Shutterstock nuotr.

Jonas Augulis

Virtuvėje, dažnas iš mūsų, praleidžia tikrai nemažai laiko. Čia ruošiamas maistas, gimsta skaniausi ir kvapniausi patiekalai, kurie, neretai, čia pat yra suvalgomi. Tiesa, maisto ruošimas bei pati virtuvė būtų sunkiai įsivaizduojama be buitinės, virtuvinės technikos. Šaldytuvas – karalius, o orkaitė – karalienė. Tačiau, yra dar vienas prietaisas, kuris yra laikomas neatsiejamu nuo virtuvės. Tai kaitlentė, kuri yra vienas iš svarbiausių virtuvės įrenginių. Ji garantuoja patogią, efektyvią ir lengvą maisto gamybą.

Kaitlentės gali būti įvairiausių tipų, rūšių, dydžių ir pasižymi skirtingomis ypatybėmis. Na, o tinkamos pasirinkimas visiškai priklauso nuo to, kokius poreikius, norus ir lūkesčius turi naudotojas. Šiame straipsnyje pateiksime kelis faktus, kuriuos naudinga žinoti apie skirtingų tipų kaitlentes bei tai, kokią kaitlentę pasirinkti. 

Dujinės kaitlentės – profesionalaus lygio pasirinkimas

Dujinės kaitlentės yra laikomos klasikinėmis. Jos naudojamos jau daugybę metų yra plačiai žinomos dėl išskirtinai efektyvaus karščio perteikimo, galios. Turbūt dėl šios priežasties būtent dujines kaitlentes ir renkasi profesionalūs šefai, virėjai.

Dujinės kaitlentės suteikia itin aukšta kepimo temperatūrą, yra lengvai valdomos ir užtikrina greitą bei efektyvų maisto ruošimą. Dujinės nuo kitų tipų kaitlenčių skiriasi tuo, kad jos naudoja atvirą liepsną kaip šilumos šaltinį. Būtent dėl to jos geba pasiekti itin aukštas temperatūras ir tai daro greitai. Žinoma, skirtingi modeliai suteikia skirtingą dizainų pasirinkimą. Dauguma šio tipo kaitlenčių turi vieną arba dvi didesnio dydžio kaitvietes, kurios suteikia daug karščio, greitai. Mažesnės kaitvietės leidžia gaminti lėčiau, ne taip intensyviai. Jos gali būti įmontuojamos arba integruotos į virykles, pastatomos.

Nors ir yra tinkamos praktiškai bet kokiai virtuvei, dujinės kaitlentės pasižymi ir tam tikrais minusais. Pirmiausia, daugeliui gali būti sunku nustatyti tinkamą įrenginio veikimo temperatūrą. Žinoma, ryškiausias minusas yra tas, kad šių kaitlenčių veikimui būtinas tiesioginis dujų šaltinis. Na, o jei nėra prieigos prie dujotiekio, tokia kaitlente pasinaudoti nepavyks ir teks ieškoti kito tipo modelio. 

Elektrinės kaitlentės – populiarios ir lengvai naudojamos

Jei ieškote kaitlentės, kuriai nereikėtų dujotiekio, o veikimas būtų efektyvus ir paprastas – elektrinė kaitlentė jums puikiai tiks. Elektrinė kaitlentė įkaista ir karštį maisto ruošimui suteikia elektros pagalba. Tai reiškia, kad norint namuose turėti tokio tipo kaitlentę nereikės tiesioginio dujotiekio, o tik prieigos prie elektros šaltinio. Dėl šios priežasties, elektrines kaitlentes yra lengviau instaliuoti nei dujines.

Tradicinės elektrinės kaitlentės veikia naudodamos ritininius degiklius, o modernesni modeliai turi lygaus paviršiaus dizainą. Nepriklausomai nuo kaitlentės stiliaus, elektrinės kaitlentės suteikia tikslią temperatūrą, kas kartą naudojantis ja, kadangi, elektra užtikrina pastovų veikimą. Vis dėlto, teigiama, kad elektrinės kaitlentės nėra taip lengvai valdomos ir reguliuojamos kaip dujinės, kaista ilgiau, o taip pat ir ilgai vėsta. Žvelgiant iš kitos pusės, jos yra kur kas saugesnės jei namuose yra vaikų ar gyvūnų.

Kaip ir dujinės, taip ir elektrinės kaitlentės gali būti įmontuojamos arba parduodamos kartu su pastatoma virykle. 

Indukcinės kaitlentės – ekonomiškas ir praktiškas pasirinkimas

Moderniausios ir šiuo metu populiariausios yra indukcinės kaitlentės. Jos suteikia išskirtinai efektyvų veikimą, karščio kontrolę ir saugumą, o taip pat, yra laikomos ekonomiškiausiu pasirinkimu. Įmontuojama indukcinė kaitlentė arba šio tipo kaitlentė integruota į viryklę yra elektrinė, tačiau, veikimo naudoja elektromagnetinę energiją. Kaitinimo elementas, esantis po keramikiniu kaitlentės paviršiumi, sukuria magnetinį lauką, kuris santykyje su plieniniais, geležiniais ar nerūdijančio plieno kepimo indais sukuria vibracija, virstančia karščiu. Dėl tokio unikalaus dizaino, indukcinės kaitlentės yra laikomos itin praktiškomis. Jos įkaista kur kas greičiau nei elektrinės, o tuo pat metu suteikia ir efektyvų temperatūrų valdymą. Taip pat, šios kaitlentės garantuoja ir saugesnį naudojimą, kadangi, įkaista tik tada, kai ant jų yra uždedamas kepimo indas. Tačiau, šios kaitlentės pasižymi gana aukšta kaina. Kita vertus, jos padeda sutaupyti ir sumažinti elektros sąskaitas, kadangi, bereikalingai neįkaitina kaitlentės paviršiaus. 

Tinkamos kaitlentės pasirinkimas visiškai priklauso nuo jūsų turimų poreikių, virtuvės ypatumų. Visi išvardinti tipai yra geri, nors ir turi keletą trūkumų. Varle.lt svetainėje rasite platų ir įvairų kaitlenčių pasirinkimą bei pačias geriausias kainas!

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: