Laimonas Tapinas. P.Lileikio nuotr.

Vakar vakare Lietuva neteko žurnalisto, rašytojo, dėstytojo, vertėjo, kino kritiko ir išskirtinio intelektualo Laimono Tapino. Jis buvo kilęs iš Palangos ir buvo senosios pajūrio kuršių tautos palikuonis.

Laimonas Tapinas gimė 1944 m. birželio 6 d. Palangoje, čia baigė tuometę pirmąją vidurinę mokyklą.

1970 m. Vilniaus universiteto Istorijos fakultete jis įgijo žurnalisto profesiją, 1978 – 1979 m. stažavosi Prancūzijos Sorbonos universitete.

L.Tapinas buvo vienas iš pertvarkų, kurios leistų ugdyti visapusiškai išsilavinusius žurnalistus ir teikti jiems itin aukšto lygio išsilavinimą, iniciatorių. L.Tapino iniciatyva 1991 m. Vilniaus universitete (VU) vietoj Istorijos fakulteto Žurnalistikos katedros buvo įsteigtas Žurnalistikos institutas, kuriam jis keletą metų ir vadovavo, dalyvavo steigiant VU Komunikacijos fakultetą. 1995 metais L.Tapinas įkūrė Lietuvos žurnalistikos centrą, buvo jo direktorius. 1996–1998 metais jis buvo Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos pirmininkas.

L.Tapinas yra dirbęs laikraščio „Sportas“, žurnalo „Švyturys“ korespondentu. Nuo 1971 metų jis dėstė Vilniaus universitete, 1984–1991 metais buvo Radijo ir televizijos žurnalistikos katedros vedėjas, 1990–1992 metais vadovavo Lietuvos radijo ir televizijos valdybai, 1992–1995 metais buvo LRT generalinis direktorius.

L. Tapinas parašė dokumentinės prozos ir esė knygų, pelnė ne vieną apdovanojimą, tarp jų – Gedimino ordino Karininko kryžių, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didįjį kryžių, Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premiją.

Užuojautą dėl L.Tapino mirties šįryt pareiškė Prezidentas Gitanas Nausėda, Premjerė Ingrida Šimonytė, Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

„Palangos bendruomenės vardu nuoširdžiai užjaučiu sūnų Andrių Tapiną ir visus artimuosius dėl skaudžios netekties. Netekome iškilios asmenybės, netekome mūsų Baltijos pajūrio smėlio ir audringų jūros vėjų užgrūdinto talentingo žmogaus. Tebūna lengva Jums paskutinė jūros kelionė”, – užuojautoje parašė kurorto vadovas Šarūnas Vaitkus.

„Vakarinės Palangos” inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: