Interneto nuotr.

Jonas Augulis

Nors statybose naudojamos medžiagos ir toliau tobulėja, betonas ir gelžbetonis yra tarsi du amžini milžinai, laikantys savo rankose visus didesnius objektus.

Nors Lietuva neturi brangių naudingųjų iškasenų, joje gausu žvyro ir smėlio – todėl galime pagaminti reikiamą kiekį betono. Nepaisant to, visas pastatų kvartalas yra ir gali būti pastatytas iš betono ir gelžbetonio, todėl šių gaminių kokybė yra kruopščiai tikrinama, o projektuotojas taip pat turi labai aiškiai žinoti, kokio tipo betonas kurioje pastato dalyje naudojamas. Nors betonas gali atrodyti kaip „nesenstanti“ ir nekintanti statybinė medžiaga, jo priedai nuolat tobulinami, kad būtų lengvesnis, standesnis ir su juo būtų lengviau dirbti.

Kai pradedame galvoti apie namo ar pavėsinės statybą, visada susiduriame su betonu ir gelžbetoniu, nes tai dvi stipriausios ir lengviausiai statomos medžiagos

Gelžbetonis ir betonas yra saugios ir patvarios medžiagos, todėl yra mėgstamos daugumos statybų pramone besidominčių ar joje dirbančių žmonių. Gelžbetoninė konstrukcija yra patikima ir patvari. Jų kokybė priklauso nuo technologijos laikymosi gamybos procese. Surenkamos gelžbetoninės konstrukcijos gaminamos gamykloje ir pristatomos į statybvietę. Viena vertus, tai gali ženkliai sumažinti gaminio vieneto savikainą dėl išaugusios gamybos apimties, kita vertus, dizaineriai turi nusistatyti aiškius ateities gaminių parametrus.

Ką verta žinoti apie gelžbetonį?

Surenkama gelžbetonio konstrukcija per trumpiausią laiką gali užbaigti viso pastato statybą, tačiau gaminio modifikavimo galimybė šiame procese yra labai ribota, o tai reikalauja didelių finansinių išlaidų. Kai kurios gelžbetoninės konstrukcijos gali būti pagamintos tik gamykloje. Pavyzdys yra iš anksto paryškintas FFA. Įmonė dažniausiai gamina tik tipinius produktus. Žinoma, galima rūšiuoti individualius nustatymus, tačiau už unikalumą reikia mokėti papildomai.

UAB „Kauno Gelžbetonis“ yra sėkmingai veikianti statybinių medžiagų ir konstrukcijų gamybos įmonė. Įmonė gamina surenkamojo ir gelžbetonio gaminius, gatavą betoną, gelžbetoninius ruošinius ir betoninius aplinkos tvarkymo elementus. Jei norite įsigyti gelžbetonio gaminių – apsilankykite Kauno gelžbetonio įmonėje.

Verta paminėti konkrečius gelžbetonio pranašumus:

Mūriniams namams naudojamas betonas ir gelžbetonis. Itin patikimas ir patvarus akmuo, tačiau reikalaujantis daug laiko atimantis klojinių paruošimo.

  • Greita gamyba ir montavimas. Surenkamos gelžbetonio konstrukcijos gali būti sumontuotos itin greitai. Statybos laikas yra 2 kartus trumpesnis nei kitų medžiagų ir gali būti statomas šaltuoju metų laiku (temperatūra iki -10°C). Mažesnės statybvietės sąnaudos ir darbuotojų atlyginimai (dėl trumpesnių darbo valandų). Kuo anksčiau gyventojai įsikels į būstą, tuo greičiau atsipirks investicijos ir būsto statyba.
  • Atsparus drėgmei. Betonas išlaiko konstrukciją sausą. Surenkamieji gelžbetonio elementai uždarame ceche užpildomi kokybišku betonu, kuris statybos metu nesugeria drėgmės. Stogas montuojamas vos pastačius laikančiąją konstrukciją, todėl nereikia laikinos plastikinės dangos. Montavimo darbai ir drėgmei jautrios medžiagos (mediena, tinkas) gali būti naudojamos be pavojaus, kad pelėsis gali pakenkti namams ar aplinkai, o tai kenkia sveikatai.
  • Statybos galimybė. Kiekvienas pastatas statomas pagal architektų ir statybininkų pageidavimus. Angos iki 12 m gali būti uždengtos kiaurymomis grindimis, todėl namas yra erdvus ir nedalomas – butų išplanavimas gali būti lanksčiai planuojamas pagal gyventojų poreikius, o ateityje šią erdvę galima keisti nedidinant sąnaudų. . Ilgesnis pastato tarnavimo laikas. Fasado apdailai galima rinktis klinkerį, spalvotą betoną, todėl galima įgyvendinti įvairius architektūrinius sprendimus – namas atrodo gražiai ir unikaliai.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: