskas nukeltas!!!

Simboliška, jog Palangos centre jis buvo pastatytas 1952 metais, o visiems laikams iškeldintas 2022 – aisiais”, – šį rytą pranešė Palangos vadovas.

Anot mero, šį rytą obelisko ir postamento vietoje jau triūsia darbininkai. Iki vakaro visa aplinka bus preciziškai sutvarkyta – čia bus paklotos trinkelės bei užsodinta veja. O jau dabar čia įkurdinta pilko granito paminklinė lentelė su užrašu lietuvių kalba, pažyminčia, kad šioje vietoje palaidoti kariai, žuvę Antrojo pasaulinio karo metu.

„Viskas padaryta teisiškai ir taip, kaip privalu elgtis gerbiant savo šalies įstatymus. Dėl obelisko vertingųjų savybių panaikinimo pirmiausia pasisakė vietos Nekilnojamo kultūros paveldo vertinimo taryba. Atsižvelgdama į jos nuomonę, vakar Kultūros paveldo departamentas panaikino šio kūju ir pjautuvu „pasipuošusio“ paminklo vertingąsias savybes ir išbraukė iš valstybės saugomų kultūros vertybių registro. Tuomet, kaip numatė balandžio 28 d. miesto Tarybos sprendimas, mes ėmėmės visų nukeldinimo darbų ir šį rytą juos užbaigėme”, – praneša meras.

Nuotrauka iš Palangos mero Š.Vaitkaus paskyros FB

Miesto vadovas priminė, jog kol kas ši vieta kurorte centre išlieka kaip karių palaidojimo kapavietė.

„Kaip jau minėjau anksčiau, mes nesame barbarai ir elgiamės taip, kad patys save gerbtume. Todėl atsižvelgiame į 1949 m. Ženevos konvenciją, numatančią, kad tokie kapai, kapinės ir kitos laidojimo vietos turi būti pažymėtos, duomenys apie palaidotus asmenis saugomi. Šią konvenciją ratifikavo ir Lietuva. Būtent todėl palaidojimo vieta paženklinta atminimo lenta ir tebelieka saugoma valstybės. Mūsų valstybė ir mes nekovojame su kapavietėmis ir prieš daugiau kaip 70 metų žuvusiųjų kaulais. Vykdant aikštės rekonstrukciją, bus išsamiai ištirta, kas šioje vietoje yra po žeme, o tada jau bus sprendžiama dėl galimai tolimesnių veiksmų”, – informavo Š.Vaitkus.

Jis padėkojo miesto bendruomenei už palaikymą ir tai, „kad suprantate, kad viskam ateina savo laikas”. Toks laikas, anot mero, atėjo dabar jau buvusiam obeliskui.

„Vakarinės Palangos” inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: