Justino Auškelio / Delfi nuotr.

Nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 1 d. J. Basanavičiaus gatvėje draudžiama važiuoti elektriniais paspirtukais, dviračiais bei velomobiliais. Analogiškas ribojimas visus metus galioja ant jūros tilto bei Birutės parke.

Sprendimas rekreacinėse kurorto vietose, kur koncentruojasi didžiausi pėsčiųjų srautai, vasarą uždrausti elektrinių paspirtukų, dviračių bei velomobilių eismą galioja jau ketvirtą vasarą – taip siekiama užtikrinti pėsčiųjų saugumą poilsiautojų labiausiai lankomos vietose.

Minėtas draudimas J. Basanavičiaus gatvėje galios tris mėnesius – nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 1 d. Šiuo laikotarpiu ekologiškų transporto priemonių vairuotojai raginami aktyviai naudotis dviračių takais, o dviračių eismo ribojimo zonoje esančias rekreacines kurorto vietas, lankytinus objektus pasiekti naudojantis šalutinėmis gatvėmis arba nulipus nuo savo transporto priemonės bei vedantis ją šalia.

Važinėti dviračiais ant jūros tilto ir Birutės parke draudžiama visus metus.

Palangos savivaldybės inf.

Justino Auškelio / Delfi nuotr.

1 KOMENTARAS

  1. Labai teisingi draudimai!!! Ačiū!
    Dviračių takų įrengta daug ir pėstieji labai gražiai jais dalinasi su važiuojančiais. Tiesa, kartais užsižiopso, bet nieko keisto – ilsintis atsipalaiduojama, o dviratininko tilindžiavimas skambučiu ar tyliai prisiartinęs lenkiantis riedis neretai išgąsdina ir verčia nejaukiai krūptelėti. Tačiau viskas gerai, pėstieji mokosi, gerbia mėgstančius prasilėkti savo taku. Visa šeima pritariam, kad veržtis į žioplinėjančių poilsiautojų ir prekiautojų pilną Basanavičiaus gatvę nereikia ( o ir koks važiavimas? Nervai kyla ir pėstiesiems, ir važiuojančiam). Ir į tą nuostabų kampelį Birutės parką tikrai nereikia važiuoti. Jeigu gatvių šaligatviuose eidami pėstieji būdrauja, kad neužliptų ant dviračių tako, tai parko žalumoje pėstiesiems gera atsipalaiduoti, tyliai vaikščioti, kalbėtis. Labai gerai, kad yra nors viena saugi zona be lakstančių dviračių (su visa pagarba). Parkas – žalia oazė, fontanai, takai, grožs, ramybė ir tyla, gamtos garsai, paukščiai, jūros ošimas, vis pasiekianti praeities istorija… Ačiū, labai ačiū, kad yra šis draudimas.
    Palangos mylėtojai

Taip pat skaitykite: